۰۹:۲۴ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - 15 August 2016
کد خبر: ۴۰۶۷۴
یک نماینده مجلس مطرح کرد:
رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس انتخاب شهردار از سوی مردم را موجب کاهش سیاسی‌کاری و اختلافات بین شوراها و شهرداری و افزایش خدمات به‌هنگام به مردم خواند و گفت: با انتخاب شهردار توسط مردم شهرداری‌ها دیگر وام‌دار شوراهای اسلامی شهر و روستا نخواهند بود.
لایحه مدیریت واحد شهری هنوز به مجلس ارائه نشده است/ کاهش سیاسی‌کاری شهرداری با انتخاب شهردار از سوی مردم

مهرداد بائوج لاهوتی در خصوص چگونگی انتخاب شهرداران، با بیان اینکه نحوه انتخاب شهرداران بخشی از لایحه مدیریت واحد شهری است، گفت: انتخاب شهرداران از سوی مردم راه‌ نجات شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداری‌ها از دخالت‌های نابه‌جا در امور کاری یکدیگر است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شهرداران در صورتی که توسط مردم انتخاب شوند، از شخصیتی برخوردار می‌شوند که به دلیل پاسخگویی مستقیم به مردم، تلاش بیشتری در ارائه خدمات درست و به‌هنگام خواهند کرد البته این اقدام از اختلافات فعلی بین شوراها و شهرداری‌ها نیز می‌کاهد.

وی با تاکید بر اینکه با انتخاب شهردار توسط مردم شهرداری‌ها دیگر وام‌دار شوراهای اسلامی شهر و روستا نخواهند بود، افزود: در این شرایط شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا از فضاهای سیاسی‌کارانه هم دور خواهند شد.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه گفته شده در لایحه مدیریت واحد شهری به نحوه انتخاب شهرداران پرداخته شده اما هنوز این لایحه به مجلس ارائه نشده،  گفت: تغییر در نحوه انتخاب شهرداران را می‌توان در قالب طرحی ارائه کرد تا در گام نخست در کلانشهرهایی با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر، شهرداران مستقیم با رای مردم انتخاب شوند.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
0
0
انتخاب شهردار جوان و با سواد و تحصیل کرده و خلاق و انگیزه با رای مردم به جای انتصاب شهردار نظامی که بازنشسته سپاه یا نیروی انتظامی باشد بدون مدرک تحصیلی و بدون کوچکترین خلاقیت در حل معظلات شهری
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar