۱۲:۳۶ - ۰۲ آذر ۱۳۹۴ - 23 November 2015
کد خبر: ۳۵۲۳۴
اعتبارنامه‌های اعضای هفتیمن دوره هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم طی مراسمی از سوی استاندار قم اعطا شد.

ظرفیت و توانمندی نظام مهندسی قم در مجموعه استان استفاده شود

به گزارش «صما» و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم، سید مهدی صادقی ظهر یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان که در استانداری قم برگزار شد، در سخنانی با تبریک به منتخبان این دوره از انتخابات اظهار داشت: در راستای برگزاری هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم، تلاش‌ها و هماهنگی‌های خوبی صورت گرفت و این انتخابات در استان قم با شرایط مطلوبی برگزار شد.

استاندار قم ، بیان داشت: برگزاری این دوره از انتخابات در سطح کشور به صورت الکترونیکی بوده که خوشبختانه با تمهیدات خوبی که از سوی هیئت اجرایی و نظارت بر انتخابات در استان اندیشیده شد؛ مشکل خاصی در روند برگزاری وجود نداشت.

وی ادامه داد: انتخابات هفتمین دوره هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان قم در مقایسه با استان‌های دیگر با شرایط بهتری برگزار شد و مشکلاتی که برخی از استان‌ها با آن مواجه بودند در قم وجود نداشته است.

صادقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان در حقیقت جزئی از حاکمیت است ابراز داشت: این سازمان مجموعه از افراد نخبه و فرهیخته را در خود جای داده است که از این ظرفیت و توانمندی‌ها در بخش‌های مختلف استان می‌بایست بهره برد.

استاندار قم، عنوان کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان در زمینه چگونگی معماری وسیما و منظر شهری نقش تاثیرگذاری دارد و مهندسان این سازمان با تکیه بر مقررات ملی ساختمان می‌توانند در این عرصه نقش تعیین کننده‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه تعهدات فردی در مجموعه نظام مهندسی نیز امری مهم و لازم است افزود: همه اعضای این سازمان می‌بایست در راستای وظایف قانونی خود به نحو احسن عمل کرده و در زمینه حفظ سرمایه‌ها و منافع ملی اهتمام داشته باشند.

وی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان می‌بایست در راستای افزایش رضایتمندی شهروندان تلاش بیشتری صورت دهد، گفت: امید است اعضای هیئت مدیره دوره هفتم ، در خصوص کارکرد و عملکرد این سازمان آسیب‌شناسی جدی داشته باشند تا با رفع موانع و مشکلات؛ خدمات مطلوب‌تری به شهروندان ارائه دهند.

صادقی گفت: در زمینه مسائل مربوط به انتخاب مهندس طراح نیز می‌بایست سازوکار به گونه‌ای باشد که اختیار مالکان برای انتخاب مهندس طراح افزایش یابد چرا که این امر موجب بروز خلاقیت‌های بیشتر و افزایش کیفیت پروژه ها خواهد شد.

استاندار قم، اضافه کرد: در زمینه نظارت بر پروژه‌ها نیز سازمان نظام مهندسی ساختمان وظیفه دارد با انتخاب مهندس ناظر برای هر پروژه ماموریت نظارتی خود را در راستای اجرای درست و صحیح ساختمان‌ها و مطابق با قانون انجام دهد.

وی در خصوص تعرفه‌های خدمات مهندسی نیز ابراز داشت: تعرفه‌های خدمات مهندسی در قم در طی چندین سال ثابت مانده و بعد از مدتی یکباره افزایش یافت که در این زمینه نیز می‌بایست تمهیداتی اندیشیده شود تا تعرفه در هر سال افزایش یابد تا مردم در این زمینه با مشکلات جدی مواجه نشوند.

استاندار قم، با تاکید بر همدلی و همراهی مجموعه نظام مهندسی ساختمان با دستگاه‌های مرتبط ابراز امیدواری کرد، هیئت مدیره جدید سازمان بتواند فعالیت‌های موثری را در راستای ارتقاء عملکرد مجموعه نظام مهندسی در قم و افزایش خدمات فنی و مهندسی به شهروندان داشته باشد.

انتظار تحریک و پویایی بیشتر در دوره جدید هیئت مدیره

محسن بهشتی نیز در این مراسم، با تقدیر از تلاش‌های هیئت مدیره دوره ششم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم اظهار داشت: امید است اعضای دوره هفتم با تحرک بیشتر در طی سه سال آینده بهتر از گذشته این سازمان را مدیریت کنند و پروژه‌های نیمه تمام و فعالیت‌های مختلف که در طی این سال‌ها صورت گرفته را تکمیل و به سرانجام برسانند.

معاون امور عمرانی استاندار قم، با بیان اینکه انتخابات در استان قم به نحو مطلوبی به صورت الکترونیکی برگزار شد، افزود: در ابتدای برگزاری انتخابات با مشکلاتی در کل کشور مواجه بودیم که سریعا مدیریت شد و خوشبختانه در ادامه برگزاری انتخابات مشکل خاصی وجود نداشت و در استان‌هایی که این مشکلات قابل حل نبود، انتخابات به تعویق افتاد.

وی گفت: بعد از پایان زمان برگزاری انتخابات، نتایج از طریق نرم افزار احصا شد که در مرحله بعد به دلیل اطمینان خاطر از نتایج انتخابات؛ به صورت دستی نیز آرای ماخوذه شمارش شد که پس از تایید از سوی هیئت اجرایی و هیئت نظارت؛ اعضای منتخب معرفی و از امروز نیز با دریافت اعتبارنامه‌های خود فعالیت‌شان را آغاز خواهند کرد.

بهشتی با تقدیر از تلاش همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات نظام مهندسی قم ابراز داشت: اعضای هیئت مدیره و همچنین کارکنان سازمان نظام مهندسی و همکاران‌مان در اداره کل راه و شهرسازی و همچنین اعضای هیئت نظارت و هیئت اجرایی تلاش‌های بسیاری در راستای برگزاری این انتخابات انجام دادند و توانستیم انتخاباتی سالم و بدور از هرگونه حاشیه برگزار کنیم.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم نیز در مراسم در سخنانی اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان قم در سال 1374 تاسیس و که تاکنون هفت دوره انتخابات هیئت مدیره این سازمان در قم برگزار شده است.

حسن صبوری با بیان اینکه در مجموع بیش از 300 هزار نفر در کل کشور عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان هستند، افزود: در استان قم نیز بالغ بر 4 هزار و 200 نفر در رشته‌های هفتگانه از جمله عمران، معماری، برق، مکانیک، شهرسازی، ترافیک و نقشه برداری عضو این سازمان هستند.

وی گفت: هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم همزمان با سراسر کشور در 16 مهر ماه سال جاری برگزار و اعضای سازمان از میان 42 کاندیدا ، 7 نفر را به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره انتخاب کردند.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: اعتبارنامه اعضای هیئت مدیره دوره هفتم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم به امضاء دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی رسید که اعضای منتخب می‌بایست در اولین جلسه خود، هیئت رئیسه را انتخاب و اداره این سازمان را دنبال کنند.

خان احمدلو رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم نیز در سخنانی با ارائه گزارشی از عملکرد هیت مدیره دوره ششم به مهمترین اقدامات صورت گرفته در این دوره اشاره کرد.

مقومی نیز به نماینده از منتخبان دوره هفتم هیئت مدیره در سخنانی ضمن تقدیر از تلاش‌های مسئولان برگزاری انتخابات، سازمان نظام مهندسی را بازوی مشورتی و تخصصی مجموعه استان برشمرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar