۱۲:۰۲ - ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - 02 November 2015
کد خبر: ۳۴۶۰۸
قیمت آپارتمان‌های موجود در شهر قم از هر متر مربع 600 هزار تومان شروع می‌شود و تا هفت میلیون تومان ادامه دارد.

قم از کلان‌شهرهای ایران است که در ۱۲۵ کیلومتری جنوب تهران پایتخت ایران واقع شده‌است. این شهر در کنار رودخانه قمرود و در دشت قم قرار دارد. شهر قم مرکز استان قم و نیز مرکز شهرستان قم است.

بر اساس بررسی‌های مرکز آمار در سال 1392، تهران گران‌ترین نقطه کشور برای صاحب‌خانه شدن معرفی شده و اصفهان، البرز و قم نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

اما شهر قم نیز همانند سایر شهرها، دارای محله‌های مختلفی است که قیمت مسکن نیز در این محله‌ها با یکدیگر تفاوت دارند.

گران‌ترین محله در شهر قم
بر اساس گفته یکی از مشاوران املاک در محله قم، محله سالاریه از گران‌ترین محله‌های این شهر به شمار می‌رود که قیمت هر متر مربع آپارتمان نوساز در آن از متری 4.5 میلیون تومان شروع می‌شود و تا متری هفت میلیون تومان ادامه دارد.

همچنین یکی دیگر از مشاوران گفت: ارزان‌ترین آپارتمان موجود در این محله مربوط به آپارتمان‌های بالای 10 سال ساخت است که قیمت هر متر مربع از آنها حداقل 2.5 میلیون تومان است.

مشاور املاک دیگری نیز بیان کرد: تقریباً می‌توان گفت در این محله آپارتمان‌های نوساز زیر 100 متر وجود ندارد و آپارتمان‌های کوچک‌تر مربوط به آپارتمان‌های قدیمی‌تر این منطقه است.

یکی از مالکان که خانه خود در محله سالاریه را برای فروش آگهی کرده بود گفت: این ملک هفت ماه دیگر آماده تحویل است و به همین علت الان به صورت پیش‌فروش با قیمت هر متر مربع 5.5 میلیون تومان آگهی شده و بعد از آماده شدن متری هفت میلیون تومان به فروش می‌رسد.

او گفت: به ازای هر روز تاخیر در تحویل این آپارتمان مبلغ 500 هزار تومان پرداخت می‌کنیم و میزان 40 درصد از کل مبلغ را الان و مابقی را به صورت چک و در طی این هفت ماه تحویل می‌گیریم.

ارزان‌ترین محله در شهر قم
محله پردیسان نیز از ارزان‌ترین محله‌های موجود در شهر قم است که این محله در جنوب غربی شهر قم قرار دارد و در سال 1377 توسط وزارت راه و شهرسازی تاسیس شد و در سال 1390 جز منطقه هشتم شهرداری قم به شمار آمد و به علت وجود مسکن مهر قم در این ناحیه به سرعت بر جمعیت آن افزوده می‌شود.

یکی از مشاوران املاک در شهرک پردیسان گفت: این محله به دلیل وجود مسکن‌های مهر از ارزان‌ترین محله‌های شهر قم به شمار می‌رود که قیمت هر متر مربع آپارتمان نوساز در این محله از 1.2 میلیون تومان شروع می‌شود و تا 1.7 میلیون تومان ادامه دارد و متراژ آپارتمان‌ها در این محله از 56 متر شروع می‌شود و تا حدود 200 متر ادامه دارد.

او در ادامه گفت: قیمت هر متر مربع از مسکن‌های مهر نیز از حدود یک میلیون تومان شروع می‌شود.

همچنین در میان آگهی‌ها می‌توان واحدهایی را یافت که به صورت پیش‌فروش با قیمت هر متر مربع 600 هزار تومان به بالا برای فروش گذاشته شده‌اند که زمان تحویل آنها از 10 ماه دیگر شروع می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar