۱۲:۱۲ - ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - 16 November 2016
کد خبر: ۴۲۳۳۶
معاون تدوین مقررات ملی ساختمان درگفت‌وگوبا«صما»مطرح کرد:
معاون تدوین مقررات ملی ساختمان با اشاره به اهمیت موضوع انرژی در جوامع کنونی اظهار داشت: کاهش مصرف انرژی در گرو عملیاتی شدن مباحث و قوانین انرژی است
مهدی نور محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار «صما» ضمن بیان مطلب فوق گفت: برگزاری دومین همایش «اجرای قوانین در ساختمان»، در راستای ارائه مطالب مفید ،جدید و عملیاتی کردن این مباحث در حوزه انرژی حلقه گمشده بهینه سازی مصرف انرژی بود.

وی با ابراز خرسندی از دومین همایش برچسب انرژی خاطر نشان کرد:همایش امسال و سال قبل توانسته روزنه های جدیدی در حل و پیگیری مسائل هدر رفت انرژی داشته باشد.

نور محمدی با اشاره به اینکه ساخت و توجه به مقوله ساختمان‌های سبز در شرایط کنونی یک الزام است گفت: در خصوص طراحی و اجرای آن باید تمامی ارگان سهم و نقش خود را به نحو احسنت ایفا کنند.

وی در ادامه گفت: کارگاه‌های تخصصی و همایش هایی مانند دومین همایش برچسب انرژی می‌تواند یاری‌رسان سازمان‌های مسئول و ذی‌ربط این مباحث باشد .

نورمحمدی گفت: اجرای قوانین انرژی در کنار فناوری‌ها روز دنیا می‌تواند راهکار اساسی برای حل معضل مصرف انرژی در کشور باشد .

وی در پاسخ به این سوال با وجود قوانین مطلوب در عرصه انرژی چرا کشور ما رتبه دار پرمصرف‌ترین های جهان است گفت: صرف داشتن قوانین سخت و جدی کشور را در برابر مصرف و هدر رفت انرژی محصون نمی‌کند این قوانین نیازمند احکام و نظارت های اجباری است.

معاون تدوین مقررات ملی ساختمان گفت: تمامی سازمان های کشور از جمله شهرداری ها و سازمان نظام مهندسی ها باید مجرگری مطلوبی برای این موضوع ایفا کنند تا مسائل و مباحث جلوگیری ازهدر رفت انرژی به مرور زمان کاملا عملیاتی شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar