۱۴:۴۴ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - 19 April 2016
کد خبر: ۳۸۳۱۸
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران درگفت وگو با «صما»:
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به اینک براساس مذاکرات انجام شده این هفته موضوع ارجاع کار به مهندسان و صدور شناسنامه فنی ـ ملکی تا تعیین تکلیف اجرا نمی شود گفت: پیش بینی می کنیم که درنهایت به یک جمع بندی مثبت با شهرداری تهران در این زمینه برسیم .

حبیب‌الله بیطرف در این زمینه در گفت‌وگو با «صما» با اشاره به اینکه از ابتدای هفته جاری شهرداری تهران موضوع اختیاری انتخاب ناظر را که از ابتدای سال شروع کرده را متوقف کرده گفت: تصمیم‌گیری درباره چگونگی اجرای سیستم ارجاع نظارت کار به تصمیم‌گیری و جمع‌بندی کمیته پنج جانبه موکول شده است.

وی با اشاره به ترکیب کمیته پنج جانبه تصمیم‌گیری درباره سرنوشت ارجاع نظارت کار گفت: این کمیته مرکب از نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، وزارتخانه راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی، استان تهران، استانداری و شهرداری تهران است.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران با اشاره به اینکه هنوز نتیجه این جلسات نهایی نشده و تاکنون این کمیته چندین جلسه در این‌باره برگزار کرده است خاطرنشان ساخت: چندین جلسه در این زمینه تاکنون با حضور اعضای شورا نیز برگزار شده است.

بیطرف تاکید کرد: توقف انتخاب مهندس ناظر سبب عدم صدور پروانه ساختمانی می‌شود که البته صدور پروانه ساختمانی در فرایند خاصی انجام می‌شود.

رئیس نظام مهندسی استان تهران زمان درنظرگرفته شده برای تعلیق انتخاب مهندس ناظر یک هفته دانست و درباره پیش‌بینی‌اش از روند مذاکرات کمیته پنج جانبه درباره سرنوشت ارجاع نظارت کار گفت: من امیدوارم که این مذاکرات به نتیجه برسد و اگر توافق موردنظر حاصل نشود از طریق سایر مراجع ذی‌ربط این موضوع پیگیری خواهد شد.

بیطرف در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه شهرداری تهران در اجرای مقررات ملی ساختمان قانون را نقض کرده است آیا شهرداری تفاهم نامه قانون ذی‌صلاح را اجرا خواهد کرد گفت: باید تلاش کنیم که این تفاهم‌نامه هم جنبه اجرایی پیدا کند و با توجه به مذاکرات صورت گرفته بنده امیدوار هستم که هم سیستم ارجاع نظارت و هم تفاهم‌نامه مجری ذی‌صلاح با اجرای فرایندهای مقدماتی‌اش جنبه اجرای پیدا کند.

انتهای پیام/

کد خبر: 0221

r_sar مطالب مرتبط r_sar
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
0
6
مدیریت ضعیف سازمان نظام مهندسی در برخورد با اقدامات غیرقانونی شهرداری تهران برهمگان مشهود است, اکبر ترکان باید از ریاست نظام مهندسی کنار گذاشته شود
پاسخ ها
سیروس رضوی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۵
کاملا موافقم
اول مدیریت منفعل نظام مهندسی و بعد هم خواب عمیق مهندسان عزیز
مالک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۴
1
1
نظر شهرداری درست است مگر چه فرقی میکند که این آقای بیطرف اینطور پریشان میشود از یکطرف شهرداری را متهم به عدم اجرای قانون و از طرف دیگر مهندسین ناظر را تهدید به شورای انتظامی و لغو پروانه میکند/ شهرداری میگوید خود مالک یا سازنده ناظر ساختمان خود را که پروانه فعالیت از نظام دارند را تعیین و معرفی کنند که خیلی کار پسندیده و خوبی است/نظام حتما منافعی دارد که مخالفت میکند/حداقل برای ساختمانهائی که تک ناظره هستند اجازه دهید خود مالکین تصمیم بگیرند و مستقیما با ناظر خودشان قرارداد ببندند و سرعت کار بیشتر بشود و مهندسین اینقدر منتظر ارجاع حداکثر سالی یک بار نظام نباشند و خودشان فعالیت کنند و از حالت صوری در بیاید.
رحیم عربکویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۵
1
1
نظام مهندسی در صورت لغو یکجانبه ارجاع نظارت از جانب شهرداری میبایست عضویت مهندسینی که با شهرداری همکاری میکنند را تعلیق کند و با شهرداری ادامه همکاری ندهد . همه اعضا هم باید پشتش باشند . آنوقت ببینیم باز هم شهرداری از این تصمیم گیری های سر خود و منفعت طلبانه انجام خواهد داد یا خیر .
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar