۰۹:۳۴ - ۱۷ دی ۱۳۹۴ - 07 January 2016
کد خبر: ۳۶۳۷۰
شهردار اردبیل گفت: خروج از رکود مالی شهرداری اردبیل تنها با دو راهکار سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و صندوق زمین و مسکن امکان‌پذیر خواهد بود.

حمید لطف‌اللهیان شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای شهر اردبیل در بررسی نامه پیشنهادی شهرداری جهت مشارکت با شرکت عمران مسکن‌سازان جهت احداث مجتمع تجاری و مسکونی ۴۵ متری ولایت تصریح کرد: در حال حاضر شهرداری با کمبود مالی مواجه است.

وی افزود: ضروری است در چنین وضعیتی بودجه شهرداری به‌صورت عملیاتی با محوریت توسعه باشد و در حال حاضر کارشناسان شهرداری این موضوع را موردبررسی قرار می‌دهند تا به‌زودی گزارش آن نهایی شده و به شورای شهر اردبیل ارائه شود.

شهردار اردبیل متذکر شد: شهرداری به لحاظ گردش راکد اقتصادی در شهر دچار کمبود است و بااین‌وجود به دنبال این هستیم بدهی شهرداری را به‌صورت منطقی پرداخت کنیم.

لطف‌اللهیان در خصوص اعتراض یکی از اعضای شورا مبنی بر تأخیر در پرداخت حقوق کارگران اضافه کرد: اصل بر این است حق‌وحقوق هیچ کارگری ضایع نشود و به همین دلیل تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا پرداختی‌ها انجام شود.

وی بابیان اینکه رکود مالی دو راهکار جلوی پای شهرداری گذاشته است، تصریح کرد: باید در موضوع سرمایه‌گذاری به سمت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برویم و درعین‌حال به موضوع صندوق زمین و مسکن توجه داشته باشیم.

شهردار اردبیل بابیان اینکه پروژه‌های عمرانی مشارکتی راکد در دست بررسی و پیگیری است، ادامه داد: ما تعدادی از پروژه‌ها را فعال کردیم و لازم است شورا از این اقدامات بازدید داشته باشد.

لطف‌اللهیان در خصوص مجوز احداث مجتمع تجاری با مشارکت شرکت عمران مسکن‌سازان به پیشنهاد ۳۵ درصدی سهم شهرداری و ۶۵ درصدی سهم سرمایه‌گذار اشاره کرد و افزود: شهرداری به دنبال حمایت از سرمایه‌گذار است.

راهکار جذب مشارکت نداریم

در این جلسه رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل نیز بابیان اینکه این درخواست که از سوی کمیته عالی سرمایه‌گذاری طرح‌شده در کمیسیون بررسی‌شده و موردپذیرش قرار گرفته است، افزود: ضروری است شورا و شهرداری در جذب سرمایه‌گذار منعطف عمل کنند.

علی هدایتی تصریح کرد: در اردبیل موضوع مشارکت با ضعف مواجه است و دلیل آن این است که راهکار جذب نداریم و باوجوداینکه همه به‌ضرورت سرمایه‌گذاری تأکیددارند اما چند شهر توانسته موفق عمل کند.

وی افزود: طرح‌های مشارکتی باید قویاً موردتوجه قرار گیرد و شورا و شهرداری با انعطاف بیشتر زمینه جذب سرمایه‌گذاران را فراهم سازد.

در پایان این جلسه به تصویب اعضای شورای شهر اردبیل سهم شهرداری در این پروژه ۳۰ و سهم سرمایه‌گذار ۷۰ درصد مصوب شد.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar