۱۴:۵۳ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - 13 September 2016
کد خبر: ۴۱۱۵۶
مدیر شرکت فهاب بتن در گفت‌وگو با «صما»:
مدیر شرکت فهاب بتن بابیان این‌که در حال حاضر در بیشتر کشورهای اروپایی از ساختمان‌ها رادیوگرافی می‌شود، گفت: این آزماش نشان می‌دهد که ساختمان با چه آسیب‌هایی در سازه و بتن روبرو است.

بابک فروتن مهر در گفت‌وگو با «صما» با اشاره به شرکت تولیدی فهاب بتن افزود: این شرکت در سال ۱۳۵۴ باهدف تولید و تحقیق بتن آماده تأسیس و در حال حاضر روزانه هزار و 500 مترمکعب تولید می‌کند. از مهم‌ترین اقدامات این واحد تولیدی ایجاد آزمایشگاه مدرن زیر نظر مهندسان مجرب و کارآزموده به‌صورت شبانه‌روزی است.

وی گفت: در حال حاضر این شرکت گواهینامه و پروانه کاربر و علامت استاندارد تا رده مقاومتی (C50) از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و گواهینامه (ISO14001) در مدیریت محیط‌زیست را دارد.

فروتن مهر در مورد محصولات این شرکت گفت: در حال حاضر بخش تحقیقات این شرکت دو محصول بتن متخلخل و رنگی را وارد بازار کرده است.

وی در مورد بتن متخلخل گفت: این بتن به دلیل داشتن منافذ آب‌های سطحی را جمع‌آوری کرده و از هدر رفت آن جلوگیری می‌کند. این بتن مناسب معابر و پارکینگ‌ها است.

این مدیر شرکت در مورد بتن رنگی نیز گفت: بتن‌های رنگی از مواد معدنی و با استفاده از قالب‌های ویبره تولید و علاوه مقاومت باعث زیبایی و صیقلی سطوح نیز می‌شود؛ و دیگر نیازی به گچ‌وخاک برای اندود دیوارها وجود ندارد.

فروتن مهر بابیان این‌که مقاوم‌سازی و افزایش طول عمر ساختمان رابطه مستقیمی باکیفیت بتن دارد گفت: مقاومت فشاری بتن در آزمایشگاه‌ها باید به‌صورت27،7 و40روزه در بوته آزمایش قرار بگیرند؛ زیرا افزایش مقاومت در بتن باعث خواهد شد ما با بناهایی روبرو شویم که عمری بالای 300 سال داشته باشیم.

وی با انتقاد از عدم توجه به کیفیت سازه‌ها در ایران گفت: در حال حاضر در بیشتر کشورهای اروپایی از ساختمان‌ها رادیوگرافی می‌شود این آزمایش نشان می‌دهد که ما با چه آسیب‌هایی در سازه و بتن روبرو هستیم. به نظر می‌ رسد سازه‌ها داخل کشور به‌شدت به این آزمایش نیاز دارند.

این مسئول درنهایت گفت: اگرچه بتن بادوام در بهینه‌سازی انرژی ساختمان بسیار مؤثر بوده اما متأسفانه برخی از آزمایشگاه‌ها توجه شایانی به این مورد ندارند.

انتهاپیام/

کد خبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar