۱۲:۱۲ - ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - 21 November 2016
کد خبر: ۴۲۳۶۲
گاه نوشته‌های وزیر مسکن31/ طنز
این گاه نوشته‌های بنده هم دارد کم کم به «گاه و بی‌گاه» نوشته تبدیل می‌شود از بس که خدا می‌داند این وزارتخانه راه ‌وشهرسازی عریض و طویل است و هر روز یک گوشه آن همزمان کار دارد و فرصت نوشتن ندارم.
نمایشگاه مطبوعات که از علاقه مندی‌هایم است برگزار شد و از قبل غرفه‌هایی را که نیاز به بازدید داشت بی‌نیاز هماهنگ ‌کرد و روی نقشه مشخص کردیم. می خواستم حرکت کنم که علی(علی جنتی) پیامک زد و گفت حالا که دیگر من در وزارت ارشاد نیستم جون تو و جون نمایشگاه مطبوعات. همین حرف‌اش مسئولیتم را دو چندان کرد و مجبور شدم غرفه‌های بیشتری را در مسیر بازدید کنم. در جریان نمایشگاه به کمپین کارگاه ایمن و ساختمان ایمن هم پیوستم. در طول بازدید نگران بودم که این بازماندگان مسکن مهر تجمع کنند و از شلختگی طرح مسکن دولت قبل گله کنند که این اتفاق نیفتاد و از آنجا مستقیم راهی آفریقا(دفتر کارم) شدم.

مشغول خواندن واشنگتن پست به زبان اصلی بودم که بدانم درباره فروش هواپیما به ایران چه نوشته است که ولی‌اله (ولی‌اله‌سیف) زنگ زد، گفتم سلام بر خزانه دار بزرگ دولت! در حالی که صدای محزونی داشت گفت عباس(دکتر عباس آخوندی) اصلا حالم خوش نیست، رفته بودم نمایشگاه مطبوعات که تعدادی از کسانی که مسکن مهر تحویل نگرفته بودند تجمع کردند و شعار می دادند «مسکن مهر ما کو، مسکن مهر ما کو».

من هم هر چقدر می گفتم من سیف هستم رئیس بانک مرکزی؛ آخه مسکن مهر چه ربطی به من دارد؟ وزیر مسکن که اینجا بود باید به او می گفتید. اما همه خودشان طلبکار بودند ولی گوش کسی بدهکار نبود. فقط شعارشان را عوض کردند و گفتند «پول ما رو پس بده، پول ما رو پس بده». دیدم دیگر جای ماندن نیست نصفه کاره نمایشگاه را ترک کردم و برگشتم و تیتر یک رسانه‌ های پساچپ شده‌ام. کمی دلداری‌اش دادم و گفتم عیبی ندارد فرصت کردی بیا دفترم چند تا تئوری اقتصادی جدید دانلود کرده‌ام درباره‌اش با هم صحبت کنیم شاید به کارمان بیاید و کمی دلت باز شود. در حالی که همچنان دلخور بود پشت گوشی زمزمه کرد:

من میگم منو شکستن

چشم فانوسم و بستن

تو میگی خدا بزرگه

ماهو میده به شب من!

من میگم حالا بسوزم

یا که با غصه بسازم

تو میگی فرقی نداره

من که چیزی نمیبازم!

بعد از داستان نمایشگاه تصمیم گرفتم با تنی چند از مدیران وزارتخانه یک سر به چین بروم و در بندر شانگهای با تنی چند از مدیران شركت‌های معتبر چینی فعال در بخش‌های زیرساخت، سازندگان مطرح و معتبر كشتی‌سازی، تاوركرین(که با کمپین کارگاه ایمن، ساختمان ایمن صما ارتباطی ندارد) و نیز شركت‌های فعال در زمینه ارتباطات و مخابرات و سیگنالینگ در بخش‌های زیرساخت ریلی، دریایی و جاده‌ای و شركت‌های سازنده تاسیسات و تسهیلات بندری و فراساحلی كه پروژه‌هایی را در سطح بین‌المللی با موفقیت انجام داده‌اند دیدار و گفتگو کنم.

که از قضا بانو لیندا (لیندا چان مدیرعامل شركت اپراتور بندر شانگهای) ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون شركت و فعالیت‌های آن در كشورهای مختلف جهان گزارشی از روند فعالیت بندر شانگهای و ترمینال‌های مختلف آن و نیز فعالیت‌های مربوط به بارگیری و تخلیه بار توسط كشتی‌ها ارائه کرد.

بنده هم با توجه به تسلطم بر زبان انگلیسی در این دیدار بر لزوم انتقال دانش و فن‌آوری،‌ استفاده از ظرفیت‌های شركت‌های دانش‌بنیان ایرانی و نیز ارائه بسته‌های پشتیبانی مالی در كنار خدمات فنی توسط شركت‌های مشاركت‌كننده در پروژه‌های زیرساخت ایران در یك فضای كاملا رقابتی تاكید كردم که بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفت.

جالب است کسانی که چشم دیدن توانمندی های دولت تدبیر و امید به خصوص وزیر محترم راه و شهرسازی را ندارند باید می‌دیدند که وزارتخانه تحت مدیریت این حقیر در دیگر کشورها سه وزیر دارد و در این سفر مجبور شدم با سه همتای خودم یعنی با «چن زنگ گائو» (CHEN ZHENGGAO) وزیر مسکن و توسعه مناطق شهری و روستایی، «لی شیائو پینگ» (LI XIAOPENG) وزیر حمل و نقل و «جین لیچون» رئیس بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا (AIIB) دیدار کنم و فکر کنم همین گستره حوزه فعالیت بنده بود که باعث شد دکتر(دکتر روحانی) در جریان دیدار از استان البرز و راه اندازی خطوط ریلی تقدیر ویژه از وزارت راه و شهرسازی و شخص بنده داشته باشد.

با توجه به اینکه مشغول انتخاب اعضای شورای مرکزی نظام مهندسی از بین 2 برابر معرفی شدگان هستم و فرصت کم است همین جا گاه نوشته را تمام می کنم و در گاه نوشته بعدی بیشتر در مورد شورای مرکزی خواهم نوشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar