۰۸:۱۴ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ - 15 February 2014
کد خبر: ۲۰۳۳۰
زنگ کارگری ساخت شهر پدیده کیش با حضور مدیرعامل پدیده، رئیس دیوان عدالت اداری، تعدادی نماینده مجلس، امام جمعه و رئیس سازمان منطقه آزاد کیش روز گذشته به صدا درآمد.

مراسم زنگ کارگری آغاز ساخت شهر پدیده کیش صبح روز گذشته در منطقه آزاد کیش با حضور حدود ۳۰ نفر از نمایندگان مجلس از جمله ایرج ندیمی، عبدالرضا عزیزی، قادرمرزی، منصور آرامی، اسفنانی،شوشتری، چهاردولی وهروی ؛ منتظری رئیس دیوان عدالت اداری، حجة الاسلام نقویان، حجةالاسلام علیدادی امام جمعه کیش، علی اصغر مونسان رئیس سازمان منطقه آزاد کیش، محسن پهلوان مدیرعامل پدیده و تعدادی دیگر از مسئولان محلی برگزار شد.

رفیعی مشاور عالی پروژه شهر پدیده کیش در آغاز این مراسم به پیشرفتهای پروژه ساخت شهر پدیده شاندیز مشهد اشاره کرد و گفت:عده ای قبل از آغاز پروژه مشهد مطرح می کردند که مگر می شود پروژه ای در زمینی به مساحت ۱.۱ میلیون متر مربع و با هشت نوع کاربری طی ۸۸۸ روز ساخته شود، ولی امروز شاهدیم که پروژه پدیده شاندیز مشهد از آب و گل درآمده و ۳۰ بهمن ماه جاری هایپرمارکت این پروژه ۸ ماه زودتر از موعدد مقرر رسماً به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه با اعلام اینکه زمان بندی پروژه شهر پدیده کیش هم ۸۸۸ روزه است، گفت: از ظرفیتهای منطقه آزاد کیش تاکنون به شکل حداکثری استفاده نشده است.

رفیعی با تاکید بر اینکه قرار نیست پروژه پدیده تکرار پروژه های ایجاد شده در کیش باشد، از ساخت اسکله‌ای ۱۵۰۰ متر در داخل آب خبر داد که کشتی های کروز هم بتواند در آن پهلو بگیرد.

وی در این پروژه از ساخت آسمان خراش ۵ قلو با ارتفاع ۲۵۰ متر خبر داد که سه برج آن اقامتی و برای واگذاری و ۲ برج آن نیز هتل ۵ ستاره است و گفت: با ساخت شهر پدیده کیش و ایجاد بازار بین المللی کشورهای اسلامی در این منطقه پیش بینی می کنیم شمار گردشگران کیش حداقل ۴۰درصد افزایش پیدا کند.

در ادامه این مراسم علی اصغر مونسان رئیس منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید برای مناطق آزاد دو ماموریت اصلی در حوزه های گردشکری و تجارت تعیین شد گفت: جزیره کیش در بخش های شمالی و شرقی تا حدودی توسعه یافته ولی بخش های غربی و جنوبی این جزیره مغفول مانده که توسعه این بخش ها در دستور کار جدی سازمان قرار دارد.

وی با اعلام اینکه در طرح جامع توسعه کیش توجه به پروژه های تفریحی و گردشگری و سپس تجاری در اولویت قرار دارند، گفت: اولویت پروژه های مسکونی را فعلاً از دستور کار خارج کردیم.

مونسان پروژه پدیده کیش را به دو لحاظ مورد اهمیت قرار داد و گفت: اول اینکه این پروژه در جنوب غربی کیش اجرا می شود که در راستای اولویت‌های سازمان است و دوم اینکه اولویت گردشگری و تجاری در آن لحاظ شده است.

وی با تاکید بر اینکه زمان بندی این پروژه فشرده است، اظهار امیدواری کرد، طرح مذکور در مدت زمان پیش بینی شده به بهره برداری برسد.

حجة الاسلام علیدادی امام جمعه کیش سخنران بعدی مراسم بود که در سخنانی کوتاه با ابراز امیدواری از اینکه طرح مذکور با کمک الهی و اراده مسئولان این پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد، خواستار توجه بیشتر مسئولان این طرح به مسائل فرهنگی در این پروژه و تاکید بر مسجد محوری در طرح شد.

محمدزاده عضو کمیسیون عمران مجلس هم سخنران پایانی این مراسم بود که تصریح کرد: سال ۹۰ اولین زنگ کارگری در پروژه پدیده مشهد به صدا درآمد که آن موقع برخی باور نداشتند پروژه‌ ای با این گستردگی که بخواهد برج‌العرب را پشت سر بگذارد، با این سرعت به پیش برود.

وی با تاکید بر این که در سه سال گذشته هیچ روزی نبود که کمتر از ۲۵۰۰ کارگر ساده و تکنسین در پروژه پدیده مشهد کار کنند، گفت: پروژه پدیده کیش در صورت بهره برداری گردشگران خارجی را از امارات به کیش منتقل خواهد کرد.

محمدزاده با اشاره به اینکه این طرح اشتغالزایی گسترده‌ای به دنبال دارد، این گونه طرح ها را مورد حمایت و قبول همه نمانیدگان مجلس ارزیابی کرد.

در بخش پایانی این مراسم، زنگ کارگری آغاز ساخت پروژه به صدا درآمد و تعدادی از کارگران و ماشین آلات این پروژه به صورت نمادین رژه رفتند.

منبع: تسنیم نیوز

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar