۱۰:۲۱ - ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - 03 November 2016
کد خبر: ۴۲۰۹۸
در کارگاه سیستم‌های مدیریت هوشمند ساختمان BMS مطرح شد:
صما- کارگاه سیستم‌های مدیریت هوشمند ساختمان BMS با مشارکت سابا در دومین روز از همایش اجرای قوانین انرژی در ساختمان برگزار شد.
به گزارش (صما) ارائه‌دهنده این کارگاه الهام شاه‌حسینی، کارشناس ارشد مدیریت انرژی بخش ساختمان سازمان بهره‌وری انرژی ایران بود.

کارشناس انرژی بخش ساختمان سازمان بهره‌وری انرژی ایران با بیان اینکه در این کارگاه تعریف کلی از سیستم BMS داده شد گفت: در این کارگاه از فواید کمی BMS برای ساکنین و جامعه، بازگشت سرمایه هزینه شده توسط این سیستم، بررسی لایه‌های مختلف پرتکل‌های BMS و... تشریح به‌عمل آمد.

شاه‌حسینی گفت: به دلیل اهمیت این سیستم قرار شده است با همکاری پژوهشگاه نیرو انجمنی تحت عنوان BMS تشکیل شود.

وی با ابراز خوشحالی از تعداد شرکت‌کنندگان در کارگاه BMS گفت: استقبال وسیع و مطلوب از کارگاه قابل تقدیر است و حضور اعضای نظام مهندسی نشان می‌دهد نظام مهندسی به مبحث انرژی بی‌اهمیت نیست و تعداد زیادی از افراد جامعه دغدغه مباحث انرژی را دارند .

شاه‌حسینی با اشاره به برگزاری دومین همایش اجرای قوانین انرژی در ساختمان نیز گفت: حضور مسئولان و فعالان شاخص صنعت ساخت‌وساز در این گردهمایی بیانگر اهمیت و توجه به همایش برچسب انرژی است.

کارشناس ارشد مدیریت انرژی سازمان بهره‌وری انرژی ایران در ادامه افزود: دغدغه مسئولان در مورد کاهش مصرف انرژی باعث دلگرمی سازمان‌ها مرتبط با مباحث نیرو است.

شاه‌حسینی با اشاره به این که تمام گفته‌های مسئولان در خصوص انرژی بیانگر یک هدف و مسیر مشترک است گفت: این هدف رسیدن به شاخصی مطلوب مصرف انرژی و توجه به امر ساختمان سبز است.

وی در نهایت یادآور شد: سازمان‌ها برای اجرای این اهداف باید هم‌سو باشند و از تک‌روی و جزئی‌نگری پرهیز کنند در این صورت است که جامعه جزیره‌ای عمل نخواهد کرد.

انتهای پیام/

کد خبر: 0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar