۱۱:۳۶ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - 16 August 2014
کد خبر: ۲۳۴۴۷
در گفتگوی «صما» با مسئولان شهر جدید اندیشه مطرح شد:
رییس شورای شهر جدید اندیشه با ارزیابی مثبت از برگزاری اولین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری شهرهای جدید به منظور فراهم شدن بسترهای جدید جهت فعالیت های عمرانی در این شهرها گفت: متاسفانه تشریفات قانونی در پروسه جذب سرمایه گذار، برای سرمایه گذاران دردسرساز می شود و آنها را دچار مشکل می کند.

ساختمان

مجید ساحل گزین در حاشیه برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در گفت و گو با خبرنگار صما افزود: البته طی جلسات شورای شهر با شرکت عمران، سیاست ها بر این اساس است که روند فعالیت برای سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران تسهیل شود و در شورای شهر نیز برای حداکثر همکاری با سرمایه گذاران اعلام آمادگی کرده ایم.

وی با اشاره به پتانسیل شهر اندیشه برای اجرای طرح های عمرانی و مشارکتی افزود: قطعا حضور سرمایه گذاران هم می تواند فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران و اعتلای شهرهای جدید ایجاد کند.

ساحل گزین ادامه داد: به این منظور در شهر اندیشه پروژه ها و نوع کاربری ها از قبل مشخص شده اند و در این نمایشگاه با انعقاد تفاهم نامه های مرتبط، امکان مشارکت سرمایه گذاران فراهم و درنهایت سود مناسبی به آنها می رسند.

وی درخصوص پیشنهادات موثر برای رفع مشکلات موجود در شهرهای جدید تصریح کرد:برگزاری چنین نمایشگاه هایی به ویژه در شهرهای جدید و دعوت از سرمایه گذارانی که تفاهم نامه نوشته اند، جهت بازدید از شهر می تواند در این راستا موثر باشد.

رییس شورای شهر جدید اندیشه همچنین با اشاره به تعامل مثبت شرکت عمران شهر جدید و شهرداری اندیشه اظهار داشت: شرکت عمران پایه گذار شهرهای جدید بوده و بعد از گذشت چندین سال شهرداری ها در این شهرها شکل گرفته اند. ما بنا را بر تعامل دوسوسیه گذاشته ایم و اعتقاد داریم که تعامل هر چه بهتر و بیشتر بین شورای شهر و شهرداری، منجر به بهبود روند امور اجرایی و اقتصادی شهر می شود.

وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس طی جلسات مشترکی بین مدیرعامل و معاونان شهر جدید اندیشه با شورای شهر و شهرداری و در سایه تعامل مناسب، امور به اشتراک نظر گذاشته می شود و در سایه این تعامل دوسویه اقدامات خوبی انجام داده ایم.

 

استقبال سرمایه گذاران بالاتر از حد انتظار بود

همچنین عضو هیئت مدیره شهر جدید اندیشه با ارزیابی مثبت از برگزاری اولین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری شهرهای جدید، به خبرنگار ما گفت: در طول برگزاری نمایشگاه متوجه شدیم که استقبال سرمایه گذاران و علاقه مندان به ویژه سرمایه گذاران نسبت به فرصت های سرمایه گذاری شهر جدید اندیشه بالاتر از حد انتظار و قابل توجه بود.

حمیده محمدزاده افزود: این امر را نشانه به ثمر نشستن تلاش های مجموعه همکاران شرکت عمران اندیشه و مدیریت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور می دانم و درمجموع تجربه بسیار مفیدی است که منجر به جذب سرمایه های قابل توجهی خواهد شد.

محمدزاده در خصوص مشکلات موجود در شهر جدید اندیشه گفت: بیش از آنکه مشکلات صنعت ساختمان در شهر جدید اندیشه مطرح شود، باید به مزایای حضور دست اندرکاران بخش ساختمان در شهر جدید اندیشه اشاره کرد. به جز مشکلات عمومی صنعت ساختمان، مشکل خاصی که به بخش ساختمان شهر جدید اندیشه مربوط باشد، در این حوزه به نظر نمی رسد.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

 

 

 

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar