۱۴:۱۳ - ۱۴ دی ۱۳۹۵ - 03 January 2017
کد خبر: ۴۳۰۲۰
«صما» گزارش می‌دهد:
صما- درحالی که در روزهای آتی وزیر راه و شهرسازی از بین سه گزینه پست ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، یک نفر را برای تصدی سمت این جایگاه به رییس جمهور معرفی می‌کند و رییس جدید بر کرسی ریاست شورای مرکزی تکیه میزند، هم چنان بازار حاشیه‌سازی رسانه‌ها برای این انتخاب داغ است.

به گزارش «صما»در انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی فرج‌الله رجبی و شهرام کوسه غراوی به عنوان دو عضو کمیسیون عمران مجلس و عباس وثیق‌نیا از اعضای نظام مهندسی استان قزوین به ترتیب بالاترین رای را به دست آوردند و اول تا سوم شدند.

بر این اساس وزیر راه و شهرسازی از بین سه گزینه یک نفر را برای تصدی سمت ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان به رییس جمهور معرفی می‌کند اما جایگاه شغلی و ویژگی‌ حرفه‌ای سه گزینه انتخاب شده برای ریاست، و عضویت دو نفر اول در مجلس شورای اسلامی بهانه ای شد تا برخی رسانه ها این موضوع را مصداق دوشغلگی و تضاد منافع ارزیابی کنند.

در این میان خبرگزاری «تسنيم» با درج مطلبی با عنوان «انتخاب نمایندگان مجلس برای تصدی ریاست شورا مغایر قوانین است» انتخاب نمایندگان مجلس را برای تصدی ریاست سازمان مغایر قوانین دانسته بود که اکبر ترکان با انتشار جوابیه ای، مطلب یاد شده را غیر حرفه‌ای دانست.

همچنین اخیرا روزنامه «دنیای اقتصاد» با چاپ مطلبی با عنوان«نظام مهندسی درآچمز» تصمیم دولت برای انتصاب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان را سخت ارزیابی کرده و با بیان اینکه خطر تضاد ماموریت و اختلال مسوولیت مقابل نظام مهندسی وجود دارد، دیدگاه موافقان و مخالفان «انتخاب نماینده مجلس به ریاست سازمان» را منتشر کرده است.

در این بین خبرگزاری «ایسنا» نیز طی انتشار مطلبی با عنوان «جانشین اکبر ترکان به چالش کشیده شد» دلایل قانونی منع ورود نمایندگان مجلس به سازمان نظام مهندسی را تشریح کرده است.

شرح مطالب مذکور را در لینک های زیر بخوانید:

تسنیم: انتخاب نمایندگان مجلس برای تصدی ریاست شورا مغایر قوانین است

دنیای اقتصاد: نظام مهندسی درآچمز

ایسنا: جانشین اکبر ترکان به چالش کشیده شد


انتهای پیام/

کدخبر:0226
r_sar مطالب مرتبط r_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar