۱۵:۴۱ - ۲۸ تير ۱۳۹۵ - 18 July 2016
کد خبر: ۴۰۱۷۳
اظهارات رئیس نظام‌کاردانی کشور پس از دریافت حکم ریاست از وزیرراه و شهرسازی:
رئیس نظام کاردانی ساختمان گفت: چهار رکن اصلی قانون، مقررات ملی، آیین‌نامه‌ها و استانداردها، نرم‌افزارهای فرآیند ساخت‌وساز اصولی هستند؛ و تشکل‌های مهندسی و حرفه‌ای و صنوف ساختمانی و مصالح استاندارد به‌عنوان سخت‌افزارهای لازمه این پرسه است.

به گزارش«صما» داراب صفری، رئیس نظام کاردانی ساختمان در دومین روز اجلاس کیش در جمع هیئت عمومی ومعاون ساختمان و مسکن وزارت راه و شهرسازی پس از دریافت حکم ریاست خود از وزیرراه و شهرسازی گفت: سازمان نظام کاردانی در نظر دارد با همکاری سایر اعضای شورای مرکزی و سازمان‌های استان‌ها بتواند در انجام امور محوله و دستیابی به اهداف مقرر در قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان و آیین‌نامه‌های اجرایی آن موفق شود.

وی افزود: سازمان نظام کاردانی ساختمان امیدوار است در روزهای آتی روند همکاری‌ها و همگرایی‌ها در آینده پیش رو افزایش یابد زیرا در سایه این همکاری‌ها و تعاملات مفید و سازنده است که می‌توانیم به اهداف قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان باهدف توسعه، ارتقای مهندسی و تنظیم و تصویب خدمات مهندسی به مردم دست‌یابیم.

صفری در این خصوص افزود: هدف از قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان و فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم برای ساخت و تولید واحدهای مسکونی بنام ساختمان که در طراحی آن اصول و ارزش‌های اسلامی و معماری ایرانی لحاظ شده است و با توجه به بند هفت قانون مقررات ملی ساختمان به‌منظور اطمینان ایمنی، بهداشت بهره‌گیری مناسب آسایش و صرفه اقتصادی اجرا و کنترل آن در جهت حمایت از مردم به‌عنوان بهره بردان از ساختمان‌ها در فضای شهری و ابنیه، ملک و مستقلات عمومی و حفظ و افزایش بهره‌وری منابع و انرژی و درنهایت سرمایه و ثروت ملی تحلیل شود. این مهم حاصل می‌شود که همگی از روح قانون طبعت کنیم و در تعریف سازمان نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان در ماده یک متبلور است.

این مقام مسئول تأکید کرد: 4 رکن اصلی قانون، مقررات ملی، آیین‌نامه‌ها و استانداردها، نرم‌افزارهای فرآیند ساخت‌وساز اصولی هستند؛ و تشکل‌های مهندسی و حرفه‌ای و صنوف ساختمانی و مصالح استاندارد به‌عنوان سخت‌افزارهای لازمه این پرسه است.

وی با یادآوری بندهای 2،9 و 10 ماده 2 قانون سازمان نظام‌مهندسی متذکر شد: لازم و ملزوم بودن این سه تشکل اصلی در کنار هم و تعامل سازنده و همیاری در نیل به اهداف قانون ضروری به نظر می‌رسد.

صفری در خصوص افزایش تعاملات نظام کاردانی ساختمان با سازمان‌های دیگر ابراز امیدواری کرد و گفت: امید می‌رود برنامه‌ریزی کاملی با محوریت وزارت راه و شهرسازی انجام و راهکارهای مشارکت و همیاری این تشکل‌ها تدوین و اجرا گذاشته شود. لذا در همین راستا شورای مرکزی سازمان نظام کاردانی ساختمان آمادگی خود را برای شروع این همکاری‌ها اعلام می‌نمایند و دست تعامل و سازنده به‌سوی اعضای هیئت‌مدیره سازمان‌های نظام‌مهندسی سراسر کشور دراز می‌کند.

رئیس نظام کاردانی ساختمان کشور در پایان گفت: امید است با همکاری و همیاری دو سازمان نظام‌مهندسی و نظام کاردانی ساختمان کشور روند مطلوب و مفید در جهت اصلاح و ارتقای کیفیت امور ساخت‌وساز برای جامعه باشیم.

انتهای خبر/

کد خبر: 0277

برچسب ها اجلاس ، صفر دارابی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar