۱۳:۵۱ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - 27 April 2016
کد خبر: ۳۸۴۸۵
رئیس کمیسیون صدور خدمات فنی اتاق بازرگانی در گفتو گو با «صما»:
رئیس کمیسیون صدور خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در بخش مسکن، گفت: پروژه مسکن مهر نه تنها نیاز مسکن جامعه را رفع نکرد بلکه باعث جلوگیری از ورود سرمایه به بخش مسکن کشور شد.

محمد امیرزاده در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار «صما» با بیان مطلب فوق، تصریح کرد: مشکلات مسکن تابعی از توانمندی خرید مردم و رشد و رونق اقتصاد داخلی است؛ شرایط کنونی مسکن در ایران به دلیل پشت‌سر گذاشتن دوران سخت رکود است.

امیرزاده همچنین در تشریح دلایل این رکود افزود: دلیل راغب نبودن سرمایه‌گذاران خصوصی در بخش مسکن اقتصادی هدر رفت منابع مالی در احداث پروژه مسکن دولت قبل است در واقع اجرای پروژه مسکن مهر، ورود سرمایه‌گذاران در بخش مسکن کشور را کاهش داد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مردم در سال جاری به خرید مسکن گرایش پیدا می‌کند و چگونه می توان بازار مسکن را جذاب و مورد استقبال مردم قرار داد، اذعان داشت:راه کار های مناسب برای کاهش قیمت مسکن به همراه کیفیت و استفاده از فناوری های روز اجرای ساختمان می‌تواند باعث ایجاد جذابیت در بخش مسکن امروزی کشور باشد.

وی تصریح کرد: البته موارد مذکور اموری هستند که متخصصان و کارشناسان باید بر آن کار کارشناسی انجام دهند تا مشخص شود متقاضیان خرید مسکن چه کسانی هستند و چند درصد از جامعه را به خود اختصاص می‌دهند، داوطلبان سرمایه‌گذاری در این بخش از اقتصاد کشور چه کسانی هستند؟ قیمت‌های پیشنهادی آنها چگونه است باید عوامل مختلف مورد سنجش قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون صدور خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی ایران همچنین با اشاره به اهمیت صدور خدمات فنی و مهندسی در اقتصاد کشور و توانایی شرکت‌های داخلی در اجرای این امور گفت: خوشبختانه شرکت‌های داخلی از توانایی بالایی در خصوص صادرات خدمات فنی برخوردار هستند و تا امروز خدمات خوبی را در کشورهای خارجی ارائه داده‌اند .

وی افزود: اما متاسفانه به دلیل بروز تحریم مشکلات متعددی مانند نقل و انتقال پول، واردات مصالح و کالای ساختمانی، ارتباطات فرودگاهی با محدودیت بسیاری روبه‌رو شد حتی بسیاری از شرکت‌های معتبر بین‌المللی از فروش کالا به شرکت‌های ایرانی خودداری کردند.

وی در پایان گفت: در حال حاضر این مشکلات با اجرای برجام در حال تعدیل شدن است البته به وضعیت مطلوبی نرسیده است اما دولت برای این بهبود وضعیت در حال تلاش است.

انتهای پیام/

کد خبر: 0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar