۱۲:۴۲ - ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - 20 December 2014
کد خبر: ۲۵۹۸۸
او در پاسخ به این سوال که در جایی که شهرداری خود مشکلات بودجه ای متعدد دارد و از دولت بودجه حمل و نقل شهری را طلب می کند آیا این گونه هزینه ها به صلاح تهران است ، گفت: طبیعی است که از قدیم الایام می گویند چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است و ما مکلفیم تمام منابع در آمدی را برای مردم شهر تهران هزینه کنیم اما در این نوع کارها نباید زیاد سخت گرفت.هزینه ها در شهرداری انقدر بالاست که این رقم ها عددی به حساب نمی آید .

 

معماری نیوز: با نزدیک شدن سالروز اربعین حسینی، همه ساله موج مشتاقان زیارت حضرت سید الشهدا به سمت کربلا حرکت می کنند.
در یک رسم همه ساله، در حالی که عمده اعراب از شهرهای خود با پای پیاده به زیارت می روند، بسیاری از ایرانیان نیز خود را به نجف رسانده و از نجف با پای پیاده به سمت کربلای معلی می روند.
امسال نیز این سنت در کشور انجام شد و عاشقان امام حسین(ع) از جای جای ایران به سمت مرز مهران حرکت کردند تا به سیل خروشان کربلایی ها بپیوند اما این بار تفاوت کار در اینجا بود که شهرداری تهران هدایت این مراسم عظیم را برعهده داشت و طبق مصوبه شورای شهر قرار بر این شد که 5 میلیارد تومان برای خدمت رسانی به زائران هزینه کند اما با وجود مشکلات تهران به خصوص در بخش حمل و نقل شهری، آمارهای غیر رسمی از هزینه بیش از این مبلغ حکایت می کنند و همین امر گلایه هایی را به همراه داشته است.
«غلامرضا انصاری» عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با شهر خبر در خصوص بودجه ای که شهرداری باید برای مراسم اربعین هزینه می کرد گفت:شورا یک رقم 50 میلیارد ریالی را تصویب کرد تا شهرداری تهران ستادهایی را برای رفاه حال عموم شهروندان ایجاد کند.
او در پاسخ به این سوال که چرا شهرداری تهران اداره این مراسم را در دست گرفت گفت: در هر حال حرکت برای مراسم اربعین حرکت عظیمی بود. یعنی وقتی یک همایش به این عزمت ایجاد می شود همه دستگاه ها باید سهم خود را ادا کنند و نقش خود ایفا کنند و شهرداری تهران هم به پیشنهاد شورا سهم 5 میلیاردی در این ماجرا داشت اما فقط شهرداری تهران نبود که در مراسم اربعین فعالیت کرد.
این عضو شورای شهر ادامه داد: همه دستگاه ها در این مراسم بزرگ دخیل بوده اند. خبر دارم که شهرداری اصفهان ، حدود 70 درصده حمل نقل شهری را به زائرین کربلا اختصاص داده و شهرهایی مثل شیراز و همه شهرهای بزرگ هم در این کار همراهی کرده اند. دستگاه های دولتی هم به این مراسم ورود داشتند وحتی هلال احمر هم در این مراسم همکاری داشته است و در این میان شهرداری تهران  هم سهم خودش را ادا کرده است.اما از آنجایی که زحماتی که 20 هزار پرسنل شهری و زحمتکشان خدمات شهری انجام دادند چشم گیرتراست،  باعث شده شهرداری تهران بیشتر به چشم بیاد.
انصاری همچنین  با اظهار بی اطلاعی از بودجه هزینه شده توسط شهرداری گفت: چون هنوز مراسم تمام نشده و ستاد ها فعالند و زائرین بازنگشته اند به همین خاطر اطلاع از مبلغ صرف شده ندارم  اما قطعا مسئولین شهرداری گزارش خواهند داد و میزان هزینه کرد و بودجه ای که استفاده شده را اعلام می کنند.
این عضو شورای شهر تاکید می کند: اگر بیشتر از 5 میلیارد تومن مصوب شورا هزینه کرد شهرداری شده باشد،  باید اصلاحیه برای بودجه داده شود و اگر کمتر هم هزینه شده که اعلام می شود.
او در پاسخ به این سوال که در جایی که شهرداری خود مشکلات بودجه ای متعدد دارد و از دولت بودجه حمل و نقل شهری را طلب می کند آیا این گونه هزینه ها به صلاح تهران است ، گفت: طبیعی است که از قدیم الایام  می گویند چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است و  ما مکلفیم تمام منابع در آمدی را برای مردم شهر تهران هزینه کنیم اما در این نوع کارها نباید زیاد سخت گرفت.هزینه ها در شهرداری انقدر بالاست که این رقم ها عددی به حساب نمی آید .

 

 

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar