۰۶:۴۷ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۴ - 04 April 2015
کد خبر: ۲۷۷۳۹
طبق لايحه مصوب شوراي شهر قرار است از امروز كرايه هاي تاكسي و اتوبوس ٢٠ درصد افزايش يابد. همچنين به موجب اين لايحه كه به گفته مسوولان، با هدف توسعه و گسترش حمل و نقل عمومي و خدمت رساني به شهروندان و نيز در راستاي تشويق مسافران به استفاده از بليت هاي اعتباري و با توجه به تجزيه و تحليل قيمت تمام شده بليت مترو در سال ٩٤ و با عنايت به اجراي قانون هدفمند بودن يارانه ها و همچنين با ضرورت رعايت حال اقشار آسيب پذير تنظيم شده، بهاي بليت مترو به طور متوسط ٥٠ تومان در بليت هاي اعتباري افزايش يافت.

همچنين در اين لايحه قيمت بليت تك سفره ٦٠٠ تومان و بليت دو سفره يك هزار تومان تعيين شد كه با راي اكثريت اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران به تصويب رسيد. بر همين اساس، اعضاي شورا افزايش ٥٠ تا ١٠٠ توماني كرايه هاي اتوبوس در سال ٩٤ را به تصويب رساندند كه به موجب آن كرايه هاي اتوبوس اعم از عمومي و خصوصي در سال ٩٤ بيش از ١٠٠ تومان افزايش نخواهد داشت و در همه مسير ها به طور متوسط بين ٥٠ تا ١٢٠٠ تومان افزايش پيدا خواهد كرد. در يكصد و بيست و ششمين جلسه شوراي اسلامي شهر تهران لايحه قيمت كرايه ها در دستور كار قرار گرفت كه در نهايت افزايش ٢٠درصدي قيمت كرايه هاي تاكسي در سال ٩٤ به تصويب رسيد.
    پس از تصويب قيمت كرايه هاي حمل و نقل در سال ٩٤، اين مصوبه جهت تصويب نهايي به فرمانداري تهران ارسال شد كه در نهايت نيز فرماندار تهران، مصوبه را تاييد كرد.
    درهمين خصوص ميثم مظفر، مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهرتهران گفت: برچسب هاي نرخ جديد كرايه هاي تاكسي طي هفته آينده نصب مي شود. وي با بيان اينكه نرخ كرايه هاي تاكسي بر اساس ابلاغ فرمانداري افزايش خواهد يافت، گفت: برچسب هاي جديد طي هفته آينده به طور كامل روي تاكسي ها نصب مي شود. وي ادامه داد: براي آنكه مسافران بيش از مصوبه شوراي شهر تهران كرايه اي پرداخت نكنند، حتما بر اساس برچسب نصب شده روي شيشه جلوي تاكسي ها كرايه بپردازند و تا برچسب هاي جديد را مشاهده نكرده اند كرايه هاي جديد را پرداخت نكنند. مهدي چمران، رييس شوراي اسلامي شهر تهران نيز با اشاره به اينكه تمامي تمهيدات لازم از سوي بخش هاي مختلف جهت اجراي مصوبه افزايش كرايه هاي حمل و نقل عمومي صورت گرفته است، گفت: طبق برنامه ريزي انجام شده كرايه ها در بخش هاي مختلف از ١٥ فروردين اجرا مي شود. وي تصريح كرد: تمامي رانندگان تاكسي و اتوبوس موظف هستند بر اساس برچسب هايي كه در خودروهاي آن نصب خواهد شد اقدام به دريافت كرايه هاي جديد كنند و در صورتي كه بيش از مصوبه شورا اقدام به اخذ كرايه كنند، با آنها برخورد خواهد شد.
    اين درحالي است كه ابوالفضل قناعتي، عضو هيات رييسه شوراي شهر نيز با وجود تاييد خبر افزايش كرايه هاي وسايل حمل و نقل عمومي از امروز، تاكيد كرد: البته سازمان تاكسيراني بايد زيرساخت هاي لازم همچون چاپ و نصب برچسب قيمت جديد را فراهم مي كرد و اگر اين مهم محقق نشده باشد باز هم مصوبه شورا قابل اجراست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar