۱۵:۱۴ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - 08 June 2016
کد خبر: ۳۹۳۹۶
مدیر طرح و برنامه بانک مسکن:
مدیر طرح و برنامه بانک مسکن با بیان اینکه با پرداخت تسهیلات مسکن، به طور متوسط 10 درصد به حجم معاملات اضافه می شود، گفت: این وام بر خانه هایی با قیمت 200 میلیون تومان تاثیر می گذارد و پیش بینی می کنیم افزایش حجم معاملات از جنوب شهر تهران شروع شود.

محمدحسن مرادی با بیان اینکه روز گذشته با سر رسید افتتاح حساب های صندوق پس انداز یکم، پرداخت وام های 80 میلیون تومانی شروع شد، اظهار داشت: شرط بهره مندی از این حساب سپرده گذاری یکساله بود البته استثنائاتی وجود داشت و عده ای که از قبل در صندوق مسکن حساب و متوسط موجودی بالایی داشتند و توانستند بعد از 6 ماه از تسهیلات 80 میلیون تومانی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه از روز گذشته وام های 80 میلیون تومانی خرید مسکن به دست اولین گروه متقاضی رسید، افزود: درسال گذشته در ماه اول 6 هزار و 570 نفر در صندوق پس انداز یکم سپرده گذاری کردند و این افراد پس از اتمام دوره یک ساله می توانند با دریافت وام ، تقاضای خود را وارد بازار مسکن کنند.

مدیر طرح و برنامه بانک مسکن تاکید کرد: پیش بینی می کنیم با شروع پرداخت تسهیلات صندوق پس انداز یکم ماهانه حجمی از تقاضا که وارد بازار مسکن می‌شود، به طور متوسط چیزی حدود 4 هزار تقاضا باشد، هزار و 582 نفر در ماه اول آغاز افتتاح صندوق سپرده گذاری کردند که در این ماه این تعداد سپره در قالب تقاضا وارد بازار مسکن تهران می شود.

وی با بیان اینکه می توان گفت با پرداخت این تسهیلات 10 درصد به حجم معاملات اضافه می شود، ادامه داد: معتقدم این وام ها بیشترین تاثیر گذاری در تهران را در مناطق جنوب شهر می گذارند و روند معاملات گذشته نشان می دهد که بخش قابل توجهی از این معاملات مربوط به واحدهای زیر 60 متر بوده و عمدتا در مناطق میانی و جنوبی تهران این معاملات انجام شده است.

مرادی ادامه داد: 54 درصد معاملات اردیبهشت ماه مربوط به واحدهایی با قیمت کمتر از 280 میلیون تومان می شود و 70 درصد آمار معاملات متعلق به 10 منطقه تهران بود که مناطق 10 ، 11، 13، 15 و 4 بیشترین سهم را در معاملات مسکن اردیبهشت ماه داشتند.

مدیر طرح و برنامه بانک مسکن افزود: با توجه به قدرت خریدی که ایجاد می شود همین انتظار را داریم که آمار معاملات این مناطق بالا بروند. تاثیر این تسهیلات بر رو فروش واحدهایی با قیمت 200 میلیون تومان خواهد بود که خرید این واحدها در مناطق میانی و جنوبی شهر تهران امکان دارد.

منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar