۱۵:۱۶ - ۱۲ دی ۱۳۹۵ - 01 January 2017
کد خبر: ۴۲۹۸۶
انتظار می‌رود‌، از اواخر وقت فردا دوشنبه و همچنین روز سه‌شنبه، با وزش باد، غلظت آلاینده‌ها کاهش یافته و کیفیت هوا در شهرهای بزرگ و صنعتی نظیر تهران و کرج به شرایط سالم برسد.

براساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی امروز تا اوایل عصر فردا هوای شهرهای پرجمعیت در استان‌های تهران، البرز، اراک و اصفهان غبارآلود پیش‌بینی می‌شود و از اواخر وقت روز دوشنبه و همچنین روز سه‌شنبه به سبب پیش‌بینی وزش باد از غلظت غبار در این شهرها کاسته می‌شود.

امروز به سبب عبور موج تراز میانی جو در بخش‌هایی از استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، نواحی مرکزی و دامنه‌های مرکزی البرز و به تدریج در برخی نقاط شمال‌شرق کشور ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت فردا در زاگرس مرکزی، نواحی مرکزی، شرق و شمال‌شرق کشور رخ می‌دهد که در این مدت در بخش‌هایی از زاگرس مرکزی به ویژه در استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری بارش‌ها به صورت رگبار و باران گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

این موج روز سه‌شنبه در شمال‌شرق، شرق و دامنه‌های البرز شرقی و بخش‌هایی از نواحی مرکزی کشور فعال خواهد بود.

از اواخر وقت روز دوشنبه و سه‌شنبه در برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز، شمال‌شرق و شرق کشور گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد.

در 3 روز آینده دمای هوا در نوار شمالی کشور از 2 تا 4 درجه کاهش می‌یابد.

آسمان تهران روز آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و در بعد از ظهر وزش باد پیش‌بینی می‌شود و روز سه‌شنبه هم آسمان تهران صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 13 و صفر درجه خواهد بود.

روز آینده تبریز با کمینه دمای 11 درجه زیر صفر پس از آن ارومیه با کمینه دمای 8 درجه زیر صفر سردترین شهر کشور و بندرعباس با بیشینه دمای 27‌ درجه بالای صفر و پس از آن زاهدان با بیشینه دمای 26 درجه بالای صفر، گرمترین شهرهای کشور خواهند بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 9 دی‌ماه امسال 48.4 میلی‌متر ثبت شد، بارش سال جاری، معادل 48.2 درصد بارش سال گذشته است.

منبع: فارس
برچسب ها آلودگی هوا ، تهران ، شورای
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar