۱۱:۵۰ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ - 21 September 2016
کد خبر: ۴۱۲۶۵
در نامه حناچی ابلاغ شد؛
دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استاندار، شهردار و رئیس شورای شهر تهران مصوبه شورای‌عالی را درباره اراضی عباس‌آباد با تاکید بر عدم‌پذیرش هرگونه افزایش بارگذاری نسبت به طرح جامع ابلاغ کرد.

جزئیات مصوبه ۳ بندی شورای‌عالی درباره اراضی عباس‌آباد/ توقف عملیات ساختمانی/ ممنوعیت هرگونه بارگذاری در اراضی عباس آباد نسبت به طرح جامعپیروز حناچی دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به مهندس هاشمی استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، مهندس چمران رئیس شورای شهر تهران، مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران را درباره اراضی عباس‌آباد ابلاغ کرد.

در نامه دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران به استاندار، شهردار و رئیس شورای‌اسلامی شهر تهران آمده است: شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۹۵.۶.۸ پیرو مصوبه جلسه مورخ ۹۲.۱۲.۵ خود با موضوع طرح به‌روز رسانی اراضی عباس‌آباد ضمن بررسی گزارش مشاور و کمیته فنی شماره ۳، به دلیل عدم پذیرش هرگونه افزایش بارگذاری نسبت به طرح جامع مصوب مقرر کرد:

۱. طرح مجددا در کمیته فنی تخصصی معماری، طراحی شهری و بافت‌های واجد ارزش(کمیته فنی شماره ۳) با در نظر گرفتن ضوابط عام بارگذاری‌های ساختمانی و ملاحظات زیست محیطی برای ۵۳۲ هکتار مساحت کل اراضی با جهت گیری رسیدن به میزان سطح اِشغال برابر با ۵ درصد و تراکم رو ۲۰ درصد، بررسی و نتیجه به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارایه شود.

۲. در خصوص ساختمان باغ موزه خزائن و جواهرات بانک مرکزی، مقرر شد: ضمن توقف عملیات ساختمانی و توقف دیوارکشی، نحوه ادامه کار از طریق نظرخواهی از افکار عمومی و مراکز تخصصی مورد نقد، ارزیابی و تصمیم‌سازی قرار گیرد.

۳. در خصوص ایستگاه مترو حقانی (به عنوان مجتمع ایستگاهی)، ضمن توقف عملیات ساختمانی مقرر شد دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری از پروژه بازدید و گزارشی از انطباق وضع موجود پروژه و پروانه‌ها و مجوزهای صادره با ضوابط عام بارگذاری اراضی عباس آباد تهیه و به شورای‌عالی ارایه کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar