۱۰:۰۵ - ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - 07 October 2015
کد خبر: ۳۳۸۷۶
تعداد مخالفان وزير مسكن در مقايسه با روز «راي اعتماد» 35 رای كاهش يافت
در جلسه استيضاح وزيرراه و شهرسازی، اسحاق جهانگيری معاون اول رئيس جمهوری، معاون پارلمانی رئيس جمهوری، رئيس سازمان انرژی اتمی، وزيران نفت، امور اقتصاد و دارايی، آموزش و پرورش، اطلاعات، بهداشت، جهاد کشاورزی و استاندار تهران حضور داشتند.

حميد رسايي در ميان سخنان خود ادعا کرد که وزير راه در يکي از جلسات حضور در صحن علني با فاصله يک راي از کارت زرد خلاصي يافته که اين يک راي هم ابهام داشته است. علي لاريجاني اما با تکذيب اين ادعا افزود: در آن روز شمار حاضران 211 نفر بوده و شمار آراي ماخوذه 199 راي که 107 راي موافق، 84 راي مخالف و 8 راي ممتنع وجود داشت و 12 نفر بدون راي بودند. بنابراين اختلاف يک راي که آقاي رسايي گفت، نبوده است.
فراکسيون رهروان ولايت در جلسه صبح ديروز خود به رياست علي لاريجاني و با حضور وزير راه پس از توضيحات آخوندي، مخالفت خود با استيضاح را اعلام کرد.
در آستانه استيضاح وزير راه برخي رسانه ها مدعي شده بودند که بيژن زنگنه در پيامکي به استيضاح کنندگان، به آنها وعده تامين خواسته هايشان را به شرط همراهي نکردن با استيضاح داده است. اما يک مقام آگاه در گفت وگو با ايسنا، اين شايعه را تکذيب کرده است.
عباس آخوندي وزير مسکن دولت اعتدال از مجلس اصولگراي نهم راي اعتماد دوباره گرفت. پيش از اين بسياري از نمايندگان حدس زده بودند که استيضاح وزير راه و شهرسازي راي نمي آورد، اما معدود اعضاي بهارستان پيش بيني کرده بودند آراي موافق آخوندي از راي اعتماد به او در ابتداي شروع به کار کابينه بيشتر خواهد شد. محمد رضا باهنر نايب رئيس مجلس و دبير کل جبهه پيروان خط امام و رهبري از جمله اين نمايندگان بود که روز گذشته و در دفاع از وزير راه و شهرسازي پيش بيني خود را تکرار کرد. در نهايت هم اين چنين شد و وزير راه و شهرسازي که در مرداد سال 92 راي اعتماد 159 نماينده را کسب کرده بود، اين تعداد را به 175 نماينده رساند. تعداد مخالفان وزارت آخوندي در مجلس نيز از 107 راي در آغاز به کار دولت به 72 نفر کاهش يافته است. اين در حالي است که در طول دو سال گذشته عباس آخوندي از جمله وزيراني بوده که زير ذره بين منتقدان و مخالفان دولت بوده است. در کنار گستردگي حوزه مسئوليت وزارتخانه راه و شهرسازي، گرايش سياسي وزير به مخالفان تندروها هم در احضار هاي پياپي او به مجلس بي تاثير نبوده است. او خود در صحن علني اشاره کرد که تا کنون 5 بار به بهارستان آمده و البته موفق شده مجلس را قانع کند.

استيضاح آخوندي يا استيضاح احمدي نژاد
ديروز اگر چه دستور کار مهم مجلس استيضاح وزير راه و شهرسازي دولت يازدهم بود، اما براي لحظاتي صحن بهارستان تبديل به استيضاح دولت دهم و بانيان طرح مسکن مهر در اين دولت شد. مسکن مهر و نارضايتي ها نسبت به اين طرح يکي از محورهاي اساسي استيضاح کنندگان بود و بي ارتباط نبود که همزمان با طرح استيضاح، تعدادي از معترضان به اين طرح و مالکان زمين هايي در سوهانک و پونک تهران نيز ديروز در مقابل مجلس تجمع کرده و عليه آخوندي شعار مي دادند. تجمع کنندگان اما اطلاع نداشتند که مخالفان امروز آخوندي و بيشتر استيضاح کنندگان او همان نمايندگان حامي دولت قبل هستند که در برابر انتقادهاي کارشناسان نسبت به کم و کاستي هاي اين طرح بحث برانگيز، يا از در حمايت دولت وقت درآمده بودند يا سکوت پيشه کردند. «منصور آرامي» سخنگوي کميسيون عمران که پيش از اين شهردار بندرعباس بوده و به گفته خود پاي 40 هزار واحد مسکن مهر را امضا کرده، سند غير کارشناسي بودن اين طرح را افشا کرد و در حقيقت صحن علني مجلس را به استيضاح رئيس دولت گذشته تبديل کرد. او بخش هايي از گزارش « شوراي هماهنگي دستگاه هاي نظارتي» خطاب به رئيس دولت وقت به تاريخ 5 اسفند 91 را خواند که تاييد کننده انتقادهاي کارشناسان نسبت به طرح مسکن مهر و بي توجهي مسئولان وقت به آنها بود. وي با استناد به اين گزارش تصريح کرد که در دولت دهم گزارش و هشدار داده شده که بي توجهي به مشکلات موجود، طرح مسکن مهر را با معضل روبه رو مي کند و به تبع آن مسائل فرهنگي، اجتماعي و امنيتي ايجاد خواهد شد.
به گفته آرامي و بر اساس گزارش رسمي ياد شده، مشکلات مربوط به آب، برق، گاز، شبکه حمل و نقل، مخابرات و... از مسائل ابتدايي بود که در آن زمان براي آينده پروژه مسکن مهر پيش بيني مي شد همچنين کمبود خدمات بهداشتي، آموزشي، مذهبي و فضاي سبز از اول مشخص شده و هشدار داده شده بود. نماينده بندر عباس افزود: « در اين گزارش خطاب به رئيس جمهوري وقت اشاره شده بود که از ابتدا اطلاعات صحيحي به متقاضيان مسکن مهر درباره هزينه ساخت و خريد داده نشده بود به نحوي که عده زيادي از متقاضيان فکر مي کردند با مبلغ ناچيزي صاحب مسکن مي شوند حال آنکه اين گونه نبود و در اکثر پروژه ها متقاضيان در تامين آورده خود دچار مشکل شدند.» بر اساس گزارش رسمي شوراي هماهنگي دستگاه هاي نظارتي به رئيس دولت وقت در سال 91، پيشرفت فيزيکي عمده پروژه ها مطلوب نبوده و با تاخير مواجه است. ايرادهاي فني اساسي در برخي پروژه هاي مسکن مهر از بند هاي ديگر اين گزارش بود که آرامي به آن اشاره کرد. در بند ديگر آمده است: «دستگاه هاي خدمات رسان در اکثر استان ها براي ارائه خدمات مطلوب به مسکن مهر همکاري نداشته اند که از دلايل اصلي آن کمبود اعتبارات بوده است.» واگذاري اراضي نامناسب هم از جمله بندهاي ديگر مورد اشاره در گزارش رسمي بوده است. سخنگوي کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي در پايان با بيان اينکه شخصاً از سال 85 درگير مسائل مسکن مهر بودم، ادامه داد: «آن زمان نيز در حضور رئيس جمهوري وقت و وزير وقت (سعيدي کيا) اعلام کردم که مشکلات عديده اي در بخش مسکن مهر وجود دارد، لذا نمي توان گفت مشکلات حوزه مسکن مهر در دولت فعلي ايجاد شده بلکه از همان ابتداي امر اين مشکلات وجود داشت.

دفاع باهنر؛ خانه از پاي بست ويران بود
تير خلاص به قلب استيضاح زماني رها شد که محمدرضا باهنر نايب رئيس مجلس پشت تريبون قرار گرفت. اين چهره برجسته اصولگرا شهادت داد که عباس آخوندي وزير دولت اعتدال را مديري مدبر و پرکار مي داند. او در ابتداي سخنان خود جو مجلس را براي راي اعتماد دادن به آخوندي مساعد خواند و گفت: «براساس تحليلي که از عملکرد مجلس و وزير راه و شهرسازي دارم اخيراً در مصاحبه اي عنوان کردم که قطعاً آخوندي بيش از مرحله اول راي مجلس را خواهد داشت.» باهنر هم در ادامه نسبت به بي توجهي هاي کارشناسانه به مسکن مهر و طرح هدفمندي يارانه ها در دولت قبل پرداخت و افزود: «نبايد فراموش کنيم که چنين پروژه اي براي کشور مشکلاتي به بار آورده است. از ناحيه عملياتي شدن پروژه هاي مسکن مهر 10 واحد درصد تورم به کشور وارد شد که اين فشار به همان خانواده هاي مستضعف و دهک هاي پايين تر از دهک 5 وارد شد.» او با اشاره به اجرايي شدن قانون هدفمندي يارانه ها نيز توضيح داد: «زماني تصميم گرفته شد به دنبال اجراي اين قانون 45 هزار تومان هر ماه به مردم داده شود اما از آن طرف به دليل تورم 60 هزار تومان از جيب مردم برداشت کرديم به اين جهت توصيه مي کنم دولت ها برنامه هايي تدوين کنند که نه تنها در دولت خود بتوانند آن را اجرا کنند بلکه دولت هاي بعدي نيز از عهده اجراي آن برآيند.»
نماينده تهران ادامه داد: «زماني که آخوندي وزارت راه و شهرسازي را تحويل گرفت 150 هزار ميليارد تومان پروژه نيمه تمام داشت. در محاسبات رياضيدانان پرداخت اين تعهدات بايد در 10 وعده 15 هزار ميلياردي انجام شود اما از نگاه اقتصاددانان پرداخت 15 هزار ميليارد در واقع در مسير اتمام پروژه ها نيست بلکه هزينه استهلاک و تعديل است.» باهنر با بيان اينکه در همه دولت هاي بعد از انقلاب نماينده مجلس بوده و با صدها وزير گفت و گو کرده و بيش از 1200 همکار نماينده داشته، تاکيد کرد: «براساس تجربه و سابقه خود بعد از مهندس «کازروني» شهادت مي دهم که آخوندي يکي از وزيران فهيم، مدير، پرکار و استراتژيست کشور است.» اين نماينده مجلس افزود: «آخوندي قبل از آنکه محاسنش درآيد در جهاد سازندگي شروع به کار کرد و در سن پايين معاون سياسي وزير کشور بود و بسياري از ما او را مي شناسيم که مدير مدبر و با کياستي است». وي با بيان اينکه 18 نفر از اعضاي کميسيون عمران موافق مطالب مطرح شده و محورهاي استيضاح نيستند گفت: «اين استيضاح از سر دلسوزي براي مردم مطرح شده است اما اميدواريم مجلس دوباره از آخوندي درخواست کند که مسئوليت سکانداري وزارت راه و شهرسازي را برعهده گيرد.» سخنان باهنر که با احسنت احسنت گفتن هاي همکاران مواجه شد، تکميل کننده سخنان آرامي بود که نوعي استيضاح مديريت و ناکارآمدي دولت قبل بود. مخالفان استيضاح و حاميان آخوندي در حقيقت به استيضاح کنندگان که عمدتاً از حاميان دولت قبل هستند يادآوري کردند بخش زيادي ازمشکلات امروز موجود در وزارت راه و شهرسازي و از جمله مسکن مهر ميراث ناکارآمدي هاي دولت قبل است و اين خانه از پاي بست ويران بوده است.

استيضاح آخوندي؛ بهانه حمله به دولت
مهدي کوچک زاده، حميد رسايي، علي اصغر زارعي، سيد مهدي هاشمي، موسوي لارگاني، موسي الرضا ثروتي و مجتبي رحماندوست نمايندگاني بودند که در موافقت با استيضاح آخوندي نطق کردند و انتقادهاي عديده اي عليه دولت، رئيس جمهوري، اعضاي کابينه و آخوندي مطرح کردند که به وزير راه و شهرسازي ارتباط مستقيم و غيرمستقيمي نداشت. به نحوي که اغلب نمايندگان و ناظران به اين نتيجه رسيدند که يکي از اهداف اصلي فراخواندن آخوندي به صحن، ايجاد بهانه و پوششي براي حمله تند عليه دولت؛ از تريبون مجلس است. وزير راه و شهرسازي هم در لابه لاي سخنان خود اشاره اي به اين موضوع کرد و گفت: «استيضاح وقتي به جريان مي افتد که پاسخ هاي دوره هاي پيشين قانع کننده نباشد و من که خوشبختانه تا به حال هيچ بار راي عدم قانع شدن را از مجلس شوراي اسلامي دريافت نکردم و اين استيضاح جاي تامل دارد.» محور برجسته مخالفان آخوندي وارد کردن برخي اتهامات و ادعاها عليه او، ساير وزيران دولت، رئيس جمهوري و مالکان و خبرنگاران بود. آنها بدون آنکه سند و مدرکي براي تاييد اين ادعاها ارائه کنند، از سرکشي به زندگي شخصي وزير راه و برخي همکاران او دريغ نکردند. «مهدي کوچک زاده» با عصبانيت هميشگي خود بخش زيادي از وقت خود را صرف اتهام زدن به خبرنگاران، وزيران دولت، مسئولان مختلف و رئيس جمهوري کرد. خبرنگاران و رسانه ها اولين صنفي بودند که مورد عنايت ادبيات خاص اين عضو جبهه پايداري قرار گرفتند. او گفت: «شارلاتانيزم خبرنگاري در خدمت کانون هاي قدرت و ثروت تلاش وافري کرد تا اين استيضاح را جناحي و باندي معرفي کرده و ضرب المثل کافر همه را به کيش خود پندارد، مصداقي واقعي پيدا کند.» وي همسو با همان ادبيات شعاري رئيس دولت قبل و بدون توجه به دلايل ايجاد مشکلات مسکن «مهر» افزود: «اين استيضاح درصدد است فرياد بي خانمان هايي که از دست ملاکان از خدا بي خبر به ستوه آمده و به اميد تهيه سرپناهي همه دارايي خود را در مسکن مهر و براساس قراردادي که امضا کننده آن نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و وفا کننده به عهد است نه آقاي آخوندي ريخته اند، اعلام کند.» وي ادامه داد: «اين استيضاح بغض فروخورده کساني را نشان مي دهد که در حالي که بودجه براي حمل و نقل عمومي ريلي و هوايي نيست براي خريد «ايرباس» براي سفرهاي رئيس جمهوري به نيويورک بودجه دارند.» وي رئيس جمهوري را نيز بي نصيب از حملات سهمگين خود نکرد و گفت: «آقاي رئيس جمهوري قرار بود 100 روزه مشکلات اين ملت را حل کند و امروز 2 سال از آن 100 روز مي گذرد، آقاي رئيس جمهوري نبايد از خزانه خالي، ساختمان رياست جمهوري را با چند ميليارد بازسازي مي کرد و بنا نبود با خزانه خالي با هواپيماي اختصاصي جديد خريداري شده به نيويورک برود بلکه بنا بود به درد دل مردم برسد نه اينکه وزير خود را مامور دست دادن با شيطان کند.» نماينده تهران تاکيد کرد: «استيضاح ما استيضاح باند و جناح و قشر پابرهنه و مستضعف عليه کابينه تنبلي و عهدشکني و بي توجهي به مسائل مردم است.»
حميد رسايي هم در نطق خود خيلي تلاش کرد نشان دهد استيضاح آخوندي سياسي نيست. بر همين اساس گفت: «آيا پيگير تکميل اين پروژه ها و استيضاح مسئول اين عملکرد اقدام سياسي است؟ پس براي اينکه سياسي نباشيم بايد يا مجلس را تعطيل کرده يا بايد به مدح و ستايش آقايان اقدام کنيم. آقاي آخوندي! چه کسي هست که نداند سياسي ترين وزير کابينه شما هستيد. اما اشکالات مديريتي شما آنقدر زياد است که نياز نيست ما پرونده سياسي شما را باز کنيم. از طرف ديگر تکميل مسکن مهر يکي از تعهدات مهم دولت يازدهم بوده که به دنبال آن وزير راه نيز براي کسب اعتماد همين شعارها را مطرح کرد.» وي افزود: «در اين دو سال با وجود فرصت هاي پيش رو کمترين اعتبارات از سوي بانک مسکن براي پروژه مسکن مهر اختصاص داده شد، همچنين متوسط پرداختي به پيمانکاران در هر ماه، از 500 ميليارد تومان در نيمه اول سال 92 به 300 ميليارد تومان در نيمه دوم همان سال رسيد و اين سير نزولي ادامه پيدا کرد تا اين اعتبارات به 150 ميليارد تومان در سال 93 نزول پيدا کرد.» در ادامه با درخواست رسايي، فيلمي درباره وضعيت پروژه هاي مسکن مهر در کل کشور و همچنين نظرات مردم و متقاضيان و اعتراضات آنها نسبت به اين پروژه ها و اظهارات و موضعگيري هاي وزير راه درباره اين پروژه پخش شد. رسايي در انتها تصريح کرد: «آقاي آخوندي! مردم مي گويند که مسکن 80 يا 100 متري ما در حاشيه شهر بدون رنگ و لعاب و مزخرف است و اين موضوع قبول، حال لطفاً بگوييد که مسکن شما به غير از آن مسکني که در لواسان داريد، چند متر بوده و در کجا است البته بنده در خيابان مجاهدين يک واحد 140 متري دارم و به نظر من، شما هم بگوييد تا مردم بدانند که مسئولان شان در کجا زندگي مي کنند.»
«موسي الرضا ثروتي»، نماينده بجنورد هم با بيان اينکه استيضاح سياسي نيست، مدعي شد: «سوء مديريت وزير راه باعث تعطيلي بسياري از پروژه ها و بيکاري 5/1 ميليون نفر شده و آخوندي به بهانه هاي غيرمنطقي از جمله تحريم بسياري از پروژه هاي ملي و منطقه اي را معطل و بلاتکليف رها کرده است.» «مجتبي رحماندوست»، نماينده تهران هم گفت که وزارت راه و شهرسازي هيچ توجهي به رعايت حق و حقوق ايثارگران در حيطه وظايفش ندارد. «موسوي لارگاني»، نماينده فلاورجان يکي ديگر از موافقان استيضاح هم مدعي شد که آخوندي براي مهمانسرايي در پشت وزارتخانه يک و نيم ميليارد تومان هزينه کرده و قراردادها را با ترک تشريفات به افراد نورچشمي خود واگذار کرده است.
«علي اصغر زارعي»، نماينده تهران هم در ادامه ادعاها عليه وزير راه، با بيان اينکه معاونان آخوندي فاقد تخصص و تجارب لازم مديريتي هستند، گفت: «وزير راه داراي شرکت هاي خصوصي در زمينه هاي مختلف بانکي، مسکن و خانه سازي است و حال با حضور وي در سطح وزارت راه، امور و پروژه ها در اختيار شرکت هاي ايشان قرار گرفته است.» «سيد مهدي هاشمي» ديگر موافق استيضاح نيز گفت: «وزير راه و شهرسازي به جاي مثبت عمل کردن در حيطه هاي مرتبط با وزارتخانه خود، وقت براي بازديد از خانه هنرمندان و شرکت در همايش هاي غيرمرتبط مي گذارد.»
با اين وجود، اين اتهامات و ادعاها خوشايند اکثريت مجلس واقع نشد و بر خلاف تصورات مخالفان، آخوندي در انتها آرايي بيشتر از راي اعتماد قبلي خود گرفت. استيضاح ديروز که نوعي وزن کشي تندروها و ميانه روها در مجلس بود، يک بار ديگر مشخص کرد که تندروها و مخالفان دولت در مجلس همچنان در مرز 80-70 کرسي باقي مانده اند.

دفاع آخوندي از برنامه هاي وزارت راه
وزير راه در دفاعيات خود ضمن ارائه برنامه هاي کلان اين وزارتخانه و شرح عملکرد خود، به انتقادهاي استيضاح کنندگان پاسخ گفت. او برنامه ملي ارتقاي بهره وري، برنامه ملي توسعه صادرات و برنامه ملي قطع وابستگي به بودجه هاي نفت را سه برنامه کلان اين وزارتخانه دانست و در خصوص مسکن مهر گفت: «در حوزه مسکن مهر 3 بار در اينجا صحبت کرده ام همچنين در صدا و سيما. از روز اول خودم را متعهد به تمام اين قراردادها دانسته و الان هم متعهد مي شوم تک تک واحدها را به اتمام برسانم و هيچ سرپيچي حتي در مواردي که به وزارتخانه ما ارتباطي پيدا نمي کرد نداشته ام». آخوندي ادامه داد: «براي مهر امسال 151 واحد مدرسه را افتتاح کرديم همچنين در حال ساخت مسجد، درمانگاه و پاسگاه انتظامي هستيم. اما بدون تسهيلات زيربنايي امکان تحويل واحدي نبوده است به دليل اينکه خودم را جانشين کسي مي کنم که مي خواهد در آن مسکن زندگي کند. لذا بايد واحدها همراه با تمام خدمات زير بنايي و روبنايي باشد».
وزير راه و شهرسازي افزود: «براي خدمات زير بنايي مسکن مهر برآورد سازمان برنامه 5600 ميليارد دلار بود و روبنايي 4800 ميليارد دلار، در حاليکه اعتبارش صفر مطلق بود. اما اين مبالغ را از هر منابع داخلي که شده تامين کردم. براي شهر جديد پرديس 2000 ميليارد خارج از منابع دولت بسيج کردم که ان شاءالله مشکلات مردم را مرتفع کنيم». وي در رابطه با پيشرفت کار گفت: «يک ميليون و 600 واحد را تحويل داديم،230 هزار واحد مسکوني هم تمام شده اما به دليل مشکلات آب و برق تحويل نمي دهيم.»
آخوندي در بخش ديگري از سخنانش به اقدامات انجام شده در اين وزارتخانه در جهت مبارزه با فساد پرداخت و در مورد مسائل مربوط به نظام مهندسي گفت: «همه مي دانيد چه کار بزرگ ضد فسادي انجام داده ام و چه خدمتي به مردم کرده ام عده اي هم به وزارتخانه ما آمده و هم در شهرداري مي نشستند و هم از آن طرف کار را مي گرفتند و امضا کرده و تاييد مي کردند يعني کار دو طرف ميز را يک نفر انجام مي داد. پس از حل اين مشکل بخش اعظمي از نمايندگان بابت اين کار از من تشکر کردند. چرا بايد گفته شود مهندسان امضا فروشند اين يک جفا به مهندسان ايران است که عده معدوي بخواهند نام صدها مهندس را بدنام کنند». اشاره آخوندي به ابلاغيه اخير اين وزارتخانه است که بر اساس آن کارکنان وزارت کشور و کارکنان شهرداري ها و شوراهاي شهر از شرکت در انتخابات هيات مديره نظام مهندسي منع شده اند.

300 پروژه را به يک شرکت داده بودند

آخوندي در رابطه با بحث قراردادها نيز گفت: «اگر در اين بحث کوچکترين مشکلي باشد خواهش مي کنم به رئيس مجلس، رئيس قوه قضائيه و...مراجعه شود تا معلوم شود ما چگونه قراردادها را کار کرده ايم و قراردادهاي آلوده را پاک کرده ايم که چندين ميليارد دلار بود.به اين ترتيب به نفع کشور عمل کرده ام و البته وظيفه ام بوده است. وي اضافه کرد: «در اين وزارتخانه مدارکي وجود دارد که 300 پروژه را يک شرکت گرفته بود؛ اما ديگر اينکه کسي بتواند با لابي پروژه بگيرد امکانپذير نيست که به اين اقدام مي گويند؛ ايجاد شفافيت و رقابت، اينجا بحث «سامانه اطلاعات مکاني» مطرح مي شود که هر اطلاعاتي از هر جاي ايران درخواست شود در اختيار مردم است».
آخوندي با اشاره به اينکه وزارت راه و شهرسازي بيش از ۱۲۰ هزار ميليارد تومان قرارداد دارد، گفت: «وزارتخانه توانست با وجود تمامي تنگنا ها، تمام پروژه ها را فعال نگه داشته و تعطيل نکند، مي دانيد قدرت وام دهي بانک هاي ايران به کمتر از 10 درصد از توليد ناخالص ملي ايران کاهش پيدا کرده، در واقع ۳۰۰ هزار ميليارد تومان تنها کل تسهيلاتي است که در بانک هاي کشور به ما داده مي شود و حداکثر ۱۰۰ هزار ميليارد تومان تسهيلات جديد است که دربخش صنعت، خدمات، کشاورزي، مسکن و ساير بخش ها داده شود.»

ظرفيت فرودگاه امام خميني(ره) دو برابر مي شود
آخوندي افزود: سال ها براي توسعه فرودگاه امام خميني(ره) انتظار کشيده بوديم که خوشبختانه ترمينال 2 فرودگاه با نام سلام تا 10 ماه ديگر افتتاح مي شود و در اين راستا من هيچ تبليغي نکردم، حتي به معاون اول رئيس جمهوري نيز گزارش ارائه ندادم و اين ترمينال بدون استفاده از اعتبارات دولتي افتتاح خواهد شد و باعث حل مشکلات مي شود و ظرفيت فرودگاه امام خميني(ره) را به دو برابر افزايش خواهد داد. وي گفت: تمامي تجهيزات ترمينال سلام سفارش داده شده و ان شاءالله در سال جاري ترمينال 22 ميليون نفري فرودگاه امام(ره) با استفاده از سرمايه گذاري بخش خصوصي افتتاح خواهد شد. آيا فکر مي کنيد اين کارها به صورت تصادفي انجام شده است؟

منبع: ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar