۱۰:۳۲ - ۱۴ دی ۱۳۹۳ - 04 January 2015
کد خبر: ۲۶۲۳۹
سیف: وام 80‌میلیونی‌مسکن در‌ دستور‌کار است
رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه تمرکز این بانک به ساماندهی 14 موسسه بزرگ غیرمجاز در بازار پولی کشور است، گفت: وام 80 میلیونی مسکن در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار گرفته است.

اقتصاد آنلاین : ولی‌الله سیف در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه بانک مرکزی چه اقدامی برای ساماندهی 7 هزار صندوق قرض‌الحسنه غیرمجاز در بازار پولی کشور دارد، اظهار داشت: اینها صندوق‌هایی هستند که مجوز تاسیس ندارند و برخی تحت عنوان تعاونی در گذشته از وزارت تعاون وقت مجوز گرفته بودند که اهمیت این بخش 15 درصد در بازار پول است.

وی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون تمام دستگاه‌های مرتبط با بانک مرکزی هماهنگ شده‌اند که ساماندهی و انضباط در بازار غیرمتشکل پولی ایجاد شود، افزود: مطمئنا با ساماندهی این بخش نقدینگی جهت‌گیری مناسبی در اقتصاد خواهد یافت و از ورود نقدینگی به بازارهای کاذب جلوگیری می‌شود و نظمی در آرامش اقتصاد ایران پایدار خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، سیف در پاسخ به این پرسش که آیا بانک مرکزی قول می‌دهد که تا سال آینده دیگر شاهد فعالیت‌های موسسات غیرمجاز در نظام پولی کشور نباشیم، گفت: مهمترین موسسات غیرمجاز 14 موسسه هستند که بانک مرکزی در حال منضبط کردن آنها می‌باشد اما به صورت کلی تا پایان سال تمامی این موسسات تعیین تکلیف خواهند شد که شامل اخذ مجوز یا انحلال می‌باشد.

رئیس بانک مرکزی در مورد وضعیت وام مسکن 80 میلیونی نیز گفت: وام مسکن در دستور کار شورای پول و اعتبار است و پیشنهادهای مختلفی در این زمینه مطرح است که بانک مرکزی و شورا به تصمیم واحد خواهند رسید.

 

 

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar