۱۵:۱۰ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - 30 January 2016
کد خبر: ۳۶۸۵۶
در نشست مشترک با هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی :
در نشست مشترک با هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی، معاون امور عمرانی استانداری مرکزی ، مدیرکل راه و شهرسازی استان و رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان با نگارش پیام و امضای میثاق نامه ، به کمپین اخلاق حرفه ای مهندسی پیوستند.

به گزاش صما به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی، مهندس فیلی در نشست مشترک با مدیرکل و معاونین اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی و اعضای هیات مدیره و بازرسین سازمان با تقدیر از فعالیت های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی خواستار همکاریاداره کل راه و شهرسازی، شهرداری و سازمان نظام مهندسی در راستای اجرای دقیق مقررات ملی ساختمان وتوسعه شهرهای استان مرکزی شد.

فیلی تصریح کرد: در اجرای مقررات ملی ساختمان و رعایت قانون تقصیر را به گردن یکدیگر نیندازیم و با برگزاری نشست های مشترک راهکارهای اساسی برای رفع مشکل و ایجاد زمینه برای توسعه شهرهای استان مرکزی، برنامه ریزی کنیم.

وی افزود:سازمان نظام مهندسی ساختمان با تحت پوشش قرار دادن حدود 6هزار مهندس در هفت رشته اصلی به عنوان یک مجموعه مردم نهاد از پتانسیل بزرگی برخوردار است که با توجه به برگزاری انتخابات و تشکیل هیات مدیره تخصصی و پیگیر ،هم مطالبات درون صنفی به سرانجام خواهد رسید و هم در تعامل با سیستم مدیریت شهری ،شهرهای استان مرکزی در مسیر آبادانی قرار خواهند گرفت.

معاون امور عمرانی استانداری مرکزی گفت:متاسفانه در برخی موارد قانون اجرا نمی شود و یا ناقص اجرا می شود تا زمینه بروز تخلف ایجاد شود.وقتی مهندسین گزارش تخلفات را در صنعت ساختمان و ساخت و ساز ارائه می نمایند ،دستگاههای نظارتی باید با بررسی دقیق متخلفین را به مراجع قضایی معرفی نمایند.

وی افزود:ظرفیت مهندسین و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی به شکلی است که می توان از این توان در استان های دیگر استفاده نمود و همچنین در صادرات خدمات فنی و مهندسی سرمایه گذاری نمود.

مهندس فیلی بیان داشت:نمایندگان سازمان نظام مهندسی ساختمان با حضور در کمیته ها و کمیسیون های تخصصی حوزه عمرانی استان مرکزی نسبت به رفع اشکالات موجود تلاش کنند و زمینه توسعه منطقی و همه جانبه استان مرکزی را فراهم نمایند.

وی در خاتمه تاکیدکرد:در صورت همدلی و همکاری بیشتر استانی ایده آل و منضبط خواهیم داشت.

در ادامه مهندس نصراله نژاد مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی نیز هیات مدیره هفتم سازمان نظام مهندسی را هیات مدیره ای برگرفته از همه دیدگاههای مهندسان عضو سازمان دانست و گفت:خوشبختانه معاون محترم امور عمرانی استانداری مرکزی به استفاده از ظرفیت های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی اعتقاد دارد و همکاری مشترک دستگاههای مرتبط می تواند بالندگی و پویایی را در روند کارها فراهم نماید.

وی افزود:اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی با محوریت اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان و مشارکت سازمان نظام مهندسی ساختمان در تلاش است تا با ارائه برنامه های آموزشی ضمن کیفیت بخشی به فعالیت های مهندسان زمینه را برای توسعه استان فراهم نماییم.

همچنین مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از آمادگی 20 طرح عمرانی در این حوزه با سرمایه گذاری 55 میلیارد ریال در دهه فجر امسال خبر داد.

نصرالله نژاد افزود: این طرح ها در شهرستان های اراک، خمین، محلات، ساوه و شازند آماده بهره برداری شده که طرح چهارخطه کردن محور محلات - خمین - دلیجان به طول پنج کیلومتر و اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال و اجرای روشنایی محور اراک - سلفچگان به طول 16 کیلومتر در دوباند رفت وبرگشت و اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال از جمله آن است.

وی بیان کرد: در دهه فجر امسال همچنین یکهزارو 320 واحد مسکن مهر در قالب طرحهای 99 ساله و خودمالک در شهرهای خمین ،اراک و ساوه افتتاح می شود که برای این تعداد واحدهای مسکن مهر 280 میلیارد ریال تسهیلات بانکی اختصاص یافته است.

مدیر کل راه شهرسازی استان مرکزی گفت: این اداره کل در راستای تکالیف خود و برنامه ریزی های انجام شده برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به آحاد مردم استان، در حوزه ساخت و توسعه مسکن و همچنین اماکن دولتی و نیز خدمت رسانی به مسافران و رانندگان عبوری با هدف ارتقاء شاخص های ایمنی و تسهیل تردد در جاده های برون شهری و کاهش طرح های توسعه ای مذکور را به انجام رسانده است.

به علاوه در این مراسم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی با خیرمقدم به معاون امور عمرانی استانداری مرکزی ،مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی و رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی و تشکر از همکاری ها و حمایت های این عزیزان ،اظهار داشت:خوشبختانه هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان در دوره هفتم علاوه بر توان ،تجربه و تخصص از حس مشارکت و همکاری و تصمیم سازی جمعی برخوردارند که این می تواند در آینده و سرنوشت سازمان تاثیر مطلوبی داشته باشد.

اله دادی با اشاره به جلسات منظم هیات مدیره،کمیسیون های تخصصی و کمیته های مختلف سازمان در جهت تصمیم سازی های درون و برون سازمانی ،تاکید نمود:از این پس هر سه ماه یک بار مسوولین سازمان و نمایندگی های استان در همایش های مشترک با معاونت عمرانی استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی و شهرداران شرکت جسته و با طرح موضوعات و چالش ها به آبادانی و زیبایی استان کمک کنیم.

اله دادی گفت: تعرفه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی نسبت به مصوبه شورای مرکزی 50 درصد کمتر است که امیدوارم در جلسه کمیته 4نفره بتوانیم با دیدگاههای کارشناسی در جهت بهبود وضعیت فعلی حرکت کنیم.

همچنین نایب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی گفت:حضور شما در سازمان نویدبخش فردایی بهتر برای سازمان و مهندسان عضو است.

محمد مصطفوی افزود:حمایت های معاونت عمرانی و اداره کل راه و شهرسازی از فعالیت های هیات مدیره سازمان ،موجب شده تا اعضای هیات مدیره و بازرسان باانگیزه بیشتری به برنامه ریزی و فعالیت ادامه دهند.

مصطفوی در ادامه اظهار داشت: صداوسیما و رسانه های مختلف وظیفه دارند در جهت ترویج مقررات ملی ساختمان و ضابطه های حاکم بر صنعت ساختمان گام بردارند و کارشناسان این سازمان آمادگی دارند در این گونه برنامه ها حضور یابند و مردم را از حق طبیعی خود آگاه سازند.

وی با اشاره به همکاری خوب اداره کل راه و شهرسازی با سازمان نظام مهندسی، از مدیرکل محترم و معاونین تقدیر نمود و بیان داشت:قانون پیش فروش آپارتمان با همکاری دادگستری برای اولین بار در کشور در استان مرکزی اجرایی شده و سازمان نظام مهندسی ساختمان این قانون را در تعاونی مسکن خود اجرایی خواهد نمود.

در این مراسم مهندس محمدخسرو کندی،مجید ثاقبی ،سید محسن رحمتی ،ابوالفضل لطیفی و حسن فرهمندپور در سخنانی به برخی ناهماهنگی ها و مشکلات موجود اشاره کردند.

طرح جامع و تفضیلی شهرستان های استان ،ضابطه بلندمرتبه سازی،اجرای دقیق مقررات ملی ساختمان،توجه به گزارش تخلفات مهندسان در شهرداری ،اتصال سیستم اتوماسیون گزارش گیری از مهندسان برای کاهش تخلفات و ... از جمله مواردی بود که اضا به آن اشاره نمودند.

یکی از مهمترین موارد اشاره شده برخی از پروژه ها و طرح هایی است که با برچسب دولتی و یا مشارکت از سیستم نظام مهندسی حذف می شوند و در واقع بدون ارجاع کار به سازمان به مرحله ساخت و بهره برداری می رسند .

به اعتقاد اعضای هیات مدیره سازمان این نگاه می تواند به بی اعتمادی مردم و همچنین ترویج فرهنگ غلط کمک کند که مهندس فیلی نام طرح های مورد نظر را اخذ نمود تا پیگیری های لازم انجام شود.

در این مراسم مهندس قادری رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی نیز به اهمیت آموزش مهندسان اشاره کرد و گفت: سالانه 14هزار نفر ساعت آموزش برای مهندسین تحت پوشش سازمان برگزار می شود که این بیانگر توجه اداره کل و سازمان به افزایش سطح آگاهی های مهندسان است.

وی افزود:اعضای سازمان تخلفات را گزارش می کنند اما متاسفانه مهندس قدرت برخورد ندارد و برخی از گزارش ها بایکوت می شوند.

مدیران شهری استان مرکزی به کمپین اخلاق حرفه ای پیوستندمدیران شهری استان مرکزی به کمپین اخلاق حرفه ای پیوستندمدیران شهری استان مرکزی به کمپین اخلاق حرفه ای پیوستندمدیران شهری استان مرکزی به کمپین اخلاق حرفه ای پیوستندمدیران شهری استان مرکزی به کمپین اخلاق حرفه ای پیوستندمدیران شهری استان مرکزی به کمپین اخلاق حرفه ای پیوستندمدیران شهری استان مرکزی به کمپین اخلاق حرفه ای پیوستندمدیران شهری استان مرکزی به کمپین اخلاق حرفه ای پیوستندمدیران شهری استان مرکزی به کمپین اخلاق حرفه ای پیوستندمدیران شهری استان مرکزی به کمپین اخلاق حرفه ای پیوستندمدیران شهری استان مرکزی به کمپین اخلاق حرفه ای پیوستند

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar