۱۰:۱۰ - ۱۵ دی ۱۳۹۵ - 04 January 2017
کد خبر: ۴۳۰۳۰
درگفت‌وگو با «صما»مطرح شد:
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، با بیان اینکه موضوع شناسنامه فنی ساختمان در پیش فروش مرتبط با قانون پیش فروش ساختمان است که توسط مجلس درسال 89 تصویب شده است گفت: بسیاری ازسازمان‌های نظام مهندسی این مهم را همان شناسنامه فنی ماده 33 قانون نظام مهندسی ساختمان قلمداد می‌کنند، این درحالی است که برای ابهام‌زدایی از این مهم تاکنون جلسات متعددی با وزارتخانه راه وشهرسازی برگزارشده است.

ابهام‌زدایی از کارکرد شناسنامه‌فنی‌ در قبال شناسنامه ماده33/ شناسنامه فنی، پیوست قرار‌داد پیش‌فروش ساختمانبه گزارش«صما» محمد ابراهیم دادسرشت ضمن بیان مطلب فوق در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار«صما» با اشاره به آیین نامه اجرایی ماده 22 قانون پیش‌فروش، اظهار داشت: براساس ماده مذکور شهردارها ملکف هستند، همزمان با صدور پروانه ساختمانی از پیش فروشنده یک سری مدارک اخذ کنند همچنین به شهرداری‌ها تکلیف شده است مشخصات فنی واحدهای در معرض پیش فروش در قالب یک برگه انتشار شود و به عنوان یک سند رسمی به پیش‌فروشنده تحویل داده شود.

دادسرشت با بیان اینکه ماده 22 قانون پیش فروش وظایف شهرداری‌ها را به صورت شفاف تبین کرده است، تاکید کرد: مشخصات فنی و قانونی که در قالب فرآیند مذکورصادرمی شود و به فروشنده واگذار می‌شود حکم یک مکمل برای قراردادها را دارد.

وی با توضیح این مطلب که اساسا هر قانون دارای یکسری آیین نامه های مشخصی است که سبب شفاف‌سازی وظایف اجرایی دستگاه‌های مرتبط می‌شود، تاکید کرد: دستورالعمل ماده 22 قانون پیش‌فروش که چهار ماه پیش از سوی وزیر راه و شهرسازی در شهریور ماه سال جاری تحت عنوان شناسنامه‌فنی‌ ساختمان ابلاغ شد، باعث سوء برداشتی شد که بسیاری ازسازمان‌های نظام مهندسی این مهم را همان شناسنامه فنی ماده 33 قانون نظام مهندسی ساختمان قلمداد کرده‌اند.

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران تاکید کرد: بر این اساس سازمان متبوع ما در جایگاه شهرداری تهران و نماینده شهرداری‌ها این ابهامات را به معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه منتقل کرد و برای ابهام‌زدایی این مهم جلساتی مکرری برگزارشد تا ابعاد مختلف این امر برای وزارت‌خانه راه وشهرسازی روشن و تبیین شود.

دادسرشت در توضیح شناسنامه فنی پیش فروش ساختمان تاکید کرد: جزئیات فنی نوشته شده در این فرم می‌بایست از سوی چهار طراح ساختمان تکمیل شود و به دنبال آن نیز مهندس ناظر می‌بایست نسبت به انطباق آن اقدام کند و در نهایت این فرم به ‌عنوان پیوستی برای قرار‌داد پیش‌فروش محسوب می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه صدور شناسنامه فنی پیش‌فروش ساختمان همزمان با صدور پروانه‌های ساختمانی از امروز در دفاتر خدمات الکترونیک شهر تهران اجرایی می شود، تاکید کرد: آن دسته از مالکان پروژه‌های ساختمانی که قصد پیش‌فروش واحدهای خود را دارند به پیوست پروانه ساختمانی، یک برگه شناسنامه فنی ساختمان دریافت می‌کنند. اخذ این برگه «شناسنامه فنی ساختمان» ازسوی سازنده‌ها از شهرداری تهران کاملا اختیاری اعلام شده است.

انتهای پیام/

کدخبر:0221


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
0
0
وقتی مجری ذی صلاح به دستور معاون عمرانی استانداری مرکزی ، حذف شده چطور میتوان شناسنامه فنی را پر کرد ؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar