۱۱:۰۰ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - 06 March 2016
کد خبر: ۳۷۶۲۸
شیبانی اصل در گفتگو با «صما»:
مدیرکل دفتر نظام‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی گفت: اعضای هیات سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور برای انجام فعالیت های حرفه ای شخصی هیچ منع قانونی ندارند.

منوچهر شیبانی اصل در گفتگو با خبرنگار«صما» با اشاره به اقدام کم‌سابقه‌ یکی از روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان مبنی بر تسلیم پروانه اشتغال به کار خود به اداره راه و شهرسازی استان، افزود: به طور کلی برای کسانی که در ارکان سازمان‌های نظام مهندسی مشغول کار هستند؛ اعم از هیئت‌های مدیره، بازرسان، شوراهای انتظامی هیچ گونه منع قانونی برای فعالیت حرفه‌ای ندارند؛ اما بزرگ‌ترین انتظاری که از این افراد می‌رود این است که خود این اشخاص الگوی رعایت اخلاق حرفه‌ای و الگوی رعایت قانون و قانون‌مداری باشند تا کسانی که آنها را انتخاب کرده‌اند و دیگر اعضای سازمان نیز این اشخاص را به عنوان الگو و محور فعالیت‌های خود قرار دهند.

شیبانی اصل در ادامه تصریح کرد: در خصوص رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هم هیچ منع قانونی برای انجام خدمات مهندسی وجود ندارد؛ اما اگر رئیس سازمان نظام مهندسی استانی تشخیص ‌دهد که باید تمام وقت و انرژی خود را صرف انجام امور سازمانی کند و برای بهتر انجام دادن این وظایف، فرصت کافی برای انجام حرفه مهندسی خود ندارد تسلی مروانه اشتغال به اداره راه و شهرسازی در مدت ریاست بر سازمان، امری اخلاقی و شایسته قدردانی است.

این مسئول همچنین ادامه داد: البته به منظور رعایت اخلاق حرفه ای در طول مدت بر ریاست سازمان های نظام مهندسی، نیز نیازی به ضبط پروانه کار از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان نیست؛ همین که افراد نیت این کار را داشته باشد و پروانه کار را در مدت ریاست نزد خود ضبط کند؛ کفایت می کند.

مدیرکل دفتر نظام‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی، ابتکار عمل تسلیم پروانه کار روسای نظام مهندسی به اداره کل راه و شهرسازی استان را فعلی پسندیده و اخلاقی دانست، اظهار داشت: دیگر همکاران در هیئت‌های مدیره و دیگر ارکان سازمان‌ها می‌توانند از این موضوع الهام گیرند و کار مشابهی انجام دهند؛ البته باید بگویم این نخستین بار نیست که چنین اقدامی انجام می‌شود؛ بلکه نخستین بار است که اعلام می‌شود.

شیبانی در پایان یادآور شد: در دوره‌های پیشین سازمان نظام مهندسی نیز چنین مواردی دیده می شد؛ و همکاران بسیاری برای جلوگیری از تعارض و تداخل منافع دست به چنین کاری زدند و برای ایجاد شرایط مطلوب برای همه اعضای سازمان خود توجه خاصی نشان می‌دهند و این کاری پسندیده است که دیگران نیز می توانند از آن استقبال‌کنند.

برای مشاهده فیلم کلیک کنید.

انتهای پیام/

کد خبر: 0227

r_sar مطالب مرتبط r_sar
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
مهندس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
1
0
سلام دوستان
تعداد زیادی از اعضای هیت مدیرها وارکان سازمان نظام مهندسی استانها بدون تحویل پروانه اشتغال خود به راه وشهرسازی استان از حق خود گذشت کردند واخلاق حرفه ای را رعایت نمودند
حسن فراهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
0
1
با سلام
از آنجاییکه تشویق به امر به معروف در هر رده و جایگاهی لازم است لذا این اقدام عزیزان بصورت علنی جای تشکر دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar