۱۳:۲۹ - ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - 26 November 2016
کد خبر: ۴۲۴۳۶
در کارگاه پوسته‌های سبک و عایق ساختمان عنوان شد:
کارگاه پوسته‌های سبک و عایق ساختمان با مشارکت شرکت لیکا در همایش «اجرای قوانین انرژی در ساختمان» برگزار شد.
به گزارش «صما» ارائه ‌دهنده این کارگاه ماکان محمدی، مدیر فروش شرکت لیکا بود.

محمدی با اشاره به اینکه مباحث مطرح شده در این کارگاه به کاربرد دانه لیکا به عنوان یک محصول عایق حرارتی ساختمان می پرداخت گفت: محصول تولیدی شرکت لیکا، دانه ‌رس منبسط شده است که فرآیندی شبیه به کلینکر سیمان دارد و کاملا صنعتی تولید می‌شود.

وی درباره ویژگی های این محصول اظهار داشت: به دلیل تخلخلی که در دانه لیکا وجود دارد، این دانه در عین اینکه سبک است، به واسطه سبک‌سازی، به ساختمان‌ها و مقاومت آنها در برابر زلزله کمک می‌کند. در بحث عایق‌سازی هم به دلیل داشتن تخلخل، ضریب هدایت حرارتی ماده بسیار پائین است.

مدیر فروش شرکت لیکا با باین اینکه دانه لیکا در مقررات ملی جزو محصولات عایق عنوان شده است افزود: این محصول دارای یک‌سری کاربردها است که در ساخت دیوارهای سبک و عایق ساختمانی به کار می رود.

وی با اشاره به برخی الزامات ساختاری در فرآیند ساخت و ساز عنوان کرد: یکی از این الزامات مربوط به دیوارها است و شامل مقاومت دیوارها در برابر زلزله، داشتن مقاومت فشاری، دوام بالا در طول زمان و نداشتن جذب آب و ترک نخوردن می شود که این موارد در پوسته خارجی ساختمان بر عایق حرارتی مقدم هستند.

محمدی با ابراز تاسف از نادیده گرفتن این نکات در بسیاری از اوقات و استفاده از مصالحی که دوام مناسبی ندارد گفت: بنابراین دیوارها دوام بسیار کوتاه مدتی دارند.

وی در خصوص مزایای دانه لیکا در مقایسه با سایر محصولات و فناوری‌های نوین و سبک تصریح کرد: در مجموعه‌ای که مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به اسم فناوری‌های نوین در بخش ساختمان تهیه کرده، محصول تولیدی ما هم جزو آن فناوری‌ها محسوب می‌شود.

محمدی اضافه کرد: این موضوع بستگی به این دارد که دانه لیکا در کدام بخش از استفاده استفاده شود. لیکا اگر در ساخت پنل استفاده کنند، پنل جزو فناوری های نوین محسوب می شود، اما در مقابل بلوک‌های سبک علیرغم اینکه بسیار شناخته شده است و هنوز در ایران فناوری نوین محسوب می‌شود، اما در دنیا دیگر به عنوان فناوری نوین مطرح نیست.

وی در عین حال با بیان اینکه برای سبک سازی یک ساختمان باید آیتم های متعددی در کنار هم لحاظ شوند، مقاومت ساختمان را از دیگر مباحث مهم برشمرد و گفت: هرچند این امکان وجود دارد که یک ساختمان را بسیار سبک احداث کرد، اما اگر مقاومت و استحکام کافی نداشته باشد، فایده‌ای ندارد.

محمدی در خصوص تاثیر دانه لیکا در سبک‌سازی ساختمان عنوان کرد: حسن دانه لیکا این است که در بین محصولات سبک ساختمانی، بیشترین نسبت مقاومت به چگالی را دارد. یعنی می توان گفت مقاوم‌ترین ماده‌ای است که می‌توان با این چگالی تولید کرد و در عین حال سبک و مقاوم است.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

برچسب ها لیکا ، انرژی ، مقاوم سازی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar