۰۸:۰۴ - ۱۶ دی ۱۳۹۲ - 06 January 2014
کد خبر: ۱۹۶۲۱
رییس انجمن صنفی پیمانکاران در پنل تخصصی شناسنامه فنی:
رییس انجمن صنفی پیمانکاران تاسیساتی تجهیزاتی استان تهران با بیان اینکه ضرورت اصلاح در قانون نظام مهندسی ساختمان به درستی احساس شده است، گفت: بزرگترین مشکل قانون نظام مهندسی این است که سازمان نظام مهندسی ساختمان فاقد هویت مشخص است.

به گزارش خبرنگار «صما»، ابوالفضل علی آبادی در پنل تخصصی اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت: برخی معتقدند که سازمان نظام مهندسی یک ارگان عمومی است و برخی دیگر آن را یک سازمان غیردولتی تلقی می کنند که قانون فعلی در این مورد سکوت کرده است.

وی با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی با قانون نظام مهندسی تشابه پیدا کرده است، افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان مجهول الهویه است و اگر هویت این سازمان مشخص شود، جایگاه، مسئولیت های آن روشن خواهد شد.

علی آبادی با اشاره به پژوهش های سازمان یونیدو در مورد واحدهای کسب و کار تصریح کرد: یکی از طرح های تدوین شده توسط این سازمان رشد واحدهای کسب و کار است اما یک واحد کسب و کار باید ترکیبی از رشته های مختلف باشد تا پایدار بماند و توسعه بیابد.

علی آبادی در ادامه افزود: یکی از الزاماتی که مطرح می شود این است که حتما مدیرعامل یک شرکت مهندس بوده و دارای پروانه اشتغال باشد اما باید به این موضوع توجه داشت که به صرف وجود این فاکتورها، واحدهای کسب و کار توسعه و پیشرفت نمی یابند.

انتهای پیام/                                          

کد خبر: 0222

 

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar