۱۱:۰۷ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - 09 August 2016
کد خبر: ۴۰۵۶۱
به عقیده کارشناسان مسکن، برای قیمت‌گذاری یک منزل مسکونی آیتم‌های مختلفی نقش دارد به طوریکه «منطقه شهر» از مهمترین آیتم‌های قیمت‌گذاری یک ملک یا زمین به شمار می‌رود.

به عقیده کارشناسان مسکن، برای قیمت‌گذاری یک منزل مسکونی آیتم‌های مختلفی نقش دارد به طوریکه «منطقه شهر» از مهمترین آیتم‌های قیمت‌گذاری یک ملک یا زمین به شمار می‌رود. البته سال ساخت و نوع واحدهای مسکونی در این امر بی‌اهمیت نبوده و نیست و همه خریداران مسکن به این نکته توجه خاصی دارند.

شهر همدان به چهار منطقه شهری تقسیم شده که مناطق یک و دو واقع در دامنه کوهستان الوند و بهترین و خوش آب و هواترین بخش شهر را شامل شده و به بالای شهر معروف است و مناطق سه و چهار واقع در قسمت‌های شمالی شهر از قبیل شهرک‌ها و حواشی به پایین شهر شهرت دارد.
از طریق اتحادیه مشاورین املاک همدان قیمت‌های تقریبی از مسکن در نقاط مختلف شهر را جمع‌آوری کرده تا به اطلاع خریداران مسکن برساند.

قیمت املاک در محدوده‌های متفاوت همدان بر مبنای نوساز بودن از دیدگاه مشاورین املاک به شرح زیر است:

هر واحد مسکونی در استادان و پردیس که جزء مناطق بالای شهر همدان به شمار می‌روند به ترتیب از متری 4 میلیون و 500 هزار تومان تا 6 میلیون و 300 هزار تومان و از 3 میلیون و 300 هزار تومان تا 3 میلیون و 600 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

همچنین هر واحد مسکونی در منطقه سعیدیه از متری 4 میلیون تا 4 میلیون و 500 هزار تومان معامله می‌شود.

قیمت مسکن در شهرک مدنی براساس آیتم‌های مطرح شده از متری یک میلیون تا یک میلیون و 400 هزار تومان بوده و در شهرک فرهنگیان قیمت هر واحد مسکونی از متری یک میلیون و 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان است.

در نقاط مرکزی شهر همدان از جمله خیابان باباطاهر و بلوار کاشانی نیز قیمت مسکن از متری 2 میلیون تومان تا 2میلیون و 200 هزار تومان اعلام شده است.

هر واحد مسکونی در مناطق حصار امام خمینی(ره) و خضر واقع در مناطق شمالی شهر همدان به ترتیب از متری 800 هزار تومان تا 900 هزار تومان و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar