۱۲:۴۲ - ۰۷ دی ۱۳۹۵ - 27 December 2016
کد خبر: ۴۲۹۰۳
به همت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران برگزار شد؛
نخستین كنفرانس ملی ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست در صنعت ساختمان به همت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران با حضور حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی و مسئولان ستادی – استانی و اعضای نظام‌مهندسی استان‌ها به مدت دو روز در محمودآباد مازندران برگزار شد.
به گزارش «صما» این کنفرانس در روزهای 5 و 6 دی‌ماه سال جاری در مجتمع نفت محمودآباد با حضور مسئولان ارشد کشوری و استانی و سخنرانان علمی برجسته و با توجه به اهمیت کنفرانس، با نظر معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی این رویداد علمی به‌عنوان دوره ارتقاء پروانه اشتغال برای مهندسان و کاردان‌های فنی تمامی رشته‌های هفتگانه ساختمان در کل کشور برگزار شد.

این کنفرانس ملی شامل 4 حوزه مهم بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و پدافند غیرعامل و چندین کارگاه آمورشی بود ازجمله کارگاه‌های درس‌هایی از حوادث ساختمانی، پدافند غیرعامل، نگاهی به قوانین ناظر بر ایمنی كارگاه‌های ساختمانی و كارگاه كار در ارتفاع كارگاه EIA در صنعت ساختمان، HSE در نظام پیمانكاری، اهمیت معاینات شغلی در كارگران ساختمانی و تجربیات HSE در كشورهای پیشرفته بود.

در حاشیه این کنفرانس نیز مسابقه عکس "بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست در کارگاه‌های ساختمانی" برگزار شد.

همچنین از دیگر برنامه‌های روز نخست این همایش ارائه مقالاتی با عناوین بررسی ایدئولوژیک، حوادث ناشی از كار در شهرستان آمل با نگاه ویژه به كارگاه‌های ساختمانی، بررسی تأثیر میزان بازشو و رنگ پوشش خارجی ساختمان در تهویه طبیعی با بهره‌گیری از مدل‌سازی (CSD)، مطالعه موردی (HSE PLAN) پروژه شهید صیاد شیرازی، بررسی تكنیك‌های تجزیه‌وتحلیل حوادث و مطالعه شاخص‌های حوادث یك پروژه عمرانی و همچنین بررسی عملكرد سلامت و ایمنی تجهیزات، مصالح و منابع در پروژه‌های ساختمانی از دیگر برنامه‌های روز نخست كنفرانس بود که به شکل مطلوبی برگزار شد.

روز دوم همایش نیز شامل ارائه مقالاتی با عناوین بررسی حوادث ناشی از كار در كارگاه‌های ساختمانی، تحلیل راندمان مالی سیستم‌های تولید هم‌زمان گازسوز و خورشیدی با هر كاربرد در ساختمان‌های مسكونی، هشداردهنده‌های بصری در سیستم‌های اعلام حریق و اعلام‌خطر به‌منظور افزایش ایمنی ناشنوایان و كم‌شنوایان و همچنین ارزیابی ریسك‌های ایمنی و بهداشتی افراد شاغل در صنعت ساختمان‌سازی به روش (HAZAN) بود.

این كنفرانس در 6 آذرماه پس از ارائه مقالات و كارگاه‌های آموزشی با حضور معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان ستادی و استانی در محمودآباد به كار خود پایان داد.

در ضمن مبحث ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست در صنعت ساختمان مبحث ۱۲ قانون مقررات ملی ساختمان را شامل می‌شود؛ که استان مازندران عهده‌دار ارائه این مبحث در کشور بود و در فرصت کوتاه چند ماهه اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران توانستند این کنفرانس ملی را برگزار کنند.

شایان‌ذکر است خبرگزاری «صما» به‌عنوان حامی رسانه‌ای این همایش حضور پررنگی در طی دو روز و در برنامه اختتامیه مورد تقدیر قرار گرفت.


انتهای پیام /

کد خبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar