۱۹:۱۱ - ۲۰ دی ۱۳۹۵ - 09 January 2017
کد خبر: ۴۳۰۹۴
رئیس نظام مهندسی تهران درگفت وگو با«صما»:
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران درجریان تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده متخلفان موسوم به "پرونده تخلف 40میلیاردی" با بیان اینکه متهمان شعبه بهمن بانک شهردرجریان شکایات سازمان نظام مهندسی ساختمان ازنظردادگاه متخلف شناخته شدند گفت: براساس اخبار واصله درحال حاضراین متخلفان به دلیل ناتوانی در تامین مبلغ قراروثیقه هم اکنون بازداشت شده اند.
متخلفان پرونده موسوم به به گزارش خبرنگارصما دقایقی پیش حسن قربانخانی در گفت وگو با سایت صما ضمن بیان مطلب فوق اظهارداشت:به دنبال شکایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ازمسوولان وقت شعبه بهمن بانک شهرمبنی برسوء استفاده وجعل سند، قاضی پرونده مربوطه، روساء ومعاونانی که دراین پرونده مقصرو برگه های سفید امضاء کرده بودند ودراین تخلف مداخله داشتند را مقصرشناخت و برای هرچهارنفرامروزقرارتامین قضایی وثیقه به مبلغ 5 میلیارد ریال صادرکردکه براساس اطلاعات واصله ازقرارمعلوم آنها قادربه تامین این مبلغ نشده اند ودرنتیجه بازداشت شدند.

وی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به منظوراحقاق حقوق جامعه مهندسی شکایت خود را با قدرت تداوم خواهد داد وبه هیچ وجه وقفه ای دراین مسیر صورت نخواهد گرفت واین پرونده کماکان تحت رسیدگی است تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی به دنبال آن است که ازشکایت خود دراین زمینه نتیجه مورد نظررا به دست آورد چرا که پای حقوق جامعه مهندسی درمیان است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران درپاسخ به سوال صما مبنی براینکه َآیا شکایت از اعضای هیات مدیره متخلف صرفا به شورای انتظامی محدود است یا اینکه موضوع ازطریق کیفری دنبال خواهد شد؟ تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران دادخواستی را به دادگاهی که به این موضوع رسیدگی می کند تقدیم کرده است که درمحتوای آن تاکید کرده که قوه قضائیه به صورت همه جانبه به این پرونده رسیدگی کند ومطالبه سازمان این است که هرکس که دراین پرونده تخلفی کرده،به عنوان متخلف مورد رسیدگی قرارگیرد.

قربانخانی با بیان اینکه ابعاد این پرونده صرفا به تخلف صنفی محدود نمی شود وبدین ترتیب دردادگاه ابعاد کیفری پیدا کرده است تاکید کرد: رسیدگی به ابعاد صنفی این تخلف درشورای انتظامی صورت خواهد گرفت اما رسیدگی قضایی و کیفری به مراجع قضایی احاله شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با تاکید براین امر که این سازمان به صورت عام یک دادخواستی را به قاضی رسیدگی به این پرونده تقدیم کرده است خاطرنشان ساخت:براین اساس ازقاضی مربوطه درخواست کرده ایم که هرشخصی را که درفرآِیند رسیدگی به عنوان متخلف شناخته اید،سازمان نظام مهندسی ازآن شاکی است چرا که چنین فردی باعث وارد کردن ضرروزیان به حقوق مهندسان و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران شده است.

قربانخانی با تاکید براینکه این پرونده از دوره ریاست پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران شروع شده بود اما هیات رئیسه سازمان در این دوره آن را تسریع کرده و رسیدگی به آن را دراولویت کارخود قرارداده است همچنین گفت: با این رویکرد به همه وکلای سازمان دستورداده ایم که تمام توان و تمرکزخود را برای رسیدگی به این پرونده قراردهند و تا رسیدن به نتیجه مطلوب تمام اهتمام وتوان کارشناسی خود رامعطوف به این پرونده کنند.

گفتنی است افشاگری پرونده تخلف 40 میلیاردی درسازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برای اولین بار توسط سایت خبری صما منتشر شد که رسانه ای شدن این موضوع باعث شد وزارتخانه راه وشهرسازی و نیزسازمان نظام مهندسی ساختمان رسیدگی به این پرونده را درجهت احقاق حقوق جامعه مهندسی در دستورکارخود قراردهند.

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
0
1
اجرای صحیح قانون مجریان ذی صلاح ساختمانی توسط شهرداری ها از مهم ترین مطالبات مهندسان مجری است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
0
1
حق الجلسات 10 میلیونی و عیدی های 60 میلیونی هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان در کمیسیون اصل 90 مجلس و دیوان محاسبات بررسی شود
اژدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
سازمان نظام مهندسی که میبایست بعنوان شاخه نظارتی عمل کند متاسفانه در دوره های قبل اغلب کارهای بزرگ تهران شامل مال ها را بین خود تقسیم نمودند و کسانی که چیزی گیرشون نیامد برای سهم خواهی همدیگر را لو دادند.امیدوارم روزی این مافیای قدرت در این سازمان برچیده شود.و مهندسین واقعی دلسوز بر راس کار قرار گیرند
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar