۱۳:۲۰ - ۲۵ تير ۱۳۹۳ - 16 July 2014
کد خبر: ۲۲۹۸۸
توسط نظام مهندسی استان قزوین صورت گرفت:
تبیین گردش کار و تهیه چک لیست ملاحظات شهرسازی پدافند غیر عامل و ابلاغ آن از سوی استاندار قزوین به دستگاههای اجرایی این استان صورت گرفت.

به گزارش "صما" و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین دومين جلسه شوراي پدافند غيرعامل استان با حضور استاندار به عنوان رئيس شوراي پدافند غيرعامل، افشار مديركل پدافند غيرعامل و دبير شوراي پدافند غيرعامل استان، معاونين استاندار، فرمانداران، مديران كل عضو شورا،علی فرخ زاد رياست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و صادقی مقدم  کارشناس پدافند غیر عامل و عضو هیات رییس گروه تخصصی شهرسازی سازمان نظام مهندسي ساختمان در محل سالن اجتماعات دفتر استاندار تشكيل گرديد.

در ابتداي جلسه  افشار مديركل پدافند غيرعامل گزارشي از روند فعاليتهاي كارگروههاي تخصصي ارائه نموده و برنامه پيشنهادي عملياتي سال 93 كارگروهها را مطرح و اعضاي شوراي پدافند غيرعامل با بيان ديدگاهها و تبادل نظر برنامه عملياتي پيشنهادي را مصوب نمودند.

 افشار ضمن اعلام این خبر چك ليست ملاحظات شهرسازي مبحث 21 مقررات ملي ساختمان براي اولين بار در كشور توسط سازمان نظام مهندسي ساختمان تهيه و تصويب گرديده و استان قزوين به صورت پايلوت جهت اجرا انتخاب شده است، تقديرنامه سرتيپ پاسدار دكتر غلامرضا جلالي رياست سازمان پدافند غيرعامل كشور را با موضوع تقدير از استاندار و ساير دست اندركاران تهيه اين چك ليست و ابلاغ آن به دستگاههاي اجرايي در جلسه قرائت نمود.  

 در همین جلسه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز بر اهمیت تهیه این چک لیست اشاره کرد و گفت: بی شک نظارت چک لیست ملاحظات پدافند غیر عامل توسط مهندسان شهرساز کاهش مشکلات شهروندان در بحران را به دنبال داشته و سلامت جان مردم را در خطرات حفظ خواهد نمود.

 فرخ زاد در ادامه خاطرنشان کرد: شهرسازی و ایمن سازی شهری دو مقوله کاملاً به هم وابسته هستند که سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین پیرو انعقاد تفاهم نامه با سازمان پدافند غیر عامل کشور و برای اولین بار اقدام به تلفیق این دو موضوع نموده تا به مولفه های شهر سالم و ایمن دست یابد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین نیز گزارشی از فعالیت های صورت پذیرفته در کارگروه پدافند غیر عامل سازمان نظام مهندسی ساختمان ارائه کرد و اجرائی شدن نظارت مهندسان شهرساز در بحث پدافند غیر عامل را از اول مرداد ماه سال جاری اجرایی خواند.

 در ادامه جلسه مرتضي روزبه استاندار قزوين ضمن تاكيد ويژه بر اهميت موضوع پدافند غيرعامل اين جلسه را هم دوش شوراي تامين و حتي بالاتر از آن دانسته و خواستار توجه ويژه كارگروهها و اعضاي شورا به اين موضوع شد.

 وی یادآور شد: قرارداد طرح جامع پدافند غيرعامل استان منعقد شده و دستگاهها در ارائه اطلاعات كمال همكاري را با مشاور طرح داشته باشند.

استاندار ضمن تاكيد بر اهميت اين طرح آن را به عنوان سند پيوست طرح آمايش محسوب نموده كه مي تواند روند تصميم گيري را براي مديران آسانتر نمايد.

روزبه از  افشار مديركل پدافند غيرعامل استان، محمدزاده مديركل راه و شهرسازي و فرخ زاد رياست سازمان نظام مهندسي ساختمان بابت تهيه و تصويب چك ليست ملاحظات شهرسازي مبحث 21 مقررات ملي ساختمان كه توسط رياست سازمان پدافند غيرعامل كشور مورد تاييد و تاكيد نيز قرار گرفته است تشكر نموده و ضمن ابلاغ آن از كارگروههاي ديگر خواست كه طرح هاي تاثيرگذاري مانند اين موضوع را در دستور كار قراردهند.

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بهرام روشن چراغی
|
Austria
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
0
0
باسلام و خسته نباشین.
آیا چک لیستی هم در این زمینه(ایمنی ساختمان ها در برابر بلاهای طبیعی و انسان ساز با رویکرد پدافند غیرعامل) تهیه کردین؟
خواهش میکنم اگر چک لیستی دارین برای من هم ایمیل منید. باتشکر.
بهرام روشن چراغی
|
Austria
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
0
0
باسلام و خسته نباشین.
آیا چک لیستی هم در این زمینه(ایمنی ساختمان ها در برابر بلاهای طبیعی و انسان ساز با رویکرد پدافند غیرعامل) تهیه کردین؟
خواهش میکنم اگر چک لیستی دارین برای من هم ایمیل منید. باتشکر.
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar