۰۹:۳۲ - ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - 02 November 2015
کد خبر: ۳۴۵۹۴
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری گفت: در صورت تحقق مصوبه دولت پیش‌بینی می‌کنیم که در برنامه ششم توسعه سالانه 7 درصد از بافت‌های فرسوده با روش سه گانه تسهیلات، کمک به توسعه از طریق دستگاه‌های دولتی و ارتقای زیرساخت‌ها با همکاری شهرداری‌ها نوسازی شود.

محمد سعید ایزدی اظهار کرد: از آن جا که در دو سال گذشته تسهیلات تخصیص‌ داده شده از سوی بانک‌ها کمتر از 10 درصد بوده، روند نوسازی بافت‌های فرسوده کند شده است. وی ادامه داد: اگرچه در تهران بین 20 تا 25درصد از بافت‌های فرسوده نوسازی شده ولی متوسط کشور، پایین و حدود 10 تا 12 درصد است که امیدواریم با تخصیص به موقع تسهیلات و کمک‌هایی که به شهرداری‌ها برای ارتقای زیرساخت می‌کنیم این ارقام افزایش یابد. معاون وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اختصاص تسهیلات به بافت‌های فرسوده در بسته خروج از رکود گفت: مبلغ 200میلیارد تومان به بافت‌های فرسوده اختصاص یافته که این در واقع بخشی از تسهیلات مصوبه مهرماه سال گذشته دولت است.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری خاطرنشان کرد: براساس آن مصوبه قرار بود سالانه 300 هزار فقره تسهیلات نوسازی به متقاضیان اختصاص یابد و دولت قبول کرده بود 9درصد سود 21 درصدی وام‌ها را به صورت یارانه اختصاص دهد. وی تخصیص 200 میلیارد تومان اعتبار به بافت‌های فرسوده را اولین اختصاص دولت به 55 هزار واحد عنوان و تاکید کرد: سال 1393 بانک‌ها به 50 هزار واحد تسهیلات دادند که با اختصاص 55 هزار فقره تسهیلات فعلی این رقم در مجموع به حدود 110هزار واحد از 300 هزار واحد می‌رسد. ایزدی با اشاره به وضعیت دو سال گذشته که تسهیلات بافت‌های فرسوده قطع شده بود، گفت: تحقق تسهیلات برای 110 هزار واحد برای رونق بخشی به بازار مسکن به خصوص بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده فعالیت مثبتی است و امیدواریم که این رقم تا پایان سال به حداقل 50 درصد از 300 هزار واحد برسد و با بهتر شدن وضعیت منابع هرساله افزایش پیدا کند.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar