۱۲:۴۵ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۴ - 23 August 2015
کد خبر: ۳۲۶۰۳
معاون امور عمرانی استانداری قم با بیان اینکه تعهد این استان در ساخت مسکن مهر، 46 هزار واحد می باشد گفت: چهار هزار و 500 واحد از این تعهد باقی مانده است که با بهره برداری از آنها تا پایان سال جاری، پرونده مسکن مهر در این استان بسته خواهد شد.

جواد دلاوری افزود: سه هزار و 500 واحد مسکن مهر با اعتبار 88 میلیارد تومان در هفته دولت امسال در قم به متقاضیان واگذار می شود.
وی ادامه داد: با تحویل این تعداد واحد، 41 هزار و 500 واحد مسکن مهر به متقاضیان واگذار شده که تعداد 12 هزار واحد از این واگذاری ها در دولت تدبیر و امید بوده است.
دلاوری در ادامه با بیان اینکه 221 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 340 میلیارد تومان در هفته دولت در استان قم افتتاح و کلنگ زنی می شود گفت: از این تعداد، 216 پروژه آماده افتتاح بوده و پنج پروژه نیز کلنگ زنی خواهد شد.
وی گفت: این پروژه ها در زمینه های تاسیسات زیربنایی، عمران شهری، مسکن، حمل و نقل، کشاورزی و آبخیزداری، آموزش، ورزش، گردشگری و صنعت و با تلاش 15 دستگاه اجرایی و استفاده از تسهیلات بانکی، اعتبارات ملی و استانی و سرمایه گذاری بخش خصوصی است.
به گفته وی، گازرسانی به روستاها، احداث و تقویت شبکه های برق، بهسازی و آسفالت معابر، احداث فضای سبز، جدول گذاری و اصلاح هندسی معابر، احداث ایستگاه های آتش نشانی، زمین ورزشی، اجرای 9 طرح هادی روستایی، بهسازی راههای روستایی، احداث پایگاه های اورژانس شهری، مراکز درمانی روستایی و مجتمع های گردشگری از جمله طرح های مهم قابل افتتاح در هفته دولت امسال در استان به شمار می آید.
دلاوری اضافه کرد: احداث باغ ها به روش آبیاری قطره ای، احداث استخرهای دو منظوره کشاورزی، نهالکاری پارک جنگلی ثامن الائمه(ع)، احداث هتل، تکمیل زیرساخت های گردشگری، افتتاح مجتمع گردشگری بین راهی، احداث پنج باب مدرسه با 52 کلاس درسی، احداث سالن ورزشی با یکهزار و 70 متر مربع و افتتاح دو واحد بزرگ صنعتی در زمینه تولید کپسول های سی ان جی و سود سوزآور با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی از دیگر پروژه های مهم قابل افتتاح استان است.
وی اضافه کرد: همچنین پنج پروژه شامل احداث دو قرارگاه پلیس راه و سه پروژه بوستان شهری با اعتبار سه میلیارد تومان در هفته دولت در استان کلنگ زنی خواهد شد.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar