۰۷:۳۵ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۳ - 22 September 2014
کد خبر: ۲۴۳۷۹
شهردار اردبیل از اجرای 650 میلیارد تومان پروژه مشارکتی شهرداری و سرمایه گذار بخش خصوصی در مرکز استان خبر داد.

مهر: صدیف بدری شامگاه یکشنبه در بازدید اعضاء شورا از برخی از پروژه های مشارکتی شهرداری اردبیل اضافه کرد: این پروژه ها در قالب مجتمع های تجاری، خدماتی، مسکونی، تفریحی، پارکینگ، مجتمع پزشکی و... در حال اجرا است.

وی پیشرفت پروژه های مشارکتی را مطلوب ارزیابی کرد و یادآور شد: طرح "تیراژه" به عنوان پروژه تجاری و خدماتی و تفریحی تنها پروژه مهم و بزرگ مشارکتی شهرداری است که هم اکنون از برنامه زمان بندی عقب بوده و پیشرفتی نداشته است.

شهردار اردبیل این طرح را یکی از بزرگترین طرح های مشارکتی شهری اردبیل دانست و در پاسخ به این سئوال که چرا این طرح پس از یکسال کلنگ زنی و وعده های بزرگ از سوی سرمایه گذار و نماینده اردبیل در مجلس هیچگونه پیشرفتی نداشته است، ادامه داد: سرمایه گذار این پروژه در بحث نقشه تعلل زیادی داشته که قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه به سرمایه گذار اعلام شده که باید تا چهار ماه آینده این طرح عملیات اجرایی خود را آغاز کند، تاکید کرد: تمام پروژه های مشارکتی شهرداری از سال گذشته آغاز شده و با این روند باید تا سال آینده بخش زیادی از آنها به اتمام برسد.

بدری همچنین از عقد قرارداد سه پروژه مشارکتی دیگر تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: احداث بازار بزرگ مبل اردبیل در جاده خلخال، مجتمع تجاری و خدماتی در بزرگراه ولایت و بازار روز میوه و تره بار آرازعلی از جمله طرح های مشارکتی شهرداری و بخش خصوصی خواهد بود.

وی در بیان اهمیت پروژه های مشارکتی در توسعه شهری و نیز اقتصادی مرکز استان تصریح کرد: بی شک ثمرات اجرای این طرح ها در سال های آینده برای مردم اردبیل مشخص خواهد شد.

در این دیدار اعضاء شورای شهر اردبیل به همراه کارشناسان و مدیران شهرداری از پروژه های تجاری مسکونی "روناک"، "شهریار"، "مروارید" و مجتمع توریستی تفریحی "تیراژه" اردبیل بازدید کردند.

در این بازدید مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سبلان سبز اردبیل و مجری پروژه مجتمع تجاری و مسکونی شهریار با اشاره به ساخت 560 واحد مسکونی در این طرح گفت: این پروژه در چهار سایت و 16 بلوک با ارتفاع 12 طبقه و 96 واحد تجاری و خدماتی در حال احداث است.

 

 

رشد پروژه های مشارکتی با توجه به رکود اقتصادی مطلوب است

موسوی با اشاره به آغاز این طرح از اردیبهشت ماه امسال و پیشرفت 10 درصدی پروژه یادآور شد: در مجموع این پروژه برای 350 نفر در قالب کارگر، مهندس، کارمند و مشاور اشتغالزایی ایجاد کرده که با آغاز سایت های دیگر این تعداد به 500 نفر روز خواهد رسید.

وی تعهد ساخت این پروژه را 36 ماه اعلام کرد و بیان داشت: پروژه مجتمع تجاری و مسکونی شهریار با 200 میلیارد تومان سرمایه گذاری اجرا می شود که متاسفانه به دلیل مشکلات سند تاکنون نتوانسته ایم از تسهیلات بانکی استفاده کنیم.

رئیس شورای شهر اردبیل نیز در این خصوص بررسی کمیسیون فنی و عمرانی شورا از پروژه های مشارکتی دلیل مهم در بازدید از این پروژه ها دانست و افزود: با وجود مشکلات اقتصادی و رکود در جامعه پیشرفت پروژه ها مطلوب است.

ذکی الله خوشبخت تاکید کرد که البته برخی مشکلات است که نیازمند تعامل شورا و شهردار بوده و باید برطرف شود، برخی مشکلات هم است که باید سرمایه گذار توجه بیشتری داشته باشد که اینها در کمیسیون بررسی و پیگیری خواهد شد.

نماینده شرکت سرمایه گذاری شمالغرب نیز به عنوان مجری طرح مشارکتی مجتمع تجاری مسکونی مروارید اردبیل در بازدید اعضا شورا گفت: این طرح مشارکتی با سرمایه گذاری 12 میلیارد تومانی از تیرماه سال 92 آغاز شده و طبق برنامه در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

لزوم صنعتی سازی پروژه های شهری در اردبیل

مهدی فتحی مشخصات فنی این پروژه را 12 طبقه تجاری مسکونی و پارکینگ عنوان کرد و ادامه داد: در این طرح آورده شهرداری زمین به مساحت هزار و 840 متر مربع و پروانه ساخت بوده و تمام اعتبارات را سرمایه گذار هزینه می کند.

اعضای شورای شهر اردبیل نیز در این بازدید بر لزوم صنعتی سازی طرح ها و پروژه های بزرگ شهری اردبیل تاکید کردند و خواستار آغاز آن براساس ساز و کارهای دستگاه شهرداری شدند.

مدیر پروژه روناک اردبیل نیز در این بازدیدها با اشاره به اجرای این طرح بزرگ خدماتی و تجاری در محروم ترین منطقه اردبیل تاکید کرد که افزود: اجرای این طرح بی شک موجب شکوفایی و رشد منطقه در بلند مدت خواهد شد.

جابر طالاری اجرای پروژه های مشارکتی در مناطق کمتر توسعه یافته شهری را دارای ریسک دانست و متذکر شد: در عین حال با اجرای این طرح در آینده شاهد رونق اقتصادی، شکوفایی عمرانی شهری و... خواهیم بود، چنانچه هم اکنون نیز با رشد بی سابقه ای در طول یک سال اخیر در منطقه بوده ایم.

 

 

اجرای پروژه های مشارکتی در مناطق محروم با هدف رونق اقتصادی

وی فاز اول طرح مجتمع تجاری مسکونی روناک اردبیل را دارای پنج هزار و 300 مترمربع مساحت دانست و با بیان اینکه این میزان در فازهای بعدی به 10 هزار مترمربع خواهد رسید، اضافه کرد: دو برج 24 طبقه ای در دو طرف این مجتمع در نظر گرفته شده که شاخصه پروژه خواهد بود. ضمن اینکه رستوران و تالار در طبقه بالای این برجها در مظر گرفته شده که برای اولین بار در اردبیل اجرا می شود.

مدیر پروژه روناک اردبیل پیش بینی ساخت این طرح را سه ساله و بازگشت سرمایه آن را 3.5 ساله برشمرد و یادآور شد: برای احداث کامل این طرح نیز اعتباری بالغ بر 45 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که از سوی سرمایه گذار هزینه می شود.

وی بر لزوم احداث باند کندرو به دلیل واقع شدن در حاشیه کمربندی اردبیل و ساماندهی وضعیت شهری بویژه خیابانهای حاشیه این پروژه را اط شهرداری خواستار شد و تاکید کرد: این طرح جزو پروژه های تاثیرگذار به لحاظ اقتصادی، فرهنگی، توسعه ای و.. در منطقه خواهد بود.

 

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar