۱۱:۱۹ - ۰۲ آذر ۱۳۹۴ - 23 November 2015
کد خبر: ۳۵۲۲۵
با هدف بازآموزی و هم‌اندیشی بازرسان سیستم ارت، همایشی به دعوت سازمان نظام مهندسی ساختمان و انجمن صنفی برق در یزد برگزار شد.

اسدی نایب رئیس دوم سازمان در این همایش ضرورت جلوگیری از برق گرفتگی در ساختمان‌ها را یادآور شد و افزود: اجرای صحیح سیستم ارت علاوه بر حفاظت جان انسان ها، موجب عملکرد مناسب دستگاه‌ها و کنترل نویز در ساختمان می‌شود.

وی سپس انواع دیتال چاه ارت اعم از صفحه گالوانیزه یا مسی را تشریح کرد.

در ادامه جلسه صحراکاری عضو گروه تخصصی برق سازمان با اشاره به انجام بازدیدهای دوره ای و تجربیات اجرا و بازرسی ارت، اظهار داشت: بازرسان ارت بایستی شخصاً در مرکز استان و یا شهرستان های دور و نزدیک با هماهنگی مجریان از محل بازدید کنند و توصیه های ضروری را برای عملکرد هرچه بهتر سیستم ارت ارائه نمایند.

وی خاطر نشان کرد: مجری و بازرس هرکدام شرح وظایف خاص خود را دارند و مجاز به انجام ماموریت یکدیگر و یا واگذاری به نماینده نیستند.

صحراکاری استفاده از دستگاه تست ارت را در هنگام بازرسی ضروری خواند و گفت: مجریان می‌توانند با کمک انجمن صنفی این دستگاه ها را تهیه و یا از سازمان امانت بگیرند.

در ادامه این نشست با هدف جلوگیری از تحمیل هزینه‌های اضافی به مالکان ، پکیج ارت با حداقل قیمت و کیفیت مناسب معرفی و نحوه اندازه گیری دو پین و سه پین با دستگاه تست ارت آموزش داده شد.

در پایان نیز بازرسان ارت به طرح مسائل و مشکلات خود در ارتباط با مجریان و مالکان پرداختند که در هر مورد توضیحات لازم داده شد.

اخوان کفاش دبیر گروه تخصصی برق سازمان نیز در یک مصاحبه مهمترین تاکیدات و توصیه های جلسه را، ضرورت هماهنگی مجری با ناظر برای بازرسی و حضور وی در زمان بازرسی برای اطلاع از عیوب احتمالی و تلاش در جهت رفع آن ها توصیف کرد.

گفتنی است که در استان یزد 95 نفر از مهندسان برق عضو سازمان به عنوان بازرس ارت همکاری دارند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar