۱۰:۲۷ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۵ - 07 April 2016
کد خبر: ۳۸۰۳۷
شهردار اردبیل خبر داد:
شهرداری اردبیل از کاهش ۵۰ درصدی پروانه صدور ساخت و ساز در سال گذشته خبر داد و گفت: علت این کاهش رکود ساخت و ساز در حوزه مسکن است.

حمید لطف اللهیان،‌ شهردار اردبیل شامگاه (18 فروردین) در جلسه شورای شهر اردبیل گفت: شرایط اقتصادی در حال حاضر لزوم استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی را می طلبد و باید با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اجرای شدن اقتصاد مقاومتی گام برداشت.

وی با اشاره به اینکه این رکود درآمد در انجام وظایف ذاتی شهرداری خللی ایجاد نخواهد کرد، تصریح کرد: صدور پروانه در سال گذشته با 50 درصد کاهش روبرو بود که علت این کاهش رکود ساخت و ساز در حوزه مسکن است.

لطف اللهیان با بیان این مطلب که تشویق به ایجاد شهرک های جدی و احداث مجتمع های تجاری می تواند فعالیت های شهرداری را افزایش دهد، خاطر نشان کرد: تخفیف ها و تقسیط بدهی افراد به شهرداری تاکنون نتوانسته گره کور سرمایه گذاری را باز کند.

این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که پیشنهاد شهرداری به شورای شهر مشارکت با سرمایه گذاری های بخش خصوصی است، اظهار داشت: شهرداری اردبیل قصد مشارکت در ساخت و سازهای بالای 3 میلیارد ریال برای افزایش توان سرمایه گذاران برای ساخت و ساز است تا نقدینگی آنها صرف پرداخت هزینه های شهرداری نشود.

شهردار اردبیل با اعلام این مطلب که این روش روند رشد سرمایه گذاری در بخش مسکن خواهد شد، یادآور شد: این طرح با هدف افزایش سرمایه گذاری در بخش مسکن و ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی پیش بینی شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar