۰۸:۰۹ - ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - 17 November 2014
کد خبر: ۲۵۴۱۷
مدیرکل راه و شهرسازی قم با اشاره به طرح توسعه ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه (س) گفت: تا پایان امسال شبستان و کتابخانه این پروژه به بهره برداری می رسد.

ایرنا : 'محسن بهشتی' در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین 'سید محمد سعیدی' امام جمعه موقت قم افزود: دراین راستا تکمیل پروژه ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه (س) تا پایان سال آینده محقق خواهد شد.
پروژه توسعه صحن و شبستان ضلع شرقی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) از سال 1387 شروع و برای تملک اراضی واقع در آن تاکنون حدود 500 میلیارد ریال هزینه شده است.
این صحن 29 هزار مترمربع مساحت و 50 هزارمترمربع زیربنا دارد و شامل هشت هزار و 900 متر صحن فاطمی و هشت هزار و 100 متر شبستان واقع شده در زیر صحن است، برای اجرای این پروژه تاکنون 250 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی درادامه به بخشی از مصوبات و طرح های ارائه شده در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان قم اشاره کرد و گفت: طرح احداث کمربندی شهر قم و همچنین ساخت اولین پایانه ترکیبی کشور از دستاوردهای این سفر بود که در آینده ای نزدیک به اجرا در می آید.
وی با بیان اینکه رویکرد این اداره کل بسترسازی فرهنگ عمومی ترافیک برون شهری است، گفت: مجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان قم با بیش از 900 نفر پرسنل خدوم در راستای اجرای سیاست های کلی وزارت متبوع در دو بخش راه و مسکن ساعی به انجام وظیفه می باشد.
وی با بیان اینکه سالانه در جهان نزدیک به دو میلیون و 100 هزار نفر در حوادث جاده ای جان خود را از دست می دهند، گفت: غیر از بخش اعظم لطمات، کشته شدن یک انسان در حوادث جاده ای که غیرقابل جبران و تبعات روحی و اجتماعی آن اسفناک است، بیش از 70 میلیارد ریال خسارت مالی را نیز در پی دارد که قابل ملاحظه است.
رییس شورای حمل و نقل استان قم در بخش دیگر از سخنان خود با توجه به اهمیت بخش مسکن به عنوان یکی از نیازهای اساسی انسان خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با 78 درصد مالکیت خصوصی مسکن در جهان دارای رتبه دوم از این حیث می باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی قم همچنین برنامه های تامین مسکن را با توجه به اقدامات خوبی که تاکنون انجام شده مناسب ارزیابی کرد و گفت: هنوز 22 درصد جامعه از مسکن استیجاری استفاده می کند که باید برای خانه دار شدن این بخش فعالیت بیشتری انجام داد.
در آخرین روز از دهه ایمنی رییس و اعضای شورای حمل و نقل استان قم و مدیران دستگاه های عضو این شورا با حجت الاسلام و المسلمین 'سید محمد سعیدی' دیدار و گفت وگو کردند؛ 14 تا 25 آبان ماه به عنوان 'دهه ایمنی راه ها' نامگذاری شده است.

 

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar