۰۵:۴۲ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۴ - 09 April 2015
کد خبر: ۲۷۸۶۵
قرار بود تا روز دوشنبه برچسب هاي نرخ كرايه هاي تاكسي به خودروها تحويل داده شود. اما تا امروز -يعني چهارشنبه - هنوز تاكسي ها بدون برچسب هاي جديد اقدام به گرفتن كرايه هاي جديد مي كنند، حتي در مواردي با نرخ هايي بيشتر از نرخ هاي مصوب اعلام شده.


    ترمينال تاكسي هاي ميدان رسالت يكي از بزرگ ترين جايگاه هاي تردد تاكسي هاي پايتخت است. از هر طرف كه سر مي گرداني، تاكسي هاي زردرنگي را مي بينيد كه از يكي از ايستگاه ها بيرون مي آيند يا در صف وارد مي شوند و منتظر مي شوند تا نوبت شان برسد و مسافران خود را سوار كنند و باز روز از نو، روزي از نو. برخلاف بسياري از خطوط، اينجا هنوز نرخ هاي كرايه هاي خود را افزايش نداده اند. مي گويند تا برچسب هاي مان را ندهند با همان نرخ هاي قديمي كار مي كنيم. يكي ازرانندگان خط رسالت به آزادي نظريه جالبي در مورد افزايش نرخ كرايه هاي تاكسي دارد: اكثر بچه هاي خطوط مختلف معتقدند اگر به جاي افزايش كرايه ها، به ما قطعات و لاستيك و... بدهند بسيار بهتر است. چرا كه واقعا اين قطعات و وسايل بار سنگيني را روي دوش ما مي گذارد. از سويي هرچند ماه يك بار قيمت قطعات افزايش پيدا مي كند و از سويي معادل همان قيمتي را كه براي قطعات مي پردازيد بايد براي دستمزد بدهيد.
    وي ادامه مي دهد: وضعيت خودروهاي تاكسي با خودروهاي معمولي از زمين تا آسمان فرق مي كند. يك راننده تاكسي در ماه ممكن است تا ١٠ هزار كيلومتر راه برود در حالي كه اين آمار براي يك خودرو سواري كمتر از هزار كيلومتر است.
    پيرمرد ديگري كه به قول خودش حساب سال هايي كه راننده است از دستش در رفته و امروز راننده خط رسالت- به آزادي است نيز در تاييد حرف هاي همكارش مي گويد: قبل از انقلاب اصلااين طوري نبود كه هر سال قيمت ها افزايش پيدا كند، در سال ٤٢، زماني كه من تازه راننده تاكسي شده بودم كرايه هاي خط رسالت – ونك، دو تومان بود. يعني ٢٠ ريال. الان اين رقم فكر كنم حدود سه هزار تومان باشد. اما پول هاي آن سال ها واقعا با بركت تر بود. به راحتي مي توانستي خرج حتي دو تا خانواده را هم با تاكسي درآوري، ولي امروز اگر از اول صبح تا بوق شب كار كني به سختي مي تواني از پس خرج يك خانواده هم برآيي.
    نفسي تازه مي كند و انگار درحال مرور خاطرات قديمي است ادامه مي دهد: تازه آن سال ها اينجاها همه بيابان بود. تا به سرخط مي رسيديم مسافر مي زديم و برمي گشتيم، حالااولاترافيك به قدري سنگين است كه براي رسيدن از رسالت به آزادي بايد يك تا دو ساعت در مسير باشي و وقتي هم كه به سرخط مي رسي بايد دو ساعت منتظر بماني تا نوبت تاكسي تو برسد و بتواني مسافر سوار كني.
    مريم، خانم جوان ٣٢ ساله اي است كه هر روزبراي رسيدن به محل كار خود از رسالت به آرژانتين مي رود و برمي گردد و به قول خودش هر روز براي رفت و برگشت بايد ٢٥٠٠ تومان كرايه تاكسي بدهد و الان قرار است اين رقم ٢٨٠٠ شود، مي گويد: «ما هم بي تفاوت شده ايم، چون اولامي دانيم كه كاري از دست مان برنمي آيد، ثانيا اين قيمت هاي چند صد توماني در برابر تورم بالاي موجود درجامعه و هزينه هاي كمرشكن ديگر رقمي نمي شود.»
    در مقابل وي، حسن كه ٤٧ ساله و پدر يك خانواده پنج نفري است با نظر مريم مخالفت مي كند و به شدت در برابر سخنان وي واكشن نشان مي دهد. حسن خطاب به مريم مي گويد: «اين چه حرفي است كه مي زنيد؟ درست است كه شايد چند صد تومان براي شما چندان رقم درشتي نباشد، ولي اين رقم براي خيلي ها واقعا مهم است، ضمن اينكه فقط افزايش قيمت كرايه ها كه نيست. به محض افزايش كرايه ها، قيمت خيلي از كالاهاي ديگر هم به همراه آن افزايش مي يابد.»
    سهيل هم يكي ديگر از مسافران دايمي تاكسي هاست، مسافري در خطوط مختلف شهر او اما برخلاف راننده هاي ترمينال معتقد است كه كرايه تاكسي ها در همه خطوطي كه مسافرآنهاست افزايش پيدا كرده است: مثلاخط ونك به چهارراه پاسداران ١٦٥٠ تومان بوده كه الان دو هزارتومان شده است. يا خطوط پارك وي به نوبنياد وونك - توحيد يا توحيد به پارك وي به ترتيب از ١٥٠٠ به ١٧٠٠، از١٥٠٠ يه ١٨٠٠ و از دو هزار تومان به ٢٥٠٠ تومان افزايش پيدا كرده كه اكثرا بيشتر از ٢٠ درصد افزايش قيمت مصوبه شوراست.
    اين مسافر٣٠ ساله تاكسي هاي تهران در ادامه با انتقاد از شيوه برخورد راننده ها مي گويد: خيلي از نرخ هاي تصويب شده، خورده پول هستند. مثلا٢٤٠٠ تومان اما راننده اين خطوط عملا٢٥٠٠ تومان مي گيرند و وقتي به آنها اعتراض مي كني با لحن بدي جوابت را مي دهند، مثلامي گويند: اي آقا، ديگه صد تومان هم پولي است؟ يا با تمسخر مي گويند: پول خورد نداريم.
    اما جواب يكي از مسافران خط توحيد به پارك وي از همه جالب تر است. وي كه پيرزني ٦٠- ٧٠ ساله و سرد و گرم چشيده است، از افزايش نرخ كرايه هاي اين خط از دو هزار به ٢٥٠٠ تومان، به شدت گلايه دارد و باربط آن به سياست مي گويد: اين هم از توافق هسته اي، هنوز قرارداد نبسته اند نرخ كرايه ها افزايش پيدا كرده واي به حال اينكه توافق را نيز امضا كنند!
    
    مثلث سرگيجه
    از فردا وارد دهه سوم فروردين ماه مي شويم، ولي هنوز وضعيت تاكسي ها معلوم نيست. فرماندار تهران اعلام كرده كه راننده ها مي توانند كرايه هاي جديد را از مردم بخواهند. همين مساله باعث سوءاستفاده برخي رانندگان تاكسي شده است تا قيمت هاي خود را بالاتر از حد تعيين و مصوب شده افزايش دهند. اين درحالي است كه هنوز برخي خطوط به عهد خود با مردم پايبند هستند و نرخ هاي خود را تغيير نداده اند. ضلع سوم اين مثلث مردمي هستند كه در شرايط كنوني مجبورند هرچه را رانندگان تاكسي طلب مي كنند بپردازند. چرخه اي معيوب كه مي شد با كمي برنامه ريزي و تدبير و آماده كردن برچسب هاي جديد به راحتي آن را مديريت كرد، درست مانند اتوبوس و مترو. اينكه كي چراغ قرمز افزايش نرخ كرايه ها سبز مي شود سوالي است كه بايد منتظر پاسخ آن در روزهاي آتي ماند.
   

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar