۱۴:۴۳ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - 17 May 2015
کد خبر: ۲۹۶۴۵
کارگاه تخصصی افزودنی‌های بتن با حضور مسوولان استانی، اعضا هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی، اساتید دانشگاهی، دانشجویان و مهندسان عمران این استان در دو نوبت صبح و عصر در اراک برگزار شد.

به گزارش «صما» و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی، در این همایش یک روزه 400 نفر از دانشجویان و مهندسان عمران استان مرکزی درباره طرح برش بتن آرمه، مروری بر رفتارهای ستون‌های بتنی، عملکرد توام قاب و دیوار برش در باربری جانبی، ضوابط شکل پذیری بتن و استفاده صحیح از بتن در فصول سرد سال بحث و تبادل نظر پرداختند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی در حاشیه این کارگاه تخصصی گفت: کارگاه تخصصی افزودنی‌های بتن با هدف ارتقا دانش فنی و آشنایی دانشجویان، مهندسان ناظران و پیمانکاران با کاربرد و افزودنی‌های بتن و دانش روز دنیا در این حوزه برگزار شده است.

غلامحسن اله دادی در ادامه افزود: با توجه به افزایش رو به رشد استفاده از بتن در ساختمان‌ها در این همایش مهندسان ناظر، طراحان و پیمانکاران ساختمان با تازه‌های این حوزه بصورت فنی و تخصصی آشنا شدند.

وی یاد آور شد: سال گذشته 12 همایش و هفت کارگاه آموزشی تخصصی در حوزه بتن، فولاد و مکانیک با حضور 217 نفر از مهندسان مکانیک و 800 نفر از داشنجویان و مهندسان بتن و فولاد در استان مرکزی برگزار شد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی با اشاره به استقبال خوب مهندسان، اظهار داشت: با توجه به اهداف سازمان مبنی بر ارتقا سطح دانش مهندسی در استان، پیش بینی می شود که در سال جاری 12 کارگاه تخصصی در حوزه بتن و فولاد با حضور اساتید ملی در استان مرکزی برگزار شود.

اله‌دادی با تاکید بر اهمیت ارتقا دانش مهندسان در تمامی سطوح تخصصی و فنی حوزه ساختمانی گفت: کشور ایران از زمان‌های باستان در تکنولوژی ساخت و تولید مصالح ساختمانی از مهندسان کارآمد و خبره برخوردار بوده و بناها، پل‌ها و سدهای بجا مانده از آن دوران خود گواه این امر است، لذا مهندسان بایستی دانش و تخصص کافی و اطلاعات بروز در زمینه تولید مصالح ساختمانی، تکنولوژی‌های نوین ساخت و بکار بردن بتن باکیفیت در ساخت و سازها را داشته و با تولید ساختمان‌های باکیفیت در بالابردن سطح کیفی مهندسی ساخت و ساز در استان مرکزی نقش اصلی را ایفا نمایند.

بتن در دنیای امروز بعد از آب بالاترین میزان مصرف را به خود اختصاص داده است

در ادامه داوود مستوفی‌نژاد مدرس این کارگاه آموزشی نیز اذعان داشت: به‌رغم روز‌آمد شدن فناوری‌ها و تکنولوژی‌ها جدید در حوزه بتن و دیگر مصالح ساختمانی، برخی افراد و پیمانکاران همواره از روش‌های قدیمی استفاده می‌کنند که نیاز است با برگزاری این همایش‌ها خود را با این فناوری‌ها همراه کنند.

وی با اعتقاد به اینکه بتن در دنیای امروز بعد از آب بالاترین میزان مصرف را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: این مهم نشان از اهمیت این محصول در ساخت و سازها و زندگی بشر دارد و نامرغوب بودن آن می‌تواند تاثیرات جبران ناپذیری در زندگی بشر داشته باشد.

مستوفی‌نژاد اظهار داشت: نظام مهندسی به عنوان یک سازمان تخصصی در حوزه ساختمانی می‌تواند با برگزاری همایش‌های فنی و تخصصی در این حوزه به ارتقا دانش و کیفیت ساخت و سازها در استان مرکزی کمک شایان نماید.

این مدرس حوزه دانشگاه با اشاره به اهمیت تولید بتن و رعایت ضوابط و استانداردها در تولید این محصول گفت: مهندسان بایستی حساسیت ویژه‌ای به تولید بتن داشته باشند و نگذارند دمای بتن از 4 درجه کمتر شود. لذا لازم است مهندسان ناظر کیفیت و دمای بتن را مورد نظارت خود قرار داده و از تکنولوژی‌هایی که برای نگه داشتن بتن در دمای مطلوب در اختیار مهندسان قرار دارد استفاده نمایند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar