۱۲:۲۴ - ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - 14 October 2015
کد خبر: ۳۴۱۳۳
در مراسم افتتاح بیش از ۳هزار واحد مسکن مهر قم مطرح شد؛
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در حاشیه آیین افتتاحیه ۳ هزار و ۵۷۷ واحد مسکن مهر و بلوار شهروند استان قم در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه عملیات احداث ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر از سال ۸۶ در کشور آغاز شده است، تصریح کرد: تاکنون یک میلیون و ۸۲۵ هزار واحد مسکن مهر به بهره‌برداری رسیده است.

احمد اصغری‌مهرآبادی با اعلام این خبر افزود: مراحل عمرانی ۲۵۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور تکمیل شده که برای تحویل آنها به مردم نیازمند خدمات زیربنایی هستیم و امیدواریم با تلاش مضاعف مسئولان مربوطه بتوانیم با سرعت بیشتری این واحدها را به پایان برسانیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه مسکن مهر باید تا پایان سال ۹۵ تکمیل شود، مطرح کرد: با مصوبه شوراهای مربوط به سایر بانک‌ها در تسریع ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان مسکن مهر مشارکت خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۲ مهلت پرداخت تسهیلات بانکی از ۱۵ سال به ۲۰ سال و در پایان سال ۹۳ میزان پرداخت از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده که تاکنون ۲۷۰ هزار واحد از این میزان افزایش بهره‌مند شده و ارائه این میزان تسهیلات به ۷۹۱ هزار واحد دیگر در دستور کار قرار گرفته است.

اصغری‌مهرآبادی با اعلام این خبر که تاکنون ۵۰ درصد نازک‌کاری ۴۷۵ هزار واحد انجام شده است، گفت: بر اساس ابلاغ بانک مسکن شعبات استانی این بانک موظف هستند، با مشارکت اداره‌کل راه و شهرسازی به صورت مستقیم در پرداخت تسهیلات مسکن مهر مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مراحل نازک‌کاری ۴۷۵ هزار واحد تا خرداد سال آینده به پایان می‌رسد، عنوان کرد: اگر زیرساخت‌ها و خدمات زیربنایی برای پروژه‌های مسکن مهر تامین شود زودتر از وعده، این واحدها در اختیار مردم قرار داده می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم نیز در این مراسم گفت: با ارائه خدمات زیربنایی و برطرف‌سازی برخی از مشکلات تا پایان سه ماهه اول ۹۵ پرونده مسکن مهر به عنوان نخستین استان در قم بسته می‌شود.

محسن بهشتی در حاشیه آیین افتتاحیه ۳ هزار و ۵۷۷ واحد مسکن مهر و بلوار شهروند استان قم در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه امروز دهمین مرحله افتتاحیه واحدهای مسکن مهر در استان قم انجام می‌شود، اظهار کرد: تاکنون ۴۶ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن مهر در استان تکمیل شده اما ۴ هزار و ۹۰۰ واحد دیگر باقی مانده است.

وی با تاکید بر اینکه برای ساخت واحدهای مذکور از ۲۵ میلیون تومان تسهیلات بانکی و ۳۵ میلیون آورده متقاضیان استفاده شده است، گفت: با ارائه خدمات زیربنایی و برطرف‌سازی برخی از مشکلات تا پایان سه ماهه اول ۹۵ پرونده مسکن مهر به عنوان نخستین استان در قم بسته می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم از آغاز عملیات عمرانی تقاطع امام علی(ع) و افتتاح بلوار شهروند یاد‌‌ کرد و گفت: این اداره‌کل از ظرفیت‌های مختلف استانی برای خدمات‌رسانی به مجاوران و زائران کریمه اهل بیت(ع) استفاده می‌کند.

وی با اشاره به بخشی از نیازهای زیربنایی شهرک پردیسان عنوان کرد: با توجه به نبود اعتبارات لازم تاکنون ارائه تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی برای متقاضیان واحدهای مسکن مهر در استان قم تحقق پیدا نکرده است که امیدواریم با تدابیر مسئولان بتوانیم در این زمینه نتایج مطلوبی را شاهد باشیم.

برطرف شدن مشکلات شهرک پردیسان

استاندار قم هم برطرف شدن مشکلات شهرک پردیسان را یکی از اولویت‌های استانداری قم دانست و گفت: با توجه به اقدامات انجام شده، مسکن مهر قم در میان سه استان برتر کشور قرار دارد.

سید مهدی صادقی، با تاکید بر اینکه برای تکمیل واحدهای مسکن مهر تاکنون اقدامات مناسبی در استان قم انجام شده است، اظهار کرد: امیدواریم به همت مضاعف مسئولان مربوطه روند تکمیل این پروژه‌ها استمرار داشته باشد.

وی با اشاره به بخشی از نیازهای زیرساختی مسکن مهر گفت: مدارس، بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها، بانک‌ها و دیگر امکانات باید در شهرک پردیسان ایجاد شود و مسئولان استانی در این راستا مشارکت مناسبی دارند.

استاندار قم برطرف کردن مشکلات شهرک پردیسان و تامین امکانات بهداشتی درمانی را یکی از نیازهای اصلی شهرک پردیسان و از اولویت‌های استانداری قم دانست و خاطرنشان کرد:ایجاد بیمارستان هزار تختخوابی برای اهالی پردیسان نشان از توجه دولت به تامین نیازهای اصلی این شهرک است

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar