۱۲:۲۹ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - 19 April 2016
کد خبر: ۳۸۳۰۶
رئیس هیات مدیره شرکت کیسون آخرین وضعیت قراردادها و توافق‌های این شرکت را برای کسب سودآوری بیشتر تشریح کرد

مهندس انصاری با اشاره به توافق‌های صورت گرفته، تاکید کرد: با ایتالیایی‌ها، فرانسوی‌ها و ژاپنی‌ها توافق‌ها و مذاکرات خوبی صورت گرفته که امیدواریم منجر به عقد قرارداد با آنها شود. وی با اشاره به اینکه مذاکرات صورت گرفته با شرکت‌های بزرگ اروپایی و ژاپنی است، افزود: مجموع قراردادهای مورد مذاکره با این شرکت‌ها به میزان٣/ ٥ ميليارد دلار است که باید دید چه میزان از آن محقق خواهد شد، اما مذاکره با شرکت‌های بزرگ این حسن را دارد که آنها در حل مسائل بانکی و بیمه‌ای فی‌مابین کمک خوبی هستند.

وی در ادامه با اشاره به قطعیت يك قرارداد جدید در داخل ایران برای کیسون افزود: قرارداد خط لوله گاز سیستان و بلوچستان قطعی شده و منتظر ابلاغ آن هستیم که این قرارداد نیز به مبلغ یک میلیارد و 850 میلیون دلار است. رئیس هیات مدیره کیسون با اشاره به اینکه تاکید ما در شرایط پساتحریم بر انعقاد قرارداد و حضور در بازارهاي خارج از کشور است، ادامه داد: بیش از 50 درصد کارهای جدید کیسون در خارج از کشور خواهد بود. خوش‌نامی کیسون فرصت مناسبی برای گرفتن پروژه‌های بزرگ است و در حال حاضر پروژه‌های خوبی را در الجزایر، ترکمنستان و قزاقستان در حال پیگیری و شانس زیادی برای انعقاد قرارداد داریم. ضمن اينكه در عراق مناقصه ساختمان نخست وزيري اين كشور را به مبلغ ٢٥٠ ميليون دلار برنده شده‌ايم.

انصاری با اشاره به انتقال نماد کیسون از بازار پایه به تابلوی اصلی فرابورس گفت: مدارک و تقاضای پذیرش را برای انتقال نماد به شرکت فرابورس داده‌ایم و برای این امر مشاور پذیرش هم تعیین کرده‌ایم اما هنوز بودجه سال 95 را اعلام نکرده‌ایم. وی با اشاره به ماهیت شرکت‌های پیمانکاری گفت: نحوه فعالیت شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی موجب طولانی شدن فرآیند بررسی و تعلل در اعلام پیش‌بینی درآمد می‌شود اما با قراردادهای خوب منعقد شده و مذاکراتی که داریم قطعا بودجه سال 95، با رشد خوبی همراه خواهد شد. رئیس هیات‌مدیره کیسون تاکید کرد: تلاش ما بر این است که تا پایان فروردین ماه بودجه سال 95 را به کمیته پذیرش اعلام کنیم و طی دو ماه آینده فرآیند پذیرش به بازار اول فرابورس را طی کنیم تا سهام ما از بازار پایه به بازار اول فرابورس منتقل شود.

انصاری درخصوص شایعات مربوط به فروش سهم به ایتالیایی‌ها گفت: پیشنهادهای زیادی از ایتالیایی‌ها و آلمانی‌ها برای خرید سهام کیسون داشته‌ایم اما تا پایان تابستان 95 به‌طور قطع قصد فروش سهام را نداریم و سهامی نمی‌فروشیم. با این حال فروش سهام به خارجی‌ها را بررسی می‌کنیم و در نیمه دوم سال برای آن برنامه‌ریزی خواهیم کرد. وی در پاسخ به اینکه با توجه به سود انباشته مناسب آیا کیسون برنامه‌ای برای افزایش سرمایه خواهد داشت یا خیر، گفت: در سال 93 افزایش سرمایه کیسون تا مبلغ 384 میلیارد تومان انجام شد اما برای افزایش سرمایه مجدد فعلا در هیات مدیره مصوبه‌ای نداشتیم با این همه منتظر تصمیم کمیته پذیرش هستیم و شاید بعد از آن برنامه افزایش سرمایه، ضرورت‌ها و چگونگی اجرای آن را مورد بررسی بیشتری در هیات مدیره قرار دهیم.

وي درخصوص ميزان مطالبات كيسون از دولت گفت: ما حدود ٧٠٠ ميليارد تومان مطالبه داريم كه از طريق اسناد خزانه منتشر شده در اسفند ماه حدود ٢٠ ميليارد تومان از اين مطالبات را دريافت كرديم ولي تمام تلاش خود را خواهيم كرد تا هر چه زودتر اين مطالبات وصول شوند. انصاری با اشاره به اینکه به دلیل تحریم‌های اعمال شده از توانمندی‌های خدمات فنی و مهندسی استفاده مطلوبی صورت نگرفته است، افزود: در شرایط تحریم و کمبود نقدینگی تمامی ظرفیت‌های حوزه خدمات فنی و مهندس معطل و بدون استفاده مانده بود اما با گشایش‌های صورت گرفته و رفع تحریم‌ها، حوزه خدمات فنی و مهندسی در صورت حمایت دولت توانایی صادرات 25 میلیارد دلار در سال را خواهد داشت که می‌تواند رونق جدیدی را برای این صنعت به ارمغان بیاورد. وی با اشاره به تجربه صادرات و حوزه خدمات فنی و مهندسی در ترکیه گفت: با وجود شباهت‌های فراوان میان ایران و ترکیه در زمینه خدمات فنی و مهندسی و پتانسيل‌هاي بهتر ما، باید گفت آنها عملکرد بسیار بهتری داشته‌اند و ما هنوز نتوانسته‌ایم ظرفیت‌های موجود را عملی کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar