۱۲:۴۳ - ۱۴ دی ۱۳۹۴ - 04 January 2016
کد خبر: ۳۶۲۷۹
در مازندران برگزار شد
دوره آموزشي با موضوع احياء نوسازي و بهسازي بافت‌هاي فرسوده و عرصه‌هاي ناكارآمد شهري با حضور مونا عرفانيان مديركل دفتر مطالعات كاربردي و امور ترويجي شركت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري ايران، رؤساي ادارات تابعه و كارشناسان اداره كل راه و شهرسازي مازندران در محل اين اداره كل برگزار شد.

سعيد ميرزاپور رئيس اداره عمران و بهسازي شهري اين اداره كل در اين نشست ضمن قدرداني از حمايت‌هاي مديركل در راستاي اجرايی شدن برنامه‌هاي بازآفرینی، فعاليت در عرصه‌هاي ناكارآمد شهرهای استان را بعنوان اولويت اصلي اداره كل قلمداد کرد.

ميرزاپور با اشاره به تدوین سند ملی بازآفرینی آن را يك سياست قابل توجه در مجموعه وزارت راه و شهرسازي ياد کرد وادامه داد: محدوده‌هاي هدف در گام نخست شامل پهنه‌های نابسامان شهري (میانی)، محدوده‌هاي تاريخي، سكونت‌گاه‌هاي غير رسمي، روستاهايي كه داخل محدوده قانوني شهرها قرار گرفته‌اند و پهنه‌هایی که دارای کاربری‌های ناسازگار شهری هستندرا شامل می‌شود كه در اين ميان به دليل اهميت سكونت‌گاه‌هاي غيررسمي و فرايند تعاملات شهر و شهروندان با اين محدوده‌ها، خواستار اتفاق نظر مابين دستگاه‌هاي متولي و مديران شهري به منظور اجرای سیاست‌ها شد.

مونا عرفانيان نيز در اين دوره ضمن تشریح سند ملي راهبردي احياء، بهسازي و نوسازي بافت‌هاي فرسوده و ناكارآمد شهري، هدف از تدوین این سند را جلب همكاري و مشاركت كليه دستگاه‌هاي ذيربط در فرايند بازآفريني پايدار محدوده‌ها و محله‌هاي هدف بيان نمود.

وي در ادامه ضمن بيان مسائل و چالش‌هاي پيش رو در محلات موردنظر، اساسي‌ترين هدف سند ملي را برقراري سازكارهاي مناسب به منظور وحدت رويه، تضمين هماهنگي و همكاري دستگاه‌ها و نهادهاي ذيربط عنوان نمود.

عرفانيان گفت: اين سند به صورت يكپارچه تمامي محدوده‌هاي نابسامان شهري را در مقياس محلي و ملي پوشش مي‌دهد.

وي در خاتمه ضمن تشكر از برگزاري اين دوره آموزشي، خواستار هماهنگي و همكاري دستگاه‌هاي استان به منظور اجرايي شدن سياست‌ها در محلات هدف در راستاي بهبود وضعيت اقتصادي، اجتماعي و شرايط محيطي ساكنان شد.

گفتني است در دوره آموزشي مذكور تبيين سياست‌هاي دولت و اقدامات انجام گرفته در شهرهاي مختلف در زمينه احیا، بهسازي و نوسازي محلات هدف نيز مورد بررسي قرارگرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar