۰۹:۲۴ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ - 13 April 2016
کد خبر: ۳۸۱۵۶
شیبانی اصل در همایش شهرسازی مطرح کرد:
مدیر کل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه آسایش و آرامش شهروند، حاصل تلاش شهرساز است، گفت: از سازمان نظام مهندسی خواستاریم تا به صورت جدی رفتار خلاف قانون شهرسازی اصولی را متوقف سازد.

به گزارش «صما» منوچهر شیبانی اصل در همایش ملی شهرسازیبا بیان تاریخچه‌ای از آموزش شهرسازی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی گفت: شهرسازی دو هدف مهم دارد یکی از این اهداف وجه آسایش و تامین نیازهای اولیه انسان مدرن و شهروند امروزی دارد و اما هدف مهم تر بخش حیاتی تر آن بخش غنای زندگی انسانی است که همانا ایجاد معنویت در فضاها و محیط‌های شهری است.

وی در ادامه گفت: شهرسازی یکی از هفت رشته مربوط به عمران و ساخت‌وساز شهری است که در حقیقت پایه و اساس آنها به شمار می‌آید و شش رشته بقیه در دل شهرسازی رشد یافته‌اند. بدون شهرسازی هیچ کدام از این رشته های مربوط به ساخت و ساز عمران امکان رشد و بالندگی پیدا نمی کردند.

شیبانی اصل در مورد وضعیت شهرسازی فعلی و ارتباط آن با ساخت‌وساز شهری امروزی گفت: امروز با پدیده غیرقانونی عجیب و شگفت‌انگیزی روبه‌رو هستیم و آن وجود دو تا سه نقشه ساخت‌وساز برای ساختمان‌های شهری است به این گون که سازنده یا مالک با یک نقشه ساختمانی، پروانه ساخت برای ایجاد ساختمان دریافت می‌کند و پس از آن طراحی ساختمان را یک نقشه دیگر اجرا می کند و در واقع مبنای عملی و اجرایی این ساختمان را بر روی نقشه دیگری انجام می‌دهد که به هیچ‌وجه اصول شهرسازی در آن رعایت نمی‌شود.

مدیرکل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی گفت: 50 سال است که ضوابط شهری و شهرسازی مدرن مدون شده است و مورد اجرا قرار می‌گیرد؛ نمی‌توانیم صدور پروانه ساخت را به بهانه طولانی شدن فرایند آن حذف کنیم. امیدوارم شهرسازی محدود به ساخت ساختمان‌ها نشود و موضوعات مربوط به روح شهری در آن لحاظ شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 0227

r_sar مطالب مرتبط r_sar
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
سرداري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
0
0
اين عبارت طولاني شدن صدور پروانه ساخت و كلمه تسريع كه مرتبا" از طرف شهرداري مطرح ميشود خيلي بي ربط به نظر مي رسد در حاليكه واحد هاي ساخته شده در حال حاظر تا دو سال فروششان طول مي كشد يا خود سازنده به اميد گرانتر شدن تا سالها واحد هاي خالي را نگه ميدارد اينكه يك يا دو ماه بيشتر صدور پروانه طول بكشد ايرادي ندارد .
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar