۱۲:۲۶ - ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - 08 December 2016
کد خبر: ۴۲۶۲۸
بیش از 40 سال است که با مشکلات مربوط به آلاینده‌های هوا دست و پنجه نرم می‌کنیم و هرساله سازمان اندازه‌گیری کیفیت هوا گزارش‌های یکسانی را منتشر می‌کند.
مقامات شهر پاریس محدودیت ترافیکی در این شهر را برای دومین روز پیاپی در روزهای گذشته تمدید کردند. این تصمیم به دنبال محاصره شهر در میان آلاینده‌ها و نگرانی از سلامت عمومی اتخاذ شده است.

به گزارش صما به نقل از گاردین، تصاویر این روزها برج ایفل پاریس را با هوای آلوده نشان می دهد .کارشناسان بر این باورند که این میزان از آلایندگی در 10 سال اخیر در پاریس بی‌سابقه بوده و حداقل در خوش‌بینانه‌ترین حالت تا روز بعد ادامه دارد.

پاریس برای بهبود وضعیت عمومی هوای شهر، از روز سه شنبه محدودیت عبور و مرور زوج و فرد در شهر را اجرایی کرد. مقامات شهر برای تشویق مردم به منظور استفاده از حمل و نقل عمومی استفاده از این سامانه را فعلا رایگان اعلام کردند.


پاریس زیر تور خاکستری آلودگی هوا +عکس

اجرای متناوب طرح زوج و فرد در دو دهه گذشته تنها 4 بار در این شهر اتفاق افتاده و هرگز بیش از دو روز طولانی نشده است.

مسئول شاخص کیفیت هوا در پایتخت فرانسه در این خصوص گفت: این یک راه حل اضطراری برای حل مشکل فوری هواست و بدون آن هوا آلوده‌تر خواهد شد.

سطح بالای گازهای آلوده و ذرات سرب می‌تواند منجر به بیماری‌هایی مانند آسم، آلرژی، تنگی نفس، سختی تنفس و معضلات قلبی شود.

بخش‌دار پاریس نیز در این خصوص گفت: در صورت بهتر نشدن هوا و کاهش آلودگی، محدودیت‌های ترافیکی برای سومین روز پیاپی اجرایی می‌شود.

در چند روز گذشته، سطح آلودگی شهر پاریس بیش از سطح پیشنهادی اروپا برابر با 80 میکروگرم در هر متر مربع بوده است.

شرایط هوا در شهرهای دیگر فرانسه مانند گرونوبل (شهر علمی و فناوری فرانسه) و لیون نیز آلوده توصیف شده است.

در این راستا مدیر گروه تنفسی فرانسه نیز اعلام کرد که هرساله 48 هزار نفر بر اثر آلودگی هوا در این کشور جان خود را از دست می‌دهند.

کسانی که محدودیت های ترافیکی عبور و مروردر روزهای آلوده را نادیده بگیرند، 22 یورو یا 19 پوند برابر (93 هزار و 610 تومان) جریمه می‌شوند.

شهردار پاریس که اولویت‌های زیادی را برای کاهش آلاینده‌ها در روزهای قبل مقرر کرده است، با انتشار تصویری از ایفل در زیر تور خاکستری آلاینده‌ها در توئیترش نوشت، این تصویر اثبات ضرورت کاهش خودرو‌ها در شهر است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar