۱۳:۴۳ - ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - 15 November 2015
کد خبر: ۳۴۹۷۸
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن قم:
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن قم از وجود نزدیک به هشت هزار واحد مسکونی غیر مقاوم در روستاهای این استان خبر داد.

داریوش بلدی با بیان اینکه تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در روستاهای قم مقاوم سازی شده‌اند، افزود: از ابتدای طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی که از سال ۸۴ آغاز شده ۱۰ هزار پرونده مقاوم سازی مسکن روستایی در قم تشکیل شده که به بانک معرفی شده‌اند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان قم گفت: طی سال جاری هزار و ۵۰۰ فقره وام برای مقاوم سازی مسکن روستایی اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: شرایط وام های داده شده برای مقاوم سازی مسکن روستایی شامل ۲ سال دوره مشارکت و ۱۳ سال بازپرداخت با سود پنج درصد است که در روستاها و شهرهای کوچک زیر ۲۵ هزار نفر این تسهیلات پرداخت می‌شود.

بلدی در خصوص نحوه ثبت نام افزود: متقاضیان می‌توانند به شعبه‌های بنیاد مسکن در بخش‌ها مراجعه کنند و پس از تهیه نقشه پروانه دریافت شده و به بانک معرفی می‌شود و پس از پیشرفت فیزیکی مسکن و تأیید ناظران نظام فنی روستایی تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود.

وی گفت: با توجه به وجود گسل‌های فراوان در استان قم برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از زلزله احتمالی، مقاوم سازی خانه‌های روستایی امری ضروری است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن قم عنوان کرد: نزدیک به هشت هزار واحد مسکونی غیرمقاوم در روستاهای استان قم نیازمند مقاوم سازی هستند.

وی بیان کرد: در روستاها و شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت و دوره مشارکت ۱۵ ساله پرداخت می‌شود و با توجه به وضعیت استان قم که احتمال وجود زلزله وجود دارد، مردم جهت مقاوم سازی واحدهای مسکونی خود به دفاتر نمایندگی بنیاد مسکن در مرکز بخش‌ها مراجعه کنند.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar