۱۴:۱۲ - ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - 01 November 2015
کد خبر: ۳۴۵۷۵
معاون امور بازسازی مسکن روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر حدود 60 هزار واحد مسکن روستایی در استان مقاوم سازی شده است که 29 هزار واحد دیگر نیاز به مقاوم سازی دارد.

محمدرضا یزدانی مجموع مسکن روستایی استان را 87 هزار و 856 باب ذکر کرد که به گفته وی 55 درصد این واحدها مقاوم سازی شده است.
وی با بیان اینکه طرح مقاوم سازی مسکن روستایی از سال 84 در استان آغاز شد، افزود: در این مدت 29 هزار و 700 واحد در قالب این طرح و 28 هزار واحد مسکن روستایی نیز که در اثر زلزله در شهرستان های قاینات، زیرکوه و سیل شهرستان نهبندان نیز ویران شده بود تاکنون مقاوم سازی شد.
معاون امور بازسازی مسکن روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مجموع تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان مقاوم سازی مسکن روستایی را سه میلیارد و 23 میلیون ریال ذکر کرد.
یزدانی نظارت بر نحوه ساخت و ساز واحدهای مسکونی در روستاها را از جمله اقدامات بنیاد مسکن عنوان کرد و افزود: نظارت های لازم در راستای استفاده از مصالح استاندارد، ساخت و ساز اصولی و ...انجام می شود.
وی به مقاوم سازی یک هزار 535 واحد مسکن روستایی در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون 870 فقره تسهیلات در این زمینه اعطا شده و مابقی در حال تشکیل پرونده هستند.
وی با اشاره به استقبال نکردن روستاییان برای مقاوم سازی خانه های خود، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه به هر متقاضی 150 میلیون ریال تسهیلات با سود پنج درصد پرداخت می شود، این طرح چندان با استقبال رو به رو نشد.
این مسئول اظهار کرد: علی رغم اینکه بیرجند بیشترین بافت فرسوده در خراسان جنوبی دارد، کمترین متقاضی مقاوم سازی مسکن مربوط به این شهرستان است.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar