۱۱:۰۲ - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ - 11 May 2014
کد خبر: ۲۱۷۵۳
پس از انتشار شماره 25 فصلنامه "همشهری معماری"، بدون اطلاع قبلی و به یکباره سردبیری این نشریه به "سید صادق پژمان" سپرده شد.

 
 پس از انتشار شماره 25 فصلنامه "همشهری معماری"، بدون اطلاع قبلی و به یکباره سردبیری این نشریه به  "سید صادق پژمان" سپرده شد.

این اتفاق بقدری سریع روی داد که حتی اعضاء تحریریه این نشریه نیز از آن بی اطلاع بودند. این نوع تغییرات، مصداق کامل مدیریت به شیوه گازانبری می باشد.

"همشهری معماری"  جزو معدود نشریاتی است که در سالهای اخیر با رویکردی نو در فضای رسانه تخصصی منتشر شده است.

حمیدرضا ابک، سردبیر پیشین "همشهری معماری" در یادداشتی که در صفحه شخصی خود منتشر کرده، گفت:
ديروز، در ساعت پنج عصر، اکبر هاشمي (غيربهرماني) عزيز، معاون گروه مجلات همشهري، تماس گرفت و دوستانه و محترم اعلام کرد «مديران همشهري تصميم گرفته اند سردبيري «همشهري معماري» را به آقاي صادق پژمان بسپارند» و بنابراين تصويري که در اين صفحه مي بينيد روي جلدهاي آخرين شماره از نشريه همشهري معماري است که با سردبيري من منتشر مي شود (اين شماره ديروز روانه دکه ها شده)؛ صميمانه تشکر کردم و آرزوي موفقيت. شايد حرفم عجيب باشد اما از نظر من اين اتفاق «طبيعي» است. من موسس و سردبير نشريه اي بوده ام که با بودجه موسسه همشهري اداره مي شده و حالا کارفرما به دلايلي (که بنده از آن مطلع نيستم و دليلي هم ندارد که مطلع باشم)، تصميم گرفته اين راه را با ديگري برود؛ من به اين نظر احترام مي گذارم و اميدوارم نشريه اي که در بيست و پنج شماره انتشارش توانسته بود به دل برخي مخاطبانش بنشيند، روزهاي بهتري را در پيش داشته باشد.

پس از انتشار خبر این تغییر ناگهانی، گویا تیم تحریریه مجله آماده همکاری با سردبیر جدید خود نیستند.
محمد مسیح یاراحمدی دبیر تحریریه این نشریه نیز در صفحه شخصی خود نوشته است:
خبر کوتاه است: من و همکارانم پس از تغییرات جدید همشهری‌معماری از ادامه همکاری استعفا دادیم.
به زودی هم درباره این اتفاق جدید و هم تجربه دلنشین یک‌سال و نیمه همشهری‌معماری می‌نویسم. فعلا مشغول کمک به تدوین طرح برندینگ طهران خواهم بود که از طرف تیم مشاور دکتر قالیباف عزیز پیگیری می‌شود.

وی "همشهری معماری" را اینگونه توصیف کرد: همشهری معماری، تجربه ای بود از نگاه چند رشته ای به معماری؛ نگاهی که معماری را با سینما، ادبیات، اقتصاد، سیاست و... در هم تنیده است.

اما سردبیر جدید و برآمده از یک تصمیم ناگهانی! کیست؟
بر اساس گزارش خبرنگار معماری نیوز، تا کنون هیچ گونه سابقه حرفه ای و مرتبط از "سید صادق پژمان" در خصوص فعالیت رسانه ای وی در این حوزه خاص چیزی بدست نیامده است.

وی به عنوان مديرکل روابط عمومي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران و معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مشغول بکار است.

اما شاید ارتباط وی با این سمت را در مطبی که سایت "افسران" با عنوان : شايسته سالاري و ديگر هيچ! در تاریخ 91/4/7 منتشر کرده است، بیابیم. در این مطلب آمده است:

اختصاصي خبرنگاران آزاد افسران -
حتما براتون اين سوال به وجود اومده که عکس زير چيه و اينا کي هستن و چه ربطي به تيتر داره؟ من توضيحي نمي خوام بدم فقط به معرفي اين افراد مي پردازم برداشت با مخاطب!
1- اين جووني که مي بينيد برادر "سيد صادق پژمان" هستن! حتما مي پرسيد خب که چي؟ عارضم حضورتون که ايشون مديرکل روابط عمومي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران هم هستن - سازماني که در حد خودش مي تونيم بگيم يه غوله و اين سمت تو اين سازمان گريد سازماني بالايي داره
2- محمدباقر قاليباف ، يک مشهدي و شهردار تهران يعني مقام مافوق نفر شماره 1! حتما مي گيد خب که چي؟! بازم صبر کنيد!
3- نفر سوم هم شهردار مشهد هستن ، بازم مي پرسيد خب که چي؟! که چي نداره! معلوم نشد ربط اين سه نفر به هم؟!!
آخ ببخشيد يادم رفت بگم، اسم شهردار مشهد "سيدمحمد پژمان" هستش! (ناگفته پيداست که ايشون با نفر اول رابطه پدر و پسري دارن!)

این گزارش همچنین می افزاید که"سید محمد پژمان" پدر "سید صادق پژمان" هم اکنون معاون وزیر و مدیر عاملی سازمان ملی زمین و مسکن را بر عهده دارد.

در برخی موارد، بستن و توقیف یک رسانه تخصصی و موفق که توسط افراد حرفه ای و در  زمان اوج و شکوفایی خود به سر می برد، به مراتب بهتر از سپردن آن به افراد غیر متخصص است.
منبع: معماری نیوز
 
 
 
 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar