r_sar منتخب r_sar
ادامه...
صما- درحالی شمارش معکوس برای برگزاری انتخابات چهره سال صنعت ساختمان آغازشده است که خبرها حاکی ازاستقبال گسترده اهالی صنعت ساختمان ازاین رویداد منتهی به روزهای پایانی سال جاری است.
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:
آواربرداری دولت یازدهم از ویرانه‌های سیاست‌ مسكنی دولت گذشته/ نمی‌خواهم افتخار رشد سوداگری به نام من ثبت شود/ منطقه ۲۲ منطقه فاجعه مدیریت شهری است bolet_khabar

آواربرداری دولت یازدهم از ویرانه‌های سیاست‌ مسكنی دولت گذشته/ نمی‌خواهم افتخار رشد سوداگری به نام من ثبت شود/ منطقه ۲۲ منطقه فاجعه مدیریت شهری است

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که دولت یازدهم در بخش مسکن از ویرانه‌های سیاست‌های دولت گذشته آواربرداری کرده است، گفت: هرکسی که در این دوره وزیر مسکن می‌شد دو کار می‌توانست انجام دهد؛ یک کار این‌که به همان سیاست عوام‌فریبانه قبلی ادامه دهد و ملتی را گرفتار کند و دیگر این‌که صادقانه با مردم صحبت کند. البته هزینه صداقت در این زمینه برای سیاستمدار بسیار بسیار سنگین است.
«صما» تحلیل می‌کند:
117 هزار دلیل در رد ادعای علی نیکزاد bolet_khabar

117 هزار دلیل در رد ادعای علی نیکزاد

صما- علی نیکزاد دربحبوحه حادثه پلاسکو ادعایی عجیب درباره واحدهای خالی ازسکنه مسکن مهر کرد که تحت تاثیر جو بغرنج حادثه پلاسکو کسی به آن توجه نکرد.
«صما» تاثیرات افزایش قیمت‌ها بر کاهش مصرف انرژی بررسی می‌کند:
آیا باید منتظر سوءمصرف انرژی در سال 96 باشیم؟/ دولت مصرف بهینه انرژی را به مردم یاد بدهد bolet_khabar

آیا باید منتظر سوءمصرف انرژی در سال 96 باشیم؟/ دولت مصرف بهینه انرژی را به مردم یاد بدهد

صما- کارشناسان در حالی بر واقعی سازی قیمت حامل های انرژی به جهت کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها تاکید می کنند که به عقیده گروهی دیگر، افزایش قیمت انرژی تاثیر خاصی را در کاهش و بهینه سازی مصرف انرژی نخواهد گذاشت.
برای اولین بار در کشور ازسوی مجتمع رسانه‌ای ساختمان:
جشن پایان سال صنعت ساختمان برگزار می‌شود bolet_khabar

جشن پایان سال صنعت ساختمان برگزار می‌شود

صما- جشن پایان سال صنعت ساختمان با حضور فعالان حوزه عمرانی کشور برای اولین بار از سوی مجتمع رسانه‌ای ساختمان با هدف قدردانی از یک سال زحمات فعالان و متخصصان حوزه ساخت و ساز و عمران و به منظور ایجاد همدلی و هم افزایی در جامعه بزرگ صنعت ساختمان کشور در تاریخ 17 اسفند ماه 95 برگزار می‌شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان تهران:
حادثه پلاسکو زنگ خطری برای تهران و کل کشور است/ تشکیل کمیته ویژه بررسی حادثه پلاسکو در مجلس bolet_khabar

حادثه پلاسکو زنگ خطری برای تهران و کل کشور است/ تشکیل کمیته ویژه بررسی حادثه پلاسکو در مجلس

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، با تاکید بر اینکه حادثه پلاسکو زنگ خطری برای تهران و کشور است از تشکیل کمیته ویژه نمایندگان تهران برای بررسی این حادثه خبر داد.
bolet_khabar

مواضع جدید رییس کمیسون عمران در خصوص برنامه های مسکنی دولت

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: عملکرد دولت در بخش مسکن بسیار ضعیف است. دولت برنامه شفافی نداشته و رشد مسکن منفی است. دست رئیس‌جمهور در مصاحبه آخرش نیز در خصوص مسکن خالی بود.
bolet_khabar

حومه‌ شهرهای بزرگ همچنان قربانی می‌گیرد

روند کاهشی تلفات جاده‌های ایران که از سال ۱۳۸۴ آغاز شده و در طول تمام این سال‌ها ادامه پیدا کرده است، طبق آمارهای جدید در ۹ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۵ نیز تداوم داشته اما هنوز با اهداف کلان مدنظر فاصله جدی دارد.
با حضور مسئولان دو كشور انجام شد؛
امضای تفاهم‌نامه بين مرکز تحقیقات و يك شركت كره‌ای/ همكاری ايران و كره در زمينه ساخت‌وساز و کاهش مصرف انرژی bolet_khabar

امضای تفاهم‌نامه بين مرکز تحقیقات و يك شركت كره‌ای/ همكاری ايران و كره در زمينه ساخت‌وساز و کاهش مصرف انرژی

مرکز تحقیقات راه،‌ مسکن و شهرسازی و موسسه فناوری ساختمان و مهندسی عمران کره‌‌، تفاهم‌نامه مشترک همکاری را به منظور تبادل دانش، تحقیقات و تخصص در زمینه‌های زیرساخت، کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها، فناوری ساخت‌و‌ساز ساختمان، راه، مسائل حمل‌و‌نقل، آموزش و بخش‌های مربوطه امضا کردند.
با حکم رییس جمهور
هیأت ویژه گزارش ملّی بررسی حادثه پلاسکو تشکیل شد/ ضرورت ارائه گزارش حادثه به مردم ظرف دو ماه bolet_khabar

هیأت ویژه گزارش ملّی بررسی حادثه پلاسکو تشکیل شد/ ضرورت ارائه گزارش حادثه به مردم ظرف دو ماه

رییس جمهوری با هدف اتخاذ تدابیر لازم برای پیشگیری از وقوع حوادث مشابه ساختمان پلاسکو و تقویت توان کشور در مدیریت بحران؛ در حکمی دکتر محمد تقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس را به ریاست "هیأت ویژه گزارش ملّی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو" منصوب و از وی خواست تا ظرف دو ماه «گزارش ملّی» این حادثه را جهت اطلاع مردم ایران منتشر کند.
درمراسم تشییع پیشکسوت معماری :
حامد مظاهریان :لبخند علی‌اکبر صارمی برای همیشه باقی می‌ماند bolet_khabar

حامد مظاهریان :لبخند علی‌اکبر صارمی برای همیشه باقی می‌ماند

حامد مظاهریان در مراسم تشییع پیکر علی‌اکبر صارمی - پیشکسوت حوزه معماری - گفت: چهره صارمی را بدون لبخند به یاد نداریم. او به آینده امیدوار و ستایش‌گر زیبایی بود. لبخند او برای ما تا همیشه باقی خواهد ماند.
رییس‌جمهور با حضور در پلاسکو تاکید کرد:
حادثه تلخ پلاسکو درسی برای آینده شود/ایمن‌سازی محل زندگی جزو حقوق شهروندی است/ نوسازی بافت‌های فرسوده سریع‌تر پیش رود+ عکس bolet_khabar

حادثه تلخ پلاسکو درسی برای آینده شود/ایمن‌سازی محل زندگی جزو حقوق شهروندی است/ نوسازی بافت‌های فرسوده سریع‌تر پیش رود+ عکس

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با بیان اینکه این حادثه هشداری برای همه مسئولین بود که در زمینه امن سازی محل زندگی مردم که جزو حقوق شهروندی است برنامه ریزی های دقیق تری را صورت دهند عنوان کرد: این حادثه تلخ باید درسی برای آینده شود.
«صما»گزارش می دهد:
هیات رئیسه کانون سراسری انبوه سازان انتخاب شدند/ تاکید بر ارتقای جایگاه انبوه سازان در تصمیم گیری‌ها و امور اجرایی bolet_khabar

هیات رئیسه کانون سراسری انبوه سازان انتخاب شدند/ تاکید بر ارتقای جایگاه انبوه سازان در تصمیم گیری‌ها و امور اجرایی

اولین جلسه هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان ایران در دوره پنجم، روز یکشنبه سوم بهمن ماه با حضور کلیه اعضای اصلی در محل دفتر این کانون برگزار شد.
رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن تهران در گفت‌وگو با «صما»:
ایمنی و رعایت قانون دو پرسش مهم در صنعت ساخت‌وساز/ اگر انبوه‌سازان وجود نداشتند مسکن مهر تمام نمی‌شد bolet_khabar

ایمنی و رعایت قانون دو پرسش مهم در صنعت ساخت‌وساز/ اگر انبوه‌سازان وجود نداشتند مسکن مهر تمام نمی‌شد

رئیس انجمن صنفی کارفرمایانی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان تهران گفت: متأسفانه زوایای پنهان ایمنی ساختمان‌ها در پس مقوله مقاوم‌سازی، مغفول می‌ماند و حتی در طرح چندساله بیمه ساختمان‌ها در تعامل بین دولت و مجلس، فقط پوشش بیمه‌ای در برابر زلزله و حوادث طبیعی مدنظر است. درحالی‌که ایمنی ساختمان مباحث جامع‌تر دیگری را نیز فرامی‌گیرد.
در گفت‌وگو با «صما» بررسی شد:
چالش‌های ایمنی در کار گاه‌های ساختمانی/ هزینه ایمنی کارگاه، کمتر از یک درصد هزینه‌ پروژه/ ارتباط اسم و رسم سازندگان با ایمنی bolet_khabar

چالش‌های ایمنی در کار گاه‌های ساختمانی/ هزینه ایمنی کارگاه، کمتر از یک درصد هزینه‌ پروژه/ ارتباط اسم و رسم سازندگان با ایمنی

صما- تامین ایمنی جزو حقوق اساسی همه افرادی است که به نحوی با کارگاه‌های ساختمانی مرتبط هستند و در مجاورت این کارگاه‌ها عبور و مرور، زندگی و فعالیت می‌کنند.
پرسش روحانی از منتقدان:
اگر برجام نبود چه می‌شد؟ bolet_khabar

اگر برجام نبود چه می‌شد؟

حسن روحانی رئیس‌جمهوری روز گذشته در نهمین نشست خبری‌اش که همزمان با اولین سالگرد اجرایی شدن برجام برگزار شد به منتقدان برجام یک بار دیگر پاسخ داد و ضمن لوکس خواندن نقدهایی که از جانب منتقدان برجام صورت می‌گیرد، گفت: نقد لوکس خیلی جا ندارد.
ادامه...
r_sar آخرین اخبار r_sar
r_sar یادداشت r_sar
مجلس و استیضاح سیاسی bolet_ltab

مجلس و استیضاح سیاسی

علی شکوهی؛ روزنامه نگار
پشت پرده آنتن صدا و سیما bolet_ltab

پشت پرده آنتن صدا و سیما

علی‌اکبر ترکان؛ مشاور رئیس جمهوری
تحرک بخشی اقتصادی با صادرات خدمات فنی و مهندسی bolet_ltab

تحرک بخشی اقتصادی با صادرات خدمات فنی و مهندسی

سید جواد زمانی، معاون استان‌های اتاق ایران
شهر شفاف و مصلحت عمومی bolet_ltab

شهر شفاف و مصلحت عمومی

علي اعطا؛ پژوهشگر شهر و معماري
دولت رکود را دریابد bolet_ltab

دولت رکود را دریابد

احمد خرم، وزیر راه و ترابری دولت اصلاحات
گزارش به نسل بی‌سن فردا bolet_ltab

گزارش به نسل بی‌سن فردا

علی اعطا، مشاور رسانه‌ای معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی
نقش مسكن در اقتصاد مقاومتي bolet_ltab

نقش مسكن در اقتصاد مقاومتي

حمید جعفری؛ مدیرعامل تعاونی راهیان احسان
بايسته هاي يك مجلس قدرتمند و مؤثر bolet_ltab

بايسته هاي يك مجلس قدرتمند و مؤثر

كاظم جلالی ، نماينده 5 دوره مجلس شوراي اسلامي و رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس
«مالیات بر زمین» اجرایی شود bolet_ltab

«مالیات بر زمین» اجرایی شود

فردین یزدانی، رییس علمی طرح جامع مسکن
ادامه...