۱۲:۴۲ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۵ - 12 April 2016
کد خبر: ۳۸۱۴۹
با موافقت نمایندگان و با هدف افزایش سرمایه بانک مسکن؛
براساس لایحه بودجه ۹۵ کل کشور با تبصره ۱۸ این لایحه به دولت اجازه داده می‌شود نسبت به فروش ۵۰ هزار میلیارد ریال اموال غیرمنقول در اختیار وزارت راه و شهرسازی در سال ۱۳۹۵ اقدام کند.

نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه ۲۴ فروردین) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی جزئیات لایحه بودجه ۹۵ کل کشور با تبصره ۱۸ این لایحه با ۹۹ رأی موافق، ۶۰ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس تبصره ۱۸ این لایحه به دولت اجازه داده می‌شود نسبت به فروش ۵۰ هزار میلیارد ریال اموال غیرمنقول در اختیار وزارت راه و شهرسازی در سال ۱۳۹۵ اقدام کند.

لازم به ذکر است محمدباقر نوبخت در جریان بررسی تبصره مذکور بابیان اینکه یکی از مواردی که مجلس برای توسعه کشور باید به آن توجه کند سیاست‌های برنامه ششم و اقتصاد مقاومتی است گفت: آنچه در بودجه ۹۵ از سوی دولت تدوین شده در چارچوب برنامه ششم بوده است.

وی با تأکید بر سرمایه گذاری افزود: بانک‌ها به جهت عدم کفایت سرمایه و شاخص‌های نامناسبی که ارائه می‌کنند نمی‌توانند تسهیلات لازم را ارائه دهند.

نوبخت با بیان اینکه یکی از بخش‌هایی که برای توسعه کشور می‌تواند کمک کند مسکن است تصریح کرد: به همین جهت اموال منقول و غیر منقول مازاد بر نیاز به فروش می‌رسد و سرمایه آن به کمک بانک مسکن می‌رود.

سخنگوی دولت یادآور شد: ارائه پیشنهادی در خصوص فروش اموال در اختیار وزارت راه و شهرسازی در لایحه بودجه ۹۵ کل کشور برای تقویت سرمایه بانک مسکن بوده است.

برچسب ها مجلس ، بانک مسکن
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar