۱۲:۴۳ - ۱۴ دی ۱۳۹۵ - 03 January 2017
کد خبر: ۴۳۰۱۹
روزنامه دیلی میل منتشر کرد:
روزنامه دیلی میل، تصاویر گرفته شده از سوی یک عکاس ایتالیایی از بناهای اسلامی ایران را منتشر و معماری آن‌ها را حیرت‌آور توصیف کرد.

روزنامه دیلی میل انگلیس با انتشار تصاویری که یک عکاس ایتالیایی به تازگی در سفر به ایران گرفته است، نوشت تصاویر حیرت انگیز این بناهای اسلامی نشان می‌دهد چطور معماران ایرانی از علوم و ریاضیات برای ساخت مساجد و بازارهای زیبای باستانی بهره گرفته‌اند.

این روزنامه در گزارشی نوشت: ماسیمو رومی، عکاس ایتالیایی، یک ماه را در ایران صرف بررسی برای درک علوم و ریاضیات نهفته در پس «زیبایی الهی» این بناهای اسلامی کرد. وی پس از خواندن مقاله‌ای درباره استفاده از نسبت‌ها و هندسه ویژه در معماری ایرانی، همواره به سفر به ایران فکر می‌کرد. در ‌‌نهایت او نوامبر ۲۰۱۶ راهی ایران شد و با اینکه قصد داشت تنها ده روز در این کشور اقامت کند، به سبب راحتی سفر در ایران و برخورد دوستانه مردم، تصمیم گرفت مدت بیشتری در ایران بماند.

رومی در این سفر، از مساجد و بازارهایی که قدیمی‌ترین و بی‌نظیر‌ترین بازارهای جهان به شمار می‌روند، دیدن کرد.

این عکاس ایتالیایی گفت: «سفر به ایران همیشه در فکرم بود، نه فقط برای (لذت بردن و) تمجید از ترکیب خارق العاده رنگ‌ها و الگوهای هندسی بسیاری از بناهای ایرانی، بلکه برای یادگیری بیشتر درباره یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های موجود در جهان. اصفهان و شیراز گل سرسبد معماری ایرانی هستند، با این حال، در همه جای این کشور می‌توان چیزی پیدا کرد که موجب تعجب و حیرت شود

از جمله عکس‌های این عکاس ایتالیایی که در روزنامه دیلی میل منتشر شد، تصاویر بخش‌های مختلف مسجد نصیرالملک شیراز، کاخ عالی قاپو و مسجد جامع اصفهان است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar