۱۰:۲۸ - ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - 03 November 2016
کد خبر: ۴۲۰۹۹
در کارگاه شیشه بهترین گزینه در بهینه سازی مصرف انرژی مطرح شد:
صما- در دومین روز از همایش اجرای قوانین انرژی در ساختمان، کارگاه شیشه بهترین گزینه در بهینه‌سازی مصرف انرژی با مشارکت شرکت ونوس شیشه برگزار شد.

به گزارش (صما) ارائه‌دهنده این کارگاه گیتی نوروزی، مدیر آموزش شرکت ونوس شیشه بود.

مدیر آموزش شرکت ونوس شیشه با بیان اینکه با انتخاب مناسب شیشه براساس معیارهای فیزیکی می‌توان در بهینه‌سازی مصرف انرژی موثر باشد گفت: با رعایت کلیه ملاحظات ایمنی می‌توان از این کالا به بهترین شکل بهره برد.

نوروزی گفت: شیشه در سبک‌سازی، زیبایی، جذب انرژی‌های طبیعی بسیار موثر است.

مدیر آموزش شرکت ونوس شیشه افزود: در یک قرن اخیر کاربرد شیشه در ساختمان رو به افزایش نهاده و امروزه به‌درستی از شیشه به عنوان مصالح نوین و مدرن در صنعت ساختمان یاد می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه استفاده از مصالحی که ساختمان‌ها را سنگین می‌کنند دیگر منطقی نیست گفت: شیشه یکی از پارامترهای مهم در سبک‌سازی ساختمان محسوب می‌شود.

وی گفت: این معضلات در نما باعث مقاوم بودن و کم‌خطر بودن در برابر زلزله می‌شود.

این مدیر آموزشی گفت: امروزه در کشورهای پیشرفته جهان برای کاربردهای گوناگون شیشه در بخش ساختمان استانداردهای تعریف شده‌ای وجود دارد و این استانداردها متناسب با شرایط خاص هر منطقه تغییر می‌کند.

وی در این خصوص تاکید کرد: ما در ایران فاقد این استانداردهای ملی هستیم.

نوروزی افزود: باید بپذیریم که کل ایران بر روی کمربند زلزله است و باید ساختمان‌های کشور در برابر زلزله مقاوم باشد و کشورهای پیشرفته به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده درست و استاندارد از شیشه تاثیری شگرف در سبک‌سازی ساختمان دارد.

وی با ابراز خرسندی از حضور فعالین عرصه ساخت‌وساز در کارگاه‌های دومین همایش برچسب انرژی گفت: مهندسان ساختمان با اجراهای اصولی و منطقی می‌توانند جامعه را به سمت و سوی ساخت‌وسازهای اصولی بکشانند.

انتهای پیام/

کد خبر: 0227


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar